مبلغان بیت کوین چگونه استتار می‌‌کنند!

در این مقاله به شما یاد می‌‌دهیم چگونه کاملا پنهان شوید! تک تک مراحل را اجرا کنید تا مانند آزادی خواه معروف، جیمسون لوپ، هویت خود را مخفی کنید.

0 153

در اکتبر 2017 یک تیم SWAT به خانه‌‌ی جیمسون لوپ (Jameson Loop) در کارولینای شمالی فرستاده شدند. یک نفر به پلیس زنگ زده و به دروغ یک تیراندازی منجر به قتل را در اطراف آن خانه گزارش داده است. بعد از ترک نیروهای پلیس، آقای لوپ یک تماس تهدیدآمیز دریافت کرد و به او گفتند اگر به بیت کوین باج نپردازد، اوضاع بدتر خواهد شد.

آقای لوپ برای فراری دادن مهاجمان آینده، یک ویدئو از تیراندازی با سلاح AR-15 خود در توئیتر منتشر کرد. او همچنین تصمیم گرفت شرایط را برای دشمنانش سخت‌‌تر بکند تا دیگر کسی نتواند پیدایش کند.

آقای لوپ، یک آزادی‌‌خواه معروف است که برای یک شرکت امنیتی بیت کوین کار می‌‌کند و مدتی است در مورد حریم خصوصی و در امان ماندن از دولت و شرکت‌‌های آمریکا مطالعه می‌‌کند. در عین حال، او نمی‌‌خواهد ارتباط خود با دنیا و اینترنت را از دست بدهد.

بسیاری از افراد مشهور و متمول، از دزدها و غارتگرانی که قصد دستیابی به حریم خصوصی آقای لوپ را دارند و تعداد کمی از آن‌‌ها موفق بوده اند، آگاهند.

آقای لوپ به مطالعات خود به چشم یک تجربه نگاه می‌‌کند. او می‌‌خواهد راه فراری از دست منابع داده‌‌ای که اطلاعات شخصی ما را ذخیره کرده اند و آن‌‌ها را به هر کسی که بخواهد می‌‌فروشند، پیدا کند. او این‌‌ها را به من از طریق یک باجه‌‌ی تلفن عمومی گفت و موقعیت خود را فاش نکرد.

  • کریس کوهلر (Chris Koehler)

موبایل و پول

1- یک هویت حقوقی جدید بسازید

مردم برای فرم پر کردن و خرید املاک، تهیه‌‌ی کارت اعتباری یا تراکنش‌‌های روزمره به پایگاه‌‌های داده مراجعه می‌‌کنند.

آقای لوپ می‌‌خواست این اتفاقات عادی برای مشتریان ادامه پیدا کند به همین دلیل او به یک اسم و آدرس جدید نیاز داشت تا اطلاعات شخصی‌‌اش جایی درز پیدا نکند. او از وکلای متخصص در حوزه‌‌ی حریم خصوصی بهترین راه را پرسید و آن‌‌ها به او گفتند که باید یک شرکت با مسئولیت محدود یا یک L.L.C به عنوان هویت جدید خود بسازد.

ایجاد کردن یک شرکت کار سختی نیست. ولی در بیشتر ایالت‌‌ها، نام آقای لوپ به عنوان مالک آن شرکت فاش می‌‌شد. ولی در ایالت‌‌های نوادا، ویومینگ و نیو مکزیکو، یک شرکت بدون نام مالکش نیز اعتبار دارد. آقای لوپ از همین فرصت استفاده کرد و تعدادی شرکت برای استفاده در شرایط مختلف، تاسیس کرد.

2- حساب‌‌های بانکی و کارت‌‌های اعتباری جدید بسازید.

این دو مورد، حاوی شخصی‌‌ترین اطلاعات در مورد معاملات ما هستند. برای خریدهای جدید بدون افشای نام، آقای لوپ با یکی از L.L.Cهای خودش یک حساب بانکی ساخت. برای ایجاد کارت اعتباری نیز، او یک کارت اعتباری حقوقی آنلاین ساخت که در آن نیازی به افشای نام صاحب کارت نبود.

برای این که هویت شرکتش لو نرود، او بیشتر خریدهایش را با کارت اعتباری‌‌اش انجام می‌‌داد.

3- پول نقد به همراه داشته باشید.

بهترین روش خرید به صورت ناشناس، استفاده از پول نقد است. او سعی می‌‌کند به اندازه‌‌ی مورد نیاز (نمی‌‌دانیم چه قدر!) پول نقد به همراه داشته باشد تا خریدهای روزانه‌‌اش را انجام دهد.

4- یک شماره تلفن جدید بخرید

صحبت‌‌های ما با تلفن، اطلاعات اشخاصی که با آن‌‌ها در تماس هستیم را در اختیار صاحبان شرکت تلفن یا هر مهاجم دیگری قرار می‌‌دهد. آقای لوپ دیگر از شماره تلفن قبلی‌‌اش استفاده نمی‌‌کند (زیرا آن شماره به نام اصلی‌‌اش مرتبط است) و اکنون با هویت حقوقی جدیدش یک شماره جدید دارد.

او همچنین با کمک یک سرویس تولید شماره‌‌ی یک‌‌بارمصرف، حساب اصلی خود را مخفی نگه می‌‌دارد. او برای مکالمه‌‌اش با من، از شماره‌‌ای که با 917 شروع می‌‌شود استفاده کرد و گفت: “من این شماره را چند دقیقه پیش ساختم و احتمالا پس از این مکالمه آن را حذف خواهم کرد. این کار تنها چند دلار هزینه دارد.”

