مدال طلا برای اختراع مبتنی بر بلاک چین دانشجویان ایران

اختراع مبتنی بر هوش مصنوعی و فناوری بلاک چین تیم دانش‌آموزی و دانشجویان ایران، در مسابقات جهانی اختراعات و نوآوری و تکنولوژی‌های برتر کره جنوبی، به مدال طلا و جایزه ویژه تسلا دست یافت.

0 145

مسابقات جهانی اختراعات و نوآوری کره جنوبی یا siif2019  با حمایت و همکاری سازمان جهانی مالکیت فکری سازمان ملل متحد WIPOT، انجمن توسعه نوآوری و اختراعات کره جنوبی KIPA و سازمان پتنت کره جنوبی و با حضور ۶۰ کشور  برگزار شد و اختراع مبتنی بر هوش مصنوعی و فناوری بلاک چین تیم دانشجویان ایران در این مسابقات موفق به کسب مدال طلا شد.

تیم ایران به سرپرستی امیرعباس محمدی کوشکی در مسابقات جهانی “اختراعات و نوآوری کره جنوبی” توانستند در مجموع دومدال طلا و دوجایزه ویژه کسب کنند.

https://cdn.isna.ir/d/2019/12/23/3/61519811.jpg

امیرعباس محمدی کوشکی از سرپرست تیم‌های ایرانی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه در این رقابت دو تیم دانشجویی و دانش‌آموزی از ایران حضور داشتند، گفت:

تیم اختراعات دانش‌آموزی ایران متشکل از ۲ دانش‌آموز 'شهریار شریعتی' و 'عادل احمدی فریمان' است که توانستند مدال طلای این رقابت را کسب کنند.

محمدی ادامه داد:

طرح این دانش‌آموزان 'سامانه هوشمند تشخیص افسردگی با هوش مصنوعی' و 'تکنولوژی بلاک چین در امنیت داده‌های نرم‌افزاری' بود که در رقابت با کشورهایی چون کره جنوبی، آلمان و آمریکا پرچم ایران را به احتزاز درآورند.

وی تیم دانشجویی ایران را متشکل از “امیرعباس محمدی کوشکی”، “علی نوری”، “سجاد شریعت” و “میثم پور یوسفیان” دانست و خاطر نشان کرد:

این تیم نیز موفق به کسب مدال طلا و جایزه ویژه مسابقات 'تسلا' شدند. طرح این تیم سامانه 'جامع و هوشمند ارزیابی و پایش بیمار با کارت سلامت' بوده است. این طرح در راستای حذف دفترچه‌های بیمه در ایران به عنوان شرکت‌های دیجیتال وزارت بهداشت است.

https://cdn.isna.ir/d/2019/12/23/3/61519818.jpg

محمدی با بیان اینکه این سامانه کمک بسیاری به مردم و جامعه پزشکی می‌کند، یادآور شد:

قابلیت‌های این سامانه شامل پرداخت مالیات پزشکان، صرفه اقتصادی بسیار بالا در کاغذبازی‌های بیمارستان‌ها و مراکز درمانی و دولتی در پزشکی، جلوگیری از کشته شدن و جلوگیری از استفاده بیماران از داروهای تکراری و در دسترس بودن همیشه پرونده پزشکی بیماران و سرعت عمل بسیار بالا برای پزشکان و بیمارستان‌ها می‌شود، ضمن آنکه امنیت اطلاعات و داده‌های سلامت بیماران ایمن خواهد بود.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.