مدیرعامل بورس Nasdaq‌‌: کریپتوها می‌‌توانند ارز جهانی آینده باشند

آدنا فریدمن بر این باور است که رمز ارزها شانس بسیار بزرگی برای تبدیل شدن به قدرتمندترین ارز جهان را دارند. وی اذعان داشت که باید یک محیط شفاف و منصفانه برای صنعت کریپتو به وجود آید تا بتوان انتظار بالاترین بازده ممکن را داشت و بورس Nasdaq‌‌ تمام توان خود را به کار خواهد گرفت تا محیط مقرراتی مناسبی را برای کریپتوها به وجود آورد.

0 83

آدنا فریدمن، مدیرعامل بورس Nasdaq‌‌، در یکی از پست‌‌های خود در LinkedIn به تاریخ 20 ژانویه عنوان کرد که رمز ارزها “سزاوار یک شانس واقعی برای پیدا کردن آینده‌‌ای باثبات در اقتصاد جهان هستند”.

فریدمن پیش از سخنرانی خود در داووس (Davos) – که 22 ژانویه آغاز شد – این پست را منتشر کرده و اذعان داشته که Nasdaq‌‌ بر این باور است که کریپتوها نقشی تعیین‌‌کننده در آینده اقتصادی خواهند داشت و از این فناوری به عنوان “ترکیبی واقعی از هوش و خلاقیت” نام برد.

وی اظهار داشت که کریپتو تاکنون “چرخه عمر اختراعات کلاسیک” را پشت سر گذاشته است – از مسیر اولیه خود که توسط مخترعین رمز ارز و اقتصاددانان ساخته شده‌‌ است تا زمانی که طرفداران زیادی را در بازارهای مختلف پیدا می‌‌کند و ‌‌اکنون تا حدودی “با واقعیت ترکیب شده است”. به گفته وی، رمز ارزها هم‌‌اکنون در سر یک دوراهی بسیار مهم قرار دارند و یکی از این دو عاقبت را خواهند داشت:

“1. این نوآوری می‌‌تواند استفاده بسیار زیادی داشته باشد و بعد از آن شاهد پیشرفت تجاری پایدار و ادغام با چارچوب‌‌های بازاری باشد (به عنوان مثال، اینترنت). یا اینکه

2. کریپتوها ممکن است در امر گسترش واقعی شکست بخورند و به‌‌کارگیری آن‌ها به عنوان ابزار داد و ستد بسیار محدود شود “.

فریدمن عنوان کرد که کریپتو به “مدیریت و شفافیت مقرراتی” نیاز دارد تا بتواند به یک اختراع عملی و قابل استفاده تبدیل شود و در هر شرایطی ارزش خود را حفظ کند. وی همچنین خاطرنشان کرد که ماهیت هردوی این‌ها “در تناقض با هدف اولیه رمز ارزها یعنی تبدیل شدن به یک ارز جهانی غیرمتمرکز و بدون حکومت هستند”.

فریدمن نیاز به یک بازار شفاف و منصفانه را گوشزد و همچنین عنوان کرد که Nasdaq‌‌ تمام توان خود را به کار خواهد گرفت تا صرافی‌‌های نوپا بهترین عملکرد ممکن را داشته باشند.

همانطور که قبلا گزارش شد، Nasdaq‌‌ فناوری نظارت بازاری SMARTS خود را در اختیار شرکت‌‌های بزرگ این صنعت مانند صرافی Gemini قرار داده است، که به این پلتفرم اجازه می‌‌دهد فعالیت‌‌های تجاری مشکوک را مورد نظارت قرار دهد و از دستکاری بازار جلوگیری کند.

صرافی DX Exchange، که از پلتفرم FIX (مبادله اطلاعات مالی) متعلق به Nasdaq‌‌ استفاده می‌‌کند، در اوایل ماه جاری داد و ستد رمز ارزها و سهام توکن‌‌شده را آغاز کرد.

در ماه دسامبر، شرکت ErisX تقریبا 27.5 میلیون دلار را از بخش سرمایه گذاری‌‌های Nasdaq‌‌ ) Nasdaq Ventures) به دست آورد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.