مدیرعامل Polychain: استیبل کوین فیسبوک باید بلاک چین‌‌ عمومی داشته باشد

شرکت فیسبوک رمز ارز خود را به زودی عرضه خواهد کرد و همین مسئله گمانه‌‌زنی‌‌های زیادی را در مورد آن به وجود آورده است. مدیرعامل شرکت Polychain در کنفرانس Consensus 2019 عنوان کرد که فیسبوک باید تلاش کند بلاک چین‌‌ مورد نظر خود را به صورت عمومی درآورد تا از هر گونه جنجال پیش آمده در آینده اجتناب کند.

0 85

اولاف کارلسون-وی، مدیرعامل Polychain Capital، معتقد است که فیسبوک در صورت عمومی ساختن بلاک چین‌‌ استیبل کوین خود حرکتی بسیار هوشمندانه انجام داده است. کارلسون-وی سخنان خود را روز 15 مه در کنفرانس Consensus 2019 مطرح کرد.

کارلسون-وی توضیح داد که پلتفرم بلاک چین‌‌ مورد علاقه او شباهت زیادی به بیت کوین دارد، جایی که خالق هیچ کنترلی بر پلتفرم خود ندارد. وی عنوان کرد که چنین رویکردی برای فیسبوک عالی خواهد بود:

فکر می‌‌کنم با توجه به تمامی مشکلاتی که فیسبوک در مورد نظارت بر پلتفرم خود و موارد دیگر داشته است، باید زیرساخت بلاک چین‌‌ خود را به صورت عمومی درآورد. می‌‌توان چنین زیرساختی را در مورد تمامی پلتفرم‌‌های فیسبوک به کار برد. اما معتقدم اگر چنین زیرساختی را به صورت انحصاری درنیاورند، موفقیت زیادی را به دست خواهند آورد.

کارلسون-وی خاطرنشان کرد که یکی دیگر از مزایای عدم کنترل بلاک چین‌‌ بدین صورت است که از جنجال‌‌های پیش آمده دوری خواهند کرد؛ وی این وضعیت را به فرآیند ساختن اینترنت تشبیه کرد:

افرادی که اینترنت را به وجود آوردند مسئولیت تمامی چیزهای موجود در آن را بر عهده ندارند.

وی دیدگاه‌‌های گسترده‌‌تری را در مورد رمز ارزها به اشتراک گذاشت که در آن به عنوان ابزاری رایج و قابل دسترسی برای ذخیره ثروت به کار می‌‌روند. کارلسون-وی عنوان کرد:

بسیار هیجان‌‌انگیز خواهد بود اگر شرکت‌‌های فناوری بزرگ بخواهند منابع خود را در راستای به وجود آوردن زیرساخت‌‌های رمز ارز همتا به همتا مورد استفاده قرار دهند.

همانطور که کوین‌‌تلگراف قبلا نیز گزارش داد، یک منبع ناشناس به بلومبرگ گفت که فیسبوک استیبل کوین خود را در سه‌‌ماهه سوم 2019 عرضه خواهد کرد. منابعی از وال استریت نیز اذعان داشته‌‌اند که فیسبوک به دنبال جمع‌‌آوری سرمایه به ارزش 1 میلیارد دلار برای عرضه “FB Coin” است.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.