مدیرعامل بایننس به دلیل توصیه به کاربران برای ذخیره رمز ارز در صرافی با موجی از انتقادات روبرو شد

چنین به نظر می‌‌رسد که مدیرعامل صرافی بایننس کاربران را به استفاده از خدمات سپرده گذاری صرافی‌‌ها به جای گزینه‌‌های شخصی مانند والت‌‌های سخت‌‌افزاری ترغیب کرده است و همین امر واکنش‌‌های زیادی را در پی داشته است. این اتفاق بعد از خبر هک Cryptopia رخ داد و بسیاری از کاربران توییتر این اقدام ژائو را به دلیل تکبر بیش از حد وی می‌دانند.

0 83

مدیرعامل بایننس (Binance) چنگ‌‌پنگ ژائو بعد از اینکه دارندگان کریپتو را به ذخیره دارایی‌‌های خود در صرافی‌‌ها به جای درایوهای USB یا والت‌‌های‌‌ سخت‌‌افزاری ترغیب کرد با انتقادات زیادی روبرو شد.

چنین به نظر می‌‌رسد که ژائو در یکی از توییت‌‌های خود ریسک ذخیره شخصی دارایی‌‌های دیجیتال را بسیار بیشتر از ذخیره آنها در صرافی‌‌های “مشهوری” مانند بایننس اعلام کرده است. وی در روز 15 ژانویه اعلام کرد:

CZ Binance

“این توییت به یک الگوی رفتاری تبدیل خواهد شد”

همانطور که انتظار می‌‌رفت، این توییت با طوفانی از انتقادات همراه شد، که تا حدی به این دلیل بود که وی این توییت را در جواب به خبر هک شدن صرافی رمزارز Cryptopia پست کرد که یک صرافی واقع در نیوزیلند است که به تازگی هک شد و نزدیک به 2.44 میلیون دلار به صورت اتریوم و 1.18 میلیون دلار به صورت سنترالیتی از آن به سرقت رفت و به چندین والت ناشناس منتقل شد. اگرچه تا زمان نوشتن این گزارش هنوز هم معلوم نیست که هکرها مسئول جابجایی این پول می‌‌باشند یا اینکه خود صرافی آن را به دلایل امنیتی انتقال داده است، اما توییت ژائو به دلیل دیدگاه منفی موجود در آن واکنش‌‌های چندان مناسبی را دربر نداشت.

بعضی از واکنش‌‌ها تا حدودی شک‌‌‌‌گرایانه بودند.

CZ Binance

بعضی دیگر چندان مودبانه نوشته نشده بودند.

CZ Binance

بعضی دیگر تهمت‌‌آمیز بودند.

WhalePanda

هک‌‌هایی مانند هک صرافی Mt. Gox در سال 2014 چندان اتفاق نمی‌‌افتند، اما چنین اتفاقاتی مطمئنا ریسک بزرگی را برای ثبات و به‌‌کارگیری رمز ارزها فراهم می‌‌آورند. CNN اخیرا گزارش داد که بیش از 731 میلیون دلار در جریان هک صرافی‌‌های رمز ارزی در نیمه‌‌ اول 2018 از دست رفته است. بیشتر این پول در جریان هک 500 میلیون دلاری Coincheck در ژانویه 2018 به سرقت رفت.

اعتماد به نفس یا گستاخی؟

برای بسیاری از اعضای جامعه کریپتو، هیچ چیزی با نام صرافی رمز ارزی کاملا ایمن وجود ندارد. برای آنها، احتمال هک شدن خود صرافی بایننس نیز به زمان بستگی دارد.

CZ Binance

با این حال، تعدادی بر این باورند که اعتماد به نفس زیاد به دلیل زیرساخت امنیتی بایننس چندان اشتباه نیست و دارایی‌‌های آنان در والت ذخیره کریپتوی این پلتفرم کاملا “امن” خواهد بود.

عده‌‌ای حتی اعتقاد دارند که بایننس به جایی رسیده که “دیگر احتمال شکست آن وجود ندارد” و می‌‌تواند به خوبی از دارایی‌‌های آنها محافظت کند.

hereiscrypto

بعد از واکنش‌‌های نفرت‌‌آمیزی که توسط این توییت به وجود آمدند، ژائو در توییت بعدی خود نوشت که علی‌‌رغم جواب‌‌های به وجود آمده توسط توییت اولش، به هیچ وجه استفاده از صرافی‌‌های رمز ارزی را به جای گزینه‌‌های دیگر ذخیره رمز ارز پیشنهاد نمی‌‌دهد.

وی گفت:

CZ Binance

این دیدگاه‌‌ها مخصوصا برای آن دسته از افراد جالب خواهند بود که از بایننس به عنوان بزرگترین صرافی رمز ارز جهان انتظار دارند که در صورت رخنه امنیتی، نوعی مکانیزم‌‌ بیمه‌‌کننده را برای کاربران خود فراهم آورد. اگرچه ژائو چنین شایعاتی را تایید یا تکذیب نکرده است، اما باید منتظر ماند و دید که بایننس چه ویژگی‌‌های امنیتی جدیدی را برای چنین موقعیت‌‌هایی آماده خواهد کرد تا استانداردهای طلایی ایمنی را رعایت کرده باشد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.