مدیر عامل Basis می‌‌گوید که این پروژه به دلیل نگرانی‌‌های رگولاتوری متوقف خواهد شد

Basis که یک پروژه‌‌ استیبل کوین واقع در ایالات متحده است در تاریخ 13 دسامبر در بلومبرگ به طور رسمی تایید کرد که عملیات را متوقف خواهد کرد و پول سرمایه گذاران را به آن‌ها باز می‌‌گرداند.

0 82

نادر الناجی (Nader Al-Naji)، مدیر عامل شرکت Basis عنوان کرد که به علت نگرانی‌‌های رگولاتوری در مورد یک نوع توکن در سیستم Basis – و همچنین استیبل‌‌کوین‌‌های الگوریتمی دیگر – تصمیم به توقف این پروژه گرفته شده است. این توکن مورد نظر به نام یک ” توکن ثانویه” که به حفظ ثبات قیمت این کوین کمک می‌‌کند نیز شناخته می‌‌شود.

الناجی در پی گزارش‌‌های مربوط به توقف پروژه، در روز 12 دسامبر تأیید کرد که هیچ راهی برای “فرار از طبقه بندی امنیتی” برای توکن ثانویه وجود ندارد و این خبر را “یک کشف بسیار منفی” برای این شرکت خواند.

همانطور که کوین تلگراف دیروز گزارش داد و الناجی امروز تأیید کرد، وکلای شرکت اظهار داشتند که رگولاتورها، یعنی کمیسیون اوراق بهادار و بورس ایالات متحده (SEC) توکن‌‌های ثانویه یا توکن‌‌های “پیوند” را اوراق بهادار در نظر می‌‌گیرند. این طبقه بندی احتمالا تعداد خریداران بالقوه را برای توکن فوق‌‌الذکر را کاهش می‌‌دهد و بنابراین مدل استیبل کوین Basis را مختل می‌‌کند.

الناجی اظهار داشت که رویکرد رگولاتوری فعلی نسبت به توکن‌‌هایی که بسیاری از آن‌ها را به عنوان اوراق بهادار طبقه بندی می‌‌کند، “برای هر کسی که سعی در ساخت یک شبکه غیر متمرکز دارد، دشوار است”. مدیرعامل گفت:

” ماهیت غیرمتمرکز اکثر کریپتوها باعث می‌‌شود که آن‌ها از اصل و اساس با اوراق بهادار فرق داشته باشند.”

Basis در آوریل سال 2018، در تامین سرمایه توسط سرمایه گذاران برجسته ، از جمله اندرسن هوروویتز (Andreessen Horowitz) و بین کپیتال ونچرز(Bain Capital Ventures)  صد و سی و سه میلیون دلار افزایش سرمایه پیدا کرد.

این استارتاپ کریپتو که در سال 2017 راه انداری شد، امروز در یک توییت از حامیان و سرمایه گذارانش تشکر کرد.

“از همه کسانی که ما را در انجام مأموریتمان برای ایجاد یک سیستم پولی بهتر حمایت کردند صمیمانه تشکر می‌‌کنیم. تا دفعه بعد.”

بازار استیبل کوین در سال جاری شاهد موج عظیمی از پذیرش است و طبق گزارشات صورت گرفته، فقط در ماه نوامبر، در مقایسه با ماه سپتامبر یک رشد 1032 درصدی در تراکنش‌‌های درون زنجیره صورت گرفته است. بر اساس گزارش بلومبرگ، صنعت کریپتو امسال شاهد 120 پروژه توسعه استیبل کوین بوده که بعضی از آن‌ها، مثل Basis توکن‌‌های ثانویه را به کار می‌‌برند. این پروه‌‌ها عبارتند از شرکت‌‌هایی نظیر MakerDAO و رزرو (Reserve). نوین فریمن (Nevin Freeman)، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل رزور هنگام ارائه‌‌ی نظر خود در کوین تلگراف تایید کرد که هیچ کدام از این دو پروژه “برای خرید استیبل کوین‌‌ها نیازی به استفاده از توکن‌‌های امنیتی ندارند.”

امروز کوین تلگراف گزارش داد که توکن نظارتی MakerDAO که میکر (Maker) (MKR) نام دارد در طول 24 ساعت گذشته از زمان انتشار این اخبار، بیش از 32 درصد افزایش یافته است و باعث شده که این کوین را بین 20 کوین برتر کوین مارکت کپ قرار بگیرد.

همین امروز کوین تلگراف گزارش داد که حجم تراکتش‌‌های استیبل کوین پکسوس استاندارد (PAX) که قیمت آن با دلار آمریکا تنظیم می‌‌شود در عرض سه ماه پس از راه اندازی در ماه سپتامبر، از مرز 5 میلیارد گذشته است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.