مدیر بازرگانی کوین بیس‌‌ پس از شش ماه از شغل خود استعفا داد

مدیر بازرگانی کوین بیس‌‌، هانتر مرگهارت ( Hunter Merghart)، پس از فقط شش ماه کار از این صرافی ارز رمزنگاری شده و ارائه دهنده‌‌ کیف پول ایالات متحده استعفا داده است.

0 72

براساس گفته‌‌های افرادی که در جریان این موضوع بودند، مرگهارت هفته پیش تصمیم گرفت که این شرکت را ترک کنند و حالا به دنبال موقعیت‌‌های دیگری است. پس از این اتفاق، کوین بیس‌‌ از ارائه نظر در مورد آن اجتناب کرد.

این حرکت او به تبعیت از آدام وایت (Adam White) ، مدیر اجرایی که او را استخدام کرد و در اوایل ماه جاری کوین بیس‌‌ را ترک کرد تا مدیر ارشد عملیاتی بکت ( Bakkt) شود، صورت گرفت. ‌‌بکت یک پلتفرم معاملات رمزنگاری نهادی جدید است که توسط اینترکانتیننتال اکسچنج (Intercontinental Exchange) (ICE)، مادر بورس سهام نیویورک، راه‌‌اندازی شده است.

وایت که پنجمین کارمند و اخیرا معاون و مدیر کل کوین بیس‌‌ بود، در ابتدای ماه می سال 2018 مرگهارت را استخدام کرد تا به Coinbase Institutional ملحق شود. او از یک مگابانک بریتانیایی به نام بارکلیز (Barclays) که او از سال 2015 در آنجا به عنوان مدیر معاملات سهام ایالات متحده کار می‌‌کرد، به آنها ملحق شد.

به گفته دو نفر از افرادی که از دلایل مرگهارت برای گرفتن چنین تصمیمی خبر دارند، مرگهارت به خاطر سرخوردگی و ناامیدی از اینکه برای ساختن یک کسب و‌ کار نهادی، منابع کافی در اختیار او قرار داده نمی‌‌شود و نقشه راه رسیدن به این هدف به اندازه کافی واضح نیست، این کار را ترک کرد.

در اوایل ماه جاری، کوین بیس‌‌ تأیید کرد که صندوق شاخصی که مناسب سرمایه گذاران نهادی آماده سازی شده بود را تنها چهار ماه پس از عملیاتی شدن متوقف کرد.

نهادی شدن

با این حال، این عزیمت باعث شد که کوین بیس‌‌ در دورۀ سری E که سه شنبه اعلام شد و به گفته‌‌ی کمپانی بخشی از آن برای ساخت جنبه‌‌ی نهادی کسب و کار صرف خواهد شد، 300 میلیون دلار دیگر سرمایه گذاری کند.

آسف هژیری، رئیس و مدیر ارشد عملیاتی کوین بیس‌‌، در مصاحبه اخیر بلومبرگ گفت که رشد کسب و کارهای Custody و نهادی در آینده سهم زیادی از درآمدها را که در حال حاضر “100٪ تراکنشی” هستند، به خود اختصاص می‌‌دهد.

برای اطمینان، کوین بیس‌‌ کمبود نیروی جایگاه نهادی ندارد (نیروی جایگاه یا قدرت کرسی (bench strength) اشاره دارد به صلاحیت و تعداد کارمندانی که آماده‌‌اند تا سمت مدیریت یا دیگر موقعیت‌‌های خالی در کسب و کار را پر کنند).

کوین ‌بیس اخیرا جاناتان کلنر (Jonathan Kelner)، مدیر عامل سابق اینستینت (Instinet) را به عنوان مدیر جدید گروه پوشش نهادی خود استخدام کرد، همچنین کریس دادز (Chris Dadds)، مشاور سابق چارلز شواب (Charles Schwab) را به هیئت مدیره و مدیر اجرایی سابق جی‌‌پی مورگان (JPMorgan)، اپوتا ازدیارو (Oputa Ezediaro) را به گروه پوشش نهادی خود اضافه کرد.

علیرغم کاهش شدید قیمت‌‌های ارز رمزها، یک اتمسفر هیجانی پیشرفت مورد انتظار وال استریت در فضای معامله‌‌ی دارایی دیجیتال را در بر گرفته است.

در میان بازیکنان قابل توجه، ICE آمادگی دارد تا در اوایل ماه دسامبر معاملات آتی بیت کوین را در بکت عرضه کند، فیدلیتی اینوستمنت (Fidelity Investments) در حال ساختن یک پلتفرم معاملات رمزنگاری است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.