5- برای جهت‌‌یابی از گوشی تلفن استفاده نکنید

او برای این که مطمئن شود تلفنش هیچ اطلاعاتی از او را ذخیره نکرده و به اپلیکیشن‌‌های درون گوشی‌‌اش منتقل نکرده است، همه‌‌ی سرویس‌‌های مکان‌‌یابی خود را خاموش کرد. وقتی رانندگی می‌‌کند و به جهت‌‌یابی نیاز دارد، از یک دستگاه جی پی اس که هویتش را فاش نمی‌‌کند استفاده می‌‌کند.

no bitcoin

6- خانه‌‌تان را عوض کنید

خانه‌‌ی آقای لوپ به هویتش وصل بود. به همین خاطر، او و سگش به یک جای جدید نیاز داشتند. او هیچ فرزندی نداشت و هیچ شخص مشخصی نیز با او زندگی نمی‌‌کرد. او با L.L.C خود یک خانه خرید و یک دسته چک برای پرداخت‌‌های مربوط به خانه‌‌اش از بانک گرفت. او نمی‌‌توانست خانه‌‌ای را رهن کند به همین دلیل آن را خریداری کرد.

7- برای برخوردهای روزمره از یک اسم تقلبی استفاده کنید

آقای لوپ نمی‌‌خواست همسایگانش به هویتش پی ببرند. او خودش را با یک اسم مستعار معرفی می‌‌کرد. اوایل خیلی حس بدی در این مورد داشت، ولی حالا می‌‌گوید اگر نام واقعی‌‌اش را به کسی بگوید حس بدی پیدا می‌‌کند.

8- برای اینترنت خانه از یک VPN استفاده کنید

آقای لوپ قبل از این برای یک شرکت بازاریابی آنلاین کار می‌‌کرد و این ممکن است اطلاعات مشتریان را در اختیار شرکت اینترنت قرار دهد.

برای مخفی کردن آدرس اینترنت و موقعیت خود، مودم اینترنت خود را به یک شبکه‌‌ی خصوصی مجازی (VPN) متصل کرد. به این ترتیب تمامی ترافیکی که استفاده می‌‌کرد از یک آدرس دیگر می‌‌آمد.

9- یک ماشین عادی بخرید

آقای لوپ یک موتورسیکلت و یک لوتوس الیس اسپورت داشت که به نام خودش بود. او مجبور شد آن‌‌ها را دور بیندازد و با هویتِ L.L.C خود یک ماشین مدل پایین‌‌تر بخرد و گواهینامه‌‌ی بیت کوینش را نیز از بین برد.

10- یک خانه‌‌ دروغین برای گول زدن D.M.V بخرید

D.M.V اصرار دارد برای ثبت خرید ماشینتان از نام واقعی و آدرس‌‌تان استفاده کنید. برای راضی کردن D.M.V او یک خانه‌‌ی کوچک فقط برای این کار خرید. او می‌‌گوید:

این کم‌‌خرج‌‌ترین روش برای گول زدن است.

11- یک صندوق پست خصوصی و یک سرویس ایمیل مجدد بسازید

آقای لوپ نمی‌‌خواهد خانه‌‌اش در لیست پستی کسی قرار بگیرد، حتی اگر با نام L.L.C اش آن را خریده باشد. اگر زمانی به دریافت نامه نیاز داشته باشد، یک صندوق پست خصوصی در مرکز پست نزدیک خانه‌‌اش می‌‌سازد. پس از دریافت نامه در صندوق پست ایالتی، نامه یا بسته‌‌ی مورد نظر به صندوق خصوصی منتقل می‌‌شود.

airplane

12- در استتار کردن ماهر شوید

دوربین‌‌های نظارت شما را زیر نظر دارند و بسیاری از آن‌‌ها توانایی شناسایی چهره دارند. آقای لوپ حتی جراحی پلاستیک کرد تا ظاهرش کاملا تغییر کند و وقتی بیرون می‌‌رود عینک دودی و کلاه استفاده می‌‌کند. او ریش بسیار بلندی نیز دارد:

اینجوری راحت‌‌ترم، با قیافه‌‌ی مبدل در میان جمعیت گم می‌‌شودم.

13- از راه دور کار کنید

او در جلسات حضوری با کارمندان و مشتریانش از سفرها و مکان زندگی خود حرف می‌‌زند. حالا اما به کار کردن از راه دور اصرار دارد؛ ویدیو کنفرانس‌‌هایی در اتاقی که قابل شناسایی نباشد برگزار می‌‌کند.

14- دستگاه‌‌ها را در هنگام مسافرت رمزنگاری کنید

در سفر اخیر او به نیویورک، چاره‌‌ای جز ارائه‌‌ی پاسپورت در فرودگاه نداشت. ولی او مراقب بود: او دستگاه‌‌های دیجیتال خود را خاموش کرد و تمام داده‌‌های آن را رمزنگاری کرد. در این صورت اگر یکی از ماموران دستگاهش را بخواهد، اطلاعات آن همچنان امن می‌‌ماند.

15- برای اطمینان از خودتان، کارآگاه خصوصی استخدام کنید

برای اطمینان از خطا نکردن خود، آقای لوپ یک کارآگاه خصوصی استخدام می‌‌کند تا او را پیدا کند. این همان کارآگاهی بود که خطر شناسایی توسط D.M.V را به او هشدار داد و منجر به خرید خانه‌‌ی قلابی کرد.

آقای لوپ می‌‌گوید پنهان شدنش 30000 دلار خرج برداشته است. او انتظار ندارد افراد زیادی از روش او استقبال کنند ولی او با این آزمایش می‌‌خواهد حریم خصوصی خود را احیا کند:

من می‌‌خواهم این راه را شروع کنم و ببینم چه خواهد شد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.