مدیرعامل شرکت VanEck: سرمایه گذاران بیت‌‌کوین در حال رفتن به سمت بازار طلا هستند

بازار خرسی رمزارزها هنوز هم در جریان است و همین مسئله باعث شده که بسیاری از سرمایه‌‌گذاران بیت‌‌کوین اکنون تمایل بیشتری به بازار طلا داشته باشند. همانطور که قبلا گزارش شد، متخصصین حوزه رمزارزها معتقدند که تا زمان تایید نشدن چیزهایی مانند ETF بیت‌‌کوینی نمی‌‌توان انتظار داشت که بازار رمزارزها به ثبات برسد.

0 89

یان ون اک، مدیرعامل شرکت VanEck Associates، طی مصاحبه خود با CNBC در روز ۲۶ ژانویه عنوان کرد که سرمایه گذاران بیت‌‌کوین اکنون تمایل بیشتری به طلا دارند.

ون اک اذعان داشت که “بیت‌‌کوین در سال ۲۰۱۷ کمی از تقاضای موجود در بازار طلا را به سمت خود جلب کرد”. وی این‌‌چنین نتیجه‌‌گیری کرد:

جالب توجه است که ما اطلاعات مربوط به ۴,۰۰۰ سرمایه‌‌گذار بیت‌‌کوین را به دست آوردیم و سرمایه‌‌گذاری اول آنها برای سال ۲۰۱۹ طلا می‌‌باشد. طلا پیش از این رقابت را به بیت‌‌کوین واگذار کرد و اکنون در حال بازپس‌‌گیری جایگاه خود است

تیم سیمور، موسس و مدیر ارشد سرمایه‌‌گذاری Seymour Asset Management، طی همین مصاحبه و در هنگام صحبت کردن در مورد صندوق‌‌های قابل معامله در بورس (ETF) بیت‌‌کوینی عنوان کرد که عملکرد بیت‌‌کوین به عنوان واحد ذخیره ارزش هنوز هم قابل تامل است:

نه تنها تمام نقدینگی موجود را از دست داده‌‌ایم، بلکه حتی صحبت کردن از بیت‌‌کوین به عنوان واحد ذخیره ارزش در هاله‌‌ای از ابهام قرار گرفته است. طلا یک واحد ذخیره ارزش می‌‌باشد و هیچ بحثی در این مورد وجود ندارد

بر طبق CNBC، شرکت VanEck محبوب‌‌ترین صندوق قابل معامله در بورس (ETF) طلا را به وجود آورده است که با نام GDX شناخته می‌‌شود. ون اک اذعان کرد که این دارایی‌‌ها “در طی دو یا سه ماه اخیر عملکرد بسیار مناسبی داشته‌‌اند” و سپس خاطرنشان کرد که عملکرد آنها تقریبا در تضاد با بازارهای سهام قرار دارد.

وی اظهار داشت: “در بیشتر دوره سه‌‌ماهه چهارم ۲۰۱۸ که شاخص S&P پایین بود، GDX در وضعیت خوبی قرار داشت. این ارتباط واقعا مرا تحت تاثیر قرار می‌‌دهد”. به علاوه، CNBC گزارش داده است که صندوق قابل معامله در بورس GDX در سه‌‌ماهه چهارم تقریبا ۱۴ درصد رشد داشته و از سه‌‌ماهه دوم ۲۰۱۶ تا‌‌کنون بهترین عملکرد آن بوده است. علاوه بر این، GDX در سال ۲۰۱۹ نزدیک به ۱ درصد رشد داشته و شاخص S&P 500 رشدی ۶ درصدی را شاهد بوده است.

همانطور که یکی از رسانه‌ها اخیرا گزارش داد، صرافی رمزارز BZX متعلق به بورس سرمایه‌‌گذاری سهام شیکاگو (CBOE) از پیشنهاد خود برای تغییر قوانین مربوط به ETF های بیت‌‌کوینی که به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) ارسال کرده بود، منصرف شد. هدف از این تغییر ایجاد ETF بیت‌‌کوینی توسط VanEck و شرکت خدمات مالی SolidX بود.

همچنین بر اساس این گزارش، در انتهای سال ۲۰۱۸، تغییرات قیمت روزانه بیت‌‌کوین کمترین میزان ثبت‌‌شده در نه سال اخیر بوده است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.