مدیر اجرایی سابق JPMorgan: وال استریت مراقب باش! بلاک چین می‌آید!

0 82

مبتکر بلاک چین و رییس سابق کالاها در JPMorgan بلاید مسترز (Blythe Masters) طی هفته LME در شام سالانه صرافی آهن لندن سخنرانی کرد و گفت که بلاک چین برای معرفی سطح بالایی از محرمانگی، کاهش دور ریز کاغذ و بهبود کارایی به بازارهای کالا می‌آید.

مسترز (که پیش از آن که به مقام رییس کالاهای جهانی برسد در سن ۲۸ سالگی مدیر کل JPMorgan شده بود) خود با مناقشات زیادی در فضای امور مالی درگیر بوده است. او به طور گسترده به عنوان حامی یک حامل مشتقات اقتصادی که با نام تبادل افول اعتبار شناخته می‌شود. این حامل به عنوان یکی از چند حامل سرمایه گذاری منجر به سقوط اقتصادی سال ۲۰۰۸ شناخته شده است. از ابداعات وی در رسانه‌های به عنوان سلاح کشتار جمعی مالی نام برده می‌شود.

در هر حال، نمی‌توان منکر شد که مسترز متخصص حوزه مالی و کالاها است و با سمت جدید خود به عنوان مدیر عامل Digital Asset Holdings که به توسعه راهکارهای بلاک چینی برای خدمات مالی می‌پردازد، یکی از بهترین افراد برای اظهارنظر در مورد استفاده از بلاک چین در صنعت کالاها است.

مسترز در سخنرانی خود در لندن گفت: «زنجیره‌های تامین به طور آشکارا پیچیده و ناکارآمد هستند.» «این موضوع علی الخصوص در مورد صنعت آهن و استخراج صحت دارد که در آن بسیاری از روش‌های عملیاتی و تجاری ناکارآمد و قدیمی باقی‌مانده‌اند که این منجر به از دست رفتن داده‌های بحرانی، آسیب‌پذیری امنیتی، هزینه، فساد و اعمال غیر اخلاقی گشته است.»

مسترز به ۲۰۰ نفر از سرمایه گذاران، کارگذاران، تولیدکنندگان آهن و خریداران آن در مراسم شام LME یادآوری کرد که بلاک چین پتانسیل آن را دارد تا نقشی انقلابی در زنجیره تامین برای رهگیری کالاها در تمام صنایع، از غذا و لباس گرفته تا کالاهایی مانند طلا، الماس، نفت و غیره داشته باشد. او با این سخنان بر موارد کاربرد بلاک چین در معدن، حمل و نقل و معامله آهن تاکید کرد.

او گفت: «بلاک چین معامله اسناد بحرانی معاملاتی، بارنامه‌ها و اعتبارنامه‌های بین کاربران را به نحوی امن و محرمانه تسهیل می‌کند.» «واضح است که اشاره به صنایع معدن، حمل و نقل، ذخیره‌سازی و لجستیک بیهوده نیست».

بسیاری از پروژه‌ها هم اکنون نیز در این بخش در برنامه‌ریزی شده‌اند و غول کالاهای سوییسی Mercuria در حال آزمودن بلاک چین به عنوان روشی برای رهگیری زنجیره تامین و نفت خام است. Mercuria یکی از بزرگترین معامله‌گران کالا در دنیا بوده و مدیر عامل آن بیان کرده است که بلاک چین می‌تواند هزینه‌های صنعت نفت را تا ۳۰ درصد کاهش دهد. در همین حال، Agora Commodities با DigitalTangible،‌ اولین پلتفرم مبتنی بر بیت کوین معامله فلزات گران‌بها وارد همکاری شده تا سرمایه گذاران و معامله‌گران بتوانند فلزهای توکن سازی شده را توسط توکن‌ های تایید شده در بلاک چین خرید و فروش کنند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.