محبوبیت ۵۰ درصدی بیت کوین به عنوان سرمایه گذاری بلند مدت

ران پال، نماینده‌ کنگره‌ سابق آمریکا، در ۱۵ نوامبر از کاربران توییتر پرسید که در صورتی که مجبور بودند ۱۰۰۰۰ دلار ‌دریافت کنند و آن را برای یک دهه به همان شکل نگه دارند، چه دارایی را انتخاب خواهند کرد و اکثریت بیت کوین (BTC) را انتخاب کردند.

0 82

از پاسخ دهندگان، ۵۰ درصد پاسخ دادند که ترجیح می‌دهند ۱۰۰۰۰ دلار را به صورت بیت کوین دریافت کنند، دومین انتخاب طلا (۳۷ درصد)، سومی اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده (۱۱ درصد) و آخری دلار آمریکا با ۲ درصد بود.

Screenshot of Ron Paul’s Nov. 14, 2018 tweet

تصویری از توئیت ۱۴ نوامبر ران پال. منبع: توییتر

قیمت بیت کوین اخیرا برای مدت زمان طولانی پایدار بوده است، تا روز قبل از نظرسنجی که بیش از ۱۰ درصد را طی ۲۴ ساعت از دست داد. یکی از تحلیلگران Fundstrat که یک شرکت مشاوره است، پیش بینی کرده که بازیابی بیت کوین “اگر نگوییم چند ماه، اما چندین هفته” طول می‌کشد و تحلیلگران در بلومبرگ اینتلیجنس (Bloomberg Intelligence) می‌گویند که قیمت این کوین می‌تواند تا ۱۵۰۰ دلار باشد.

نماینده‌ سابق تگزاس، پال قبلا در ۵ دسامبر ۲۰۱۷ یک نظرسنجی دیگر با نتایج نسبتا مشابه ایی انجام داده است: دلارهای ایالات متحده نیز با چنین مقادیری (درصد رای‌‌ها) دست یافتند و بیت کوین در آخرین نظرسنجی فقط ۴ درصد بیشتر دریافت کرده است.

قیمت بیت کوین در زمان نظرسنجی دسامبر ۲۰۱۷ حدود ۱۱۵۰۰ دلار بود و در تاریخ ۱۷ دسامبر ۲۰۱۷ نزدیک بود که به بیشترین مقدار خود، یعنی ۲۰۰۰۰ دلار برسد.

ران نئونر (Ran NeuNer) بنیانگذار و مدیر عامل شرکت مشاور و سرمایه گذاری کریپتو به نام آنچین کپیتال (Onchain Capital) یک نظرسنجی مشابه اما رمز ارز محورتر در توییتر انجام داد. در نظرسنجی او، پاسخ‌های احتمالی به همین سؤال‌ها عبارت بودند از: بیت کوین، ریپل (XRP)، (بیت‌کوین کش SV Bitcoin Cash Satoshi’s Vision) و آمریکن ایرلاین مایلز (American Airlines Miles).

Screenshot of Ran NeuNer’s Nov. 17, 2018 tweet

تصویری از توییت ران‌نئونر از در تاریخ ۱۷ نوامبر ۲۰۱۸. منبع: توییتر

هنوز سه ساعت از نظرسنجی نئونر باقی مانده است و اکثر پاسخ دهندگان (۵۲ درصد) پاسخ داده ‌اند که ترجیح می‌دهند XRP نگه دارند. دومین پاسخ محبوب، بیت کوین (با ۳۹ درصد)، سومین پاسخ American Airlines (با ۷ درصد) و کمترین محبوبیت مربوط به بیت‌کوین کش SV ( با ۲ درصد) است.

در زمان انتشار این خبر، XRP در ۲۴ ساعت گذشته ۷/۹۷ درصد افزایش یافته است و بار دیگر به سرمایه‌ی بازار اتریوم (ETH) غلبه کرده است تا مقام دوم را در CoinMarketCap به دست بیاورد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.