ما از تتر (Tether) چه می‌آموزیم؟

تتر از لحاظ سرمایه بازار، بزرگترین استیبل‌‌کوین (Stablecoin) در جهان است و همچنین یکی از معروفترین ارزهای رمزنگاری‌‌ شده مورد تبادل موجود در دنیا است. فرضیه تتر این است که به سرمایه گذاران اجازه می‌‌دهد تا دیگر ارزهای رمزنگاری‌‌ شده مانند بیت کوین را با توکنی که تا حد امکان به دلار آمریکا نزدیک است، خریداری کنند. به این معنی که آنها می‌‌توانند معامله‌‌های کریپتو به کریپتوی امن‌‌تری را داشته باشند، مانند مبادله اتریوم به بیت کوین که در معرض نوسانات قرار نگرفته باشد.

0 92

پس از تولید اولیه تتر توسط یک بازیگر سابق به نام براک پییرس (Brock Pierce) که یک کارآفرین عرصه کریپتو است، برخی از سرمایه‌‌گذاران برای اولین بار در صرافی فیات-کریپتو بیت ‌فاینکