محققان چینی: استفاده از بلاکچین در امور مالی هنوز با چالش‎های بزرگی مواجه است

Kai سرپرست تحقیقات بلاکچین در آکادمی فناوری اطلاعات و ارتباطات چین (CAICT)، با صحبت درباره موانع موجود بر سر راه فناوری بلاکچین، اظهار داشت که جامعه بلاکچین هنوز باید به تلاش‎های خود برای حل مشکلاتی نظیر حفظ حریم خصوصی داده‎ها، قابلیت استفاده، و همچنین توانایی بلاکچین برای ادغام شدن در سیستم‎های سازمانی، ادامه دهد.

0 79

طبق گفته محقق بزرگ چینی، استفاده از تکنولوژی بلاکچین در بخش مالی همچنان با چالش‎های بسیاری مواجه است. این خبر توسط خبرگزاری محلی Sohu در تاریخ ۱۲ آوریل اعلام شد.

Wei Kai سرپرست تحقیقات بلاکچین در آکادمی فناوری اطلاعات و ارتباطات چین (CAICT)، در جلسه کمیسیون بانکی اتاق بین‎المللی بازرگانی (ICC) سال ۲۰۱۹، موانع موجود بر سر راه این فناوری را توصیف کرد.

طبق صحبت‎های Kai ، به رغم توانایی بالقوه بلاکچین برای بهبود برخی از صنایع، متحول کنندگان فناوری، هنوز سه مشکل اصلی بخش مالی را در خصوص پذیرش عمومی بلاکچین، حل نکرده‌اند. این محقق همچنین اظهار داشت که جامعه بلاکچین هنوز باید به تلاش‎های خود برای حل مشکلاتی نظیر حفظ حریم خصوصی داده‎ها، قابلیت استفاده، و همچنین توانایی بلاکچین برای ادغام شدن در سیستم‎های سازمانی، ادامه دهد.

Kai همچنین به مسائل مهمی همچون لزوم هماهنگ سازی رویکردهای قانونی بلاکچین میان حوزه‎های قضایی گوناگون در سراسر جهان اشاره کرد.

با این حال، این کارشناس بلاکچین همچنان معتقد است که فناوری بلاکچین توانایی بالقوه بهبود صنعت بانک‎داری، و همچنین بهبود صنایع دیگر نظیر تولید، حمل و نقل، پزشکی، امور اداری و دولتی، و سایر موارد را داراست.

مرکز تحقیقاتی CAICT، در سال ۱۹۵۷ تأسیس شده و تحت نظارت وزارت صنایع و فناوری اطلاعات چین فعالیت می‎کند.

اخیراً بخش حسابرسی KPMG از شرکت Big Four نتایج ‎یک نظرسنجی را منتشر کرد که نشان می‏داد اغلب مدیران مالی و مالیاتی به استفاده از فناوری بلاکچین نمی‎اندیشند. ۶۷% از شرکت کنندگان ادعا کردند که در حال حاضر هیچ‎گاه از فناوری بلاکچین استفاده نکرده‎اند.

در تاریخ ۹ آوریل، توسعه دهنده وبسایت StackOverflow اظهار داشت که ۸۰ درصد از ۹۰۰۰۰ توسعه دهنده‎ای که در سراسر جهان مشغول به کارند، تاکنون از فناوری بلاکچین استفاده نکرده‎اند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.