مدیرعامل سابق صرافی Mt. Gox ادعای بیگناهی می‌‌کند

صرافی Mt. Gox در جریان از دست دادن ۳ میلیون دلار کاملا از رده خارج شد. افراد شاکی مارک کارپلس (Karpeles)، مدیرعامل وقت این صرافی را مقصر می‌‌دانند و از دادگاه تقاضای حبس ۱۰ ساله برای وی دارند. کارپلس به این متهم شده بود که این ۳ میلیون دلار را از حساب‌‌های شرکت خارج و تراز معاملات شرکت را دستکاری کرده است.

0 81

بر اساس گزارش Cointelegraph Japan در روز ۲۷ دسامبر، مارک کارپلس – مدیرعامل سابق صرافی رمز ارز و از رده خارج شده Mt. Gox – عنوان کرده که در آخرین دادگاه خود کاملا بیگناه بوده است.

در دادگاهی که روز پنجشنبه در توکیو برگزار شد، کارپلس به دلیل ناتوانی در جلوگیری از هک شدن صرافی عذرخواهی کرد، اما باز هم تکرار کرد که در این جریان بیگناه بوده است. همانطور که Cointelegraph Japan گزارش داد، کارپلس بیان کرده بود که وی این پول را به عنوان “وام از شرکت” در نظر گرفته بود و در نظر داشت بعدا آن را حل و فصل کند.

مارک کارپلس پیش از این به جرم اختلاس ۳۴۰ میلیون ین (حدود ۳ میلیون دلار) از صرافی و دستکاری داده‌‌های آن برای متورم‌‌سازی تراز پول نقد شرکت متهم شده بود. به نظر می‌‌رسد که کارپلس در بین ماه‌‌های سپتامبر و دسامبر سال ۲۰۱۳ حدود ۳۴۰ میلیون ین متعلق به مشتریان را از یکی از حساب‌‌های Mt. Gox خارج و به حساب شخصی خودش منتقل کرده است.

همانطور که Cointelegraph اخیرا گزارش داد، شاکیان خواهان حکم ۱۰ سال زندان برای کارپلس هستند، که هم‌‌اکنون در ژاپن حضور دارد. در طی دادگاهی خود، کارپلس دائما تکرار کرده که هیچ پولی را ندزدیده و دفاتر کل صرافی را دستکاری نکرده است.

بر اساس گزارش امروز، حکم دادگاه کارپلس در تاریخ ۱۵ مارس ۲۰۱۹ اعلام خواهد شد.

نابوکی کوبایاشی، معتمد شرکت Mt. Gox، در ماه سپتامبر اعلامیه‌‌ای را منتشر کرد که در آن ادعا می‌‌کند در عرض چهار ماه حدود ۲۶ میلیارد ین (نزدیک به ۲۳۰ میلیون دلار) را به صورت بیت کوین و بیت‌‌کوین کش نقد کرده است.

در این سند، وی اعلام کرد که از سه‌‌ماهه‌‌ سوم ۲۰۱۷ حدود ۲۴,۶۵۸ بیت کوین و ۲۵,۳۳۱ بیت‌‌کوین کش را به فروش رسانده است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.