مدیر ارشد فناوری بانک آمریکا : بلاک چین‌‌ هیچ‌‌ کاربردی در خدمات مالی ندارد

کاترین بسانت (Catherine Bessant)، مدیر ارشد بانک آمریکا در تازه‌‌ترین سخنان خود عنوان کرده است که فناوری بلاک چین‌‌ پتانسیل بسیار بزرگی را برای پیشرفت فراهم آورده ، اما هنوز هم هیچ مورد استفاده ویژه‌‌ای برای بکارگیری آن در فضای مالی پیدا نشده است. وی قبلا اذعان داشته بود که نسبت به فناوری بلاک چین‌‌ چندان خوشبین نیست و باید نوآوری‌‌های بیشتری در این فضا صورت گیرند.

0 82

کاترین بسانت، مدیر ارشد فناوری بانک آمریکا ، اذعان داشت که این نهاد هنوز هم باید زمان زیادی را صرف پیدا کردن موارد استفاده بلاک چین‌‌ در بخش خدمات مالی کند. بسانت سخنان خود را در طی مصاحبه‌‌ای با بلومبرگ در روز 14 مه مطرح کرد.

مدیر ارشد فناوری بانک آمریکا (بسانت) در گفتگو با بلومبرگ عنوان کرد که – اگرچه بلاک چین‌‌ پتانسیل بسیار بالایی دارد – این فناوری “نوسانات زیادی از جمله در خدمات مالی دارد و هنوز هم باید موارد زیادی مشخص شوند.” با این حال، وی خاطرنشان کرد که بلاک چین‌‌ مطمئنا موارد استفاده مشخصی را فراهم می‌‌آورد:

معتقدم که بازارهای کنونی نیازهای خاصی را احساس می‌‌کنند و باید آنها را در سرویس‌‌های مالی پیدا کنیم. در حال امتحان کردن چیزهای زیادی هستیم، پتنت‌‌های بیشتری نسبت به نهادهای مالی دیگر در حوزه بلاک چین‌‌ ثبت می‌‌کنیم، اما هنوز هم باید مواردی را پیدا کنیم که تفاوت واضحی را برای مشتریان رقم می‌‌زنند.

دیدگاه مطرح شده توسط بسانت با گفته‌‌های وی در ماه مارس تناقض دارند، زمانی که در گفتگو با CNBC اذعان داشت نسبت به فناوری بلاک چین‌‌ تا حدودی بدبین می‌‌باشد، علی‌‌رغم اینکه بانک آمریکا پتنت‌‌های بیشتری را نسبت به نهادهای مالی دیگر به ثبت رسانده است.

بر اساس گزارش Crunchbase، بانک آمریکا دارای درآمد 91.1 میلیارد دلار بوده و یکی از بزرگ‌‌ترین نهادهای مالی جهان است که به بیش از 51 میلیون مشتری و کسب و کار دیگر سرویس می‌‌دهد.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.