مبالغ شگفت‌آوری که بسیاری از کارآفرینان کسب و کار خود را با آن آغاز می‌کنند

بدون شک یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های کارآفرینان، بدست‌آوردن بودجه‌ی لازم برای راه‌اندازی کسب و کارشان است. این مقاله، نتایج شگفت‌آور یک نظرسنجی را نشان می‌دهد که بسیاری از این کسب و کارها برخلاف انتظار با سرمایه‌های هنگفت شروع به کار نمی‌کنند.

0 97

بیش از نیمی از کارآفرینان، شرکت‌های خود را با کمتر از 25 هزار دلار به راه انداختند و یک‌سوم آن‌ها با کمتر از 5 هزار دلار آغاز کردند. این آمارها طی یک نظرسنجی تازه از 600 مالک کسب و کار کوچک توسط پلتفرم خدمات مالی و تکنولوژی کاباج (Kabbage) به دست آمده‌اند.

این مطالعه نشان می‌دهد که گران‌ترین نوع کسب و کارهای کوچک برای شروع به کار رستوران‌ها، دفاتر پزشکی و شرکت‌های تولیدی هستند که به ترتیب 38 درصد، 23 درصد و 19 درصد کارآفرینان در آن کسب و کارها گزارش کردند که دست و پا گرفتن کارشان بیش از 100 هزار دلار هزینه برداشته است.

سه نوع از کسب و کارهایی که کمترین میزان سرمایه‌ی استارتاپی را برای گذران شش ماه اول لازم داشتند، کسب و کارهای حسابداری، خرده‌فروشی آنلاین و ساخت و ساز و محوطه‌سازی هستند. 45 درصد، 44 درصد و 39 درصد کارآفرینان هم به ترتیب در این بخش‌ها گفته‌اند که تنها به 5 هزار دلار یا کمتر در آن برهه‌ی زمانی حساس نیاز پیدا کردند.

65 درصد از کارآفرینان گزارش کردند که در ابتدا احساس نمی‌کردند که بودجه‌ی لازم برای راه‌اندازی شرکت‌هایشان را داشته باشند و 93 درصد گفتند که یک سرعت اجرای زیر 18 ماه را پیش‌بینی کرده بودند. 82 درصد گفتند که تجربه‌ی کافی برای اداره‌ی شرکت‌هایشان را نداشتند. اما گذشته از حس گناه ناشی از موفقیت (سندرم  Kabbage،(imposter اشاره کرد که تمامی آن کسب و کارها در حال حاضر به کار خود ادامه می‌دهند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.