مدیر عامل Visa: کریپتو تهدیدی برای سلطه ما نیست

0 69

ال کلی (Al Kelly) مدیر عامل غول پرداخت‌های جهانی Visa، در یک مصاحبه با برنامه دوشنبه دیوانه CNBC در ۲۵ اکتبر گفته است که ارز رمز در «کوتاه مدت و میان مدت» تهدیدی برای سلطه این شرکت برای حوزه پرداخت نیست.

وقتی از وی پرسیده شد که «آیا ارز رمز چالشی واقعی برای سلطه Visa در این کسب و کار است؟»، کلی به میزبان دوشنبه دیوانه جیم کریمر (Jim Cramer) پاسخ داد که «به هیچ وجه در کوتاه مدت و میان مدت این‌گونه نیست.»

به گفته کلی، ارز رمز باید «از کالا به یک ابزار حقیقی پرداخت تبدیل شود» تا بتواند رقیبی برای سیستم سنتی مالی باشد.

کلی افزود که بازار ارز رمز «باید بازاری باشد» که «به نوعی مشابه یک ارز فیات» شود تا Visa بتواند با خیالی آسوده از این دارایی استفاده کند.

پس از این اظهارات، کلی ادعا کرد که اگر ارز رمز «در جهت فیات حرکت کند» Visa نیز «در همان جهت حرکت خواهد کرد» و اعلام کرد که شرکت او «تمایل دارد تا واسطه تمامی جریان‌های پرداخت در دنیا باشد» و این گونه خاتمه داد که:

«پس اگر مجبور باشیم به آن‌جا برویم، به آن‌جا می‌رویم. اما در حال حاضر، ارز رمز بیش از این که یک حامل پرداخت باشد یک کالا است.»

در حالی که غول رقیب پرداخت‌های جهانی یعنی Mastercard چندی پیش حق امتیازی برای استفاده از اصول بانکداری ذخیره کسری برای ترکیب «ارزهای بلاکچینی» و فیات برای پرداخت دریافت کرد. مدیرعامل Visa اشاره کرد که Visa شبکه‌ای بسیار بزرگ‌تر از Mastercard است.

به گفته کلی، Mastercard باید سخت‌تر تلاش کند چرا که «از Visa کوچکتر است».

Visa نیز اخیرا به سمت فناوری زیربنایی ارز رمز یعنی بلاکچین رفته و در هفته جاری اعلام کرد که یک سیستم احراز هویت مبتنی بر بلاکچین را برای پرداختی‌های فرامرزی به کار می‌گیرد.

در حالی Visa و Mastercard هر دو تحرکات متعددی در صنعت بلاکچین داشته‌اند، اخیرا گزارش شده است که هر دو شرکت برنامه دارند تا ارز رمز و عرضه اولیه سکه (ICO) را در دسته «پرخطر» طبقه‌بندی کنند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.