مدیر ارشد اجرایی ShapeShift، برند صرافی رمز ارز خود را بازسازی می‌کند

استارتاپ صرافی رمز ارز ShapeShift دست به بازسازی برند خود زده (Rebranding) است. طبق اخبار منتشرشده، این استارتاپ برای یک مدت آزمایشی پلتفرم تازه‌ خود را در اختیار کاربران از پیش تعیین‌شده‌ای قرار می‌دهد تا کاربری‌های تازه‌ آن را امتحان کنند.

0 82

ShapeShift، یک استارتاپ مبادله‌ رمز ارز، در حال برنامه‌ریزی برای یک بازسازی عمده‌ برند در سال جاری است.

با رونمایی‌شدن در ETHDenver، یک کنفرانس توسعه‌دهندگان اتریوم (Ethereum) که این هفته در کلرادو برگزار شد، مدیر ارشد اجرایی ShapeShift، اریک وورهیز (Erik Voorhees)، گفت که از شروع دوشنبه، این شرکت یک دوره‌ی آزمایشی بسته را برای کاربران انتخاب‌شده باز خواهد کرد تا آن‌ها بتوانند یک نسخه‌ی جدید از این پلتفرم بورس رمز ارز را که بر روی ساده‌سازی تجربه‌ی کاربری تمرکز کرده، امتحان کنند.

با به نمایش‌گذاشتن هم‌کنش‌پذیری بهتر با کیف پول سخت‌افزاری رمز ارز ShapeShift، کیپ‌کی (KeepKey)، مدیر ارشد بازاریابی ShapeShift، امیلی کولمن (Emily Coleman)، به نشریه‌ی کوین‌دسک (CoinDesk) گفت که این پلتفرم احیاشده قصد دارد تا تمامی محصولات متفرقه‌ی شرکت از جمله ردیاب قیمت رمزارز کوین‌کپ (CoinCap) را کنار هم بیاورد.

این شنبه، وورهیز در یک میزگرد درباره‌ی رهبری « در زمان‌های ابهام » به هم‌بنیان‌گذار خدمات ریزپرداخت Earn.com، لیلی لیو (Lily Liu)، مدیر ارشد استراتژی استودیوی سرمایه گذاری ریسک‌پذیر اتریومِ ConsenSys، سَم کاسات (Sam Cassatt) و هم‌بنیان‌گذار پلتفرم اپلیکیشن غیرمتمرکز هولوچین (Holochain)، آرتور بروک (Arthur Brock) ملحق شد.

از آنجایی که همگی دارای موقعیت‌های رهبری در سطح اجرایی هستند (یا بودند)، از هر یک از اعضای میزگرد خواسته شد تا به یکی از دشوارترین تصمیماتی که مجبور بودند در رابطه با کسب و کار رمز ارز مربوط به خود بگیرند، اشاره کنند.

وورهیز گفت:« اگر بنا باشد که شما یک شرکت در صنعت کریپتو باشید، به چرخه‌های دشوار این صنعت متصل می‌شوید. این اتفاق مملو از خوبی و بدی است.»

وورهیز اذعان کرد که یکی از دشوارترین تصمیمات دوران کاری او تصمیمی بود که سپتامبر گذشته برای معرفی اقدامات احتیاطی « مشتری خود را بشناسید » (KYC) در پلتفرم صرافی رمز ارز ShapeShift گرفت.

وورهیز گفت:

من احساس کردم که بایستی عملی غیراخلاقی را انجام دهم تا به شرکت اجازه‌ی باقی‌ماندن را بدهم... این یک موقعیت به واقع ناخوشایند برای در آن بودن است

وورهیز با توضیح اینکه او « از نظر اخلاقی در مخالفت » با الزام کاربران این پلتفرم معامله برای رهاکردن اطلاعات شخصی درباره‌ی خودشان باقی ماند، تصدیق کرد که تصمیم برای معرفی KYC به یافتن پاسخ این سوال برمی‌گردد که « ما خواهان مبارزه در چه نبردهایی هستیم» و فکرکردن به اینکه در « درازمدت » چه می‌خواهیم.

به همین خاطر، وورهیز هرگز امیدش برای یک آینده‌ تازه که در آن « هر دو نفری آزادانه و بدون سانسور » می‌توانند به راحتی در تراکنش‌های مالی مشارکت کنند را از دست نداد و می‌گوید:

جامعه نسبت به این ایده که افراد بایستی قادر باشند تا آزادانه با هم صحبت کنند، احساس راحتی می‌کند ... این واقعیت که با پول به شیوه‌ی متفاوتی برخورد می‌شود، یک بی‌عدالتی بزرگ است. من امیدوارم که کریپتو این تفاوت را بشکند

ShapeShift اخیراً یک سوم از کارکنانش را به دنبال ادامه‌ روند کاهش بازار از دست‌داده است.

« یک تمرکز مجدد بر اولویت‌ها »

دیگر شرکت‌هایی که باید تصمیم‌های دشواری در زمستان کریپتو می‌گرفتند هم معرفی شدند، از جمله استودیوی سرمایه گذاری ریسک پذیر ConsenSys که قطع همکاری با ۱۳ درصد از کارکنانش در اوایل دسامبر را اعلام کرد. همچنان، هم وورهیز و هم مدیر ارشد استراتژی ConsenSys، سم کاسات (Sam Cassatt)، یک‌دنده بر روی این موضع باقی مانده‌اند که صنعت در مجموع، خارج از نوسانات بازار، در حال رونق است.

کاسات گفت:

تقریباً تمامی شاخص‌ها به استثنای قیمت‌های فوق‌العاده متزلزل کریپتو فوق‌العاده هستند. ما بیش از هر زمانی توسعه‌دهندگان اتریوم داریم. ما بیش از هر زمان دیگری از سوی دولت و بنگاه‌های بزرگ جدی گرفته می‌شویم... به جز آن یک مورد، همه چیز فوق‌العاده است

البته که ConsenSys به هیچ عنوان نسبت به سرمایه گذاری‌های خود بی‌هدف نبوده است. با رونمایی در روز جمعه در جریان مراسم افتتاحیه ETHDenver، بنیان‌گذار شرکت، جوزف لوبین (Joseph Lubin) اعلام کرد که ConsenSys برنامه دارد تا ۱۵۰,۰۰۰ دلار در رمزارز DAI برای سرویس استخدام مبتنی بر بلاکچین اوپولیس (Opolis) سرمایه گذاری کند.

با وجود این برنامه در کنار بازشدن برنامه‌ی کمک‌های مالی ConsenSys به متقاضیان تازه، لوبین با برجسته‌کردن برنامه‌های هیجان‌انگیز برای سال تازه می‌گوید که افراد باید « انتظار راه‌اندازی چندین توکن را در سال ۲۰۱۹ داشته باشند.» تمام این‌ها در « یک تمرکز مجدد بر اولویت‌ها » نهفته شده است، لوبین در مصاحبه‌ی پیشین با کوین‌دسک (CoinDesk) ابراز کرد که گام بعدی Consensys 2.0) Consensys) تمرکز بر پایداری کسب و کار و موفقیت « در یک اکوسیستم کسب و کار واقعی » است.

با به‌کارگیری چندین محصول ShapeShift، این پلتفرم اصلاح‌شده قابلیت اضافه‌ای را برای کاربران ایجاد می‌کند که نه تنها یک رمز ارز را به دیگری تبدیل کنند بلکه دارایی‌های خودشان را تماماً بر روی صرافی کاستدی مشابهی ذخیره و مدیریت کنند.

کولمن به کوین‌دسک گفت که « هدف ایجاد سیالیت میان محصولات است. »

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.