مجموع کارمزد تراکنش های بیت کوین به 1 میلیارد دلار رسید

رکورد دیگری برای بزرگترین رمز ارز جهان به ثبت رسید. طبق آمار منتشر شده، مجموع کارمزدهای پرداخت شده در شبکه بیت کوین، به 1 میلیارد دلار رسیده است.

0 101

31 اکتبر سالگرد تولد بزرگترین رمز ارز جهان و پدیده عصر تکنولوژی مالی یعنی بیت کوین است. این رمز ارز امسال 11 امین تولد خود را جشن می‌گیرد و همچنان در حال ثبت رکوردهای جدید است. طبق آمار منتشر شده، مجموع کارمزد های پرداخت شده در شبکه بیت کوین ، به 1 میلیارد دلار رسیده است.

در حالی که مجموع کارمزد تراکنش بیت کوین تنها در حدود 1 میلیارد دلار آمریکاست، زمانی که این میزان را با ارزش فعلی این رمز ارز مقایسه می‌کنیم ارزش آن بسیار چشمگیرتر و بزرگتر از آن چیزی است که به نظر می‌آید. بر اساس آمار Coin Metrics از سال 2009 تا به حال، 204,808.3479 بیت کوین به صورت کارمزد، میان ماینرها تقسیم شده که با در نظر گرفتن قیمت امروز بیت کوین، این مقدار برابر با 1.86 میلیارد دلار است.

ارزش کارمزد تراکنش‌های شبکه بیت کوین

با وجود اینکه پاداش بلاک‌ها رفته رفته کاهش خواهند یافت، باید شاهد افزایش کارمزد تراکنش‌های شبکه بیت کوین در آینده نیز باشیم.

کارمزد تراکنش‌ها در شبکه بیت کوین سه نقش اساسی ایفا می‌کنند که هر سه آنها در نهایت امنیت و یکپارچگی بیت کوین را تامین می‌کنند و آن را در مقابل سانسور مقاوم می‌سازند.

اول آن که کارمزد تراکنش‌ها انگیزه‌هایی که باعث می‌شود حملات DOS انجام گیرند را کم می‌کند. این حملات که از آنها با نام «حملات اسپم» نیز یاد می‌شود، در نهایت سیستم هدف را کند می‌کنند.

دوم اینکه، کارمزدها تضمین کننده ترتیب انجام تراکنش‌ها هستند. به عبارت دیگر این کارمزدها هستند که تعیین می‌کنند کدام تراکنش سریع‌تر از دیگر تراکنش‌ها تایید شود.

سومین و شاید مهمترین نقش کارمزدها در شبکه بیت کوین، ایجاد قطعیت برای تراکنش‌هاست. این قطعیت به همراه پاداش استخراج بلاک‌ها در شبکه، باعث می‌شود تا کارمزد تراکنش‌ها به نوعی مشوق برای ماینرها بدل شود که بلاک چین را اصلاح و حفظ نمایند.

بدون چنین سیستم انگیزشی می‌توان به راحتی به ماینرها رشوه داد تا تراکنش‌های خاصی را تایید نکنند.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.