مدیر عامل Abra: بلاکچین های خصوصی و سازمانی «بی‌معنی» بوده و محکوم به شکست هستند

بر خلاف بلاکچین‌های عمومی، مانند بیت کوین که هر کس می‌تواند در آن‌ها شرکت کند، بلاکچین‌های خصوصی تنها به افراد محدودی اجازه حضور می‌دهند، در نتیجه متمرکز عمل می‌کنند. مدیرعامل شرکت Abra معتقد است که بلاکچین‌های خصوصی، مانند بلاکچین های سازمانی، با روح کریپتو در تضاد بوده و در نهایت شکست خواهند خورد.

0 82

مدیرعامل شرکت Abra در ۲۵ فوریه در نمایشگاه «The Balancing The Ledger» مجله Fortune گفت که ایده بلاکچین های خصوصی، مانند بلاکچین های سازمانی، در نهایت به شکلی مفتضحانه شکست خواهند خورد.

بیل باریت (Bill Barhydt)، مدیر عامل اپلیکیشن کیف پول رمز ارز و سرمایه‌گذاری Abra،‌ عقیده دارد که مفهوم یک ارز رمزنگاری شده واقعا غیرمتمرکز، با مفهوم بلاکچین‌های خصوصی در تضاد است.

بر خلاف بلاکچین‌های عمومی، مانند بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) که هر کس می‌تواند به آن دسترسی پیدا کرده و در آن‌ها شرکت کند، بلاکچین‌های خصوصی شبکه‌هایی مبتنی بر پرمیشن با کنترل دسترسی هستند که تنها به افرادی محدود اجازه حضور می‌دهند و در نتیجه مانند سیستم‌های پایگاه داده متمرکز عمل می‌کنند.

باریت در این برنامه راهکارهای بلاکچین سازمانی را با مفهوم یک اکسترانت مقایسه کرد، اصطلاحی که در دهه ۱۹۹۰ برای یک پروتکل شبکه محلی استفاده می‌شد. یک اکسترانت یک شبکه خصوصی کنترل شده است که تنها به مجموعه معینی از مشتریان اجازه دسترسی می‌دهد.

مدیر اجرایی Abra عقیده دارد که پدیده اکستارنت «دقیقا همان چیزی است که در مورد این مزخرفات بلاکچین سازمانی اتفاق افتاده است».

باریت گفت که بلاکچین‌های خصوصی در نهایت شکست می‌خورند:

مردم به این ذهنیت غلط دچار شده‌اند که بلاکچین را داخل یک فایروال قرار دهند.... این ایده مفتضحانه شکست خواهد خورد ...هدف یک رمز ارز حقیقتا غیرمتمرکز بود و یک بلاکچین خصوصی کاملا بی‌معنی است

اظهارات باریت یادآور سخنان جیمی سانگ (Jimmy Song) توسعه‌دهنده بیت‌کوین و شریک سرمایه‌گذاری Blockchain Capital است. در ژوئن ۲۰۱۸، سانگ اعلام کرد که استفاده از فناوری بلاکچین برای یک سیستم خصوصی و متمرکز مانند یک سازمان، «هیچ معنایی ندارد».

باریت در مصاحبه با مجله Fortune در مورد عرضه رمز ارز سفارشی JPMorgan Chase یعنی JPM Coin نیز اظهار نظر کرد. باریدیت معتقد است که JPMorgan Chase ابتکار جدید خود را به اشتباه عرضه کرده است و گفت این محصول به جای یک سکه بیشتر به یک «دفتر کلی برای تسویه معاملات» می‌ماند. باریت همچنین گفت که

اگر این محصول واقعا یک بلاکچین خصوصی و یک سکه خصوصی باشد، حدس من این است که این شرکت وقت خود را هدر داده است

به تازگی، مدیر عامل ریپل (XRP) برد گارلینگهاوس (Brad Garlinghouse) گفت که JPM Coin کریپتو را «اشتباه متوجه شده است» و «معرفی یک شبکه بسته در دنیای امروز مانند عرضه AOL پس از یک IPO از سوی شرکت Netscape است.» گارلینگهاوس همچنین ادعا کرد که

اگر بانک‌های متعلق به گروه‌های دارایی دیجیتال متفاوت، قصد تسویه معاملات با یکدیگر را داشته باشند، باید بازارهایی بین دارایی‌های منحصر به فرد دیجیتال خود ایجاد کرده یا دارایی‌های دیجیتال خود را به یک ارز فیات مشترک تبدیل کنند

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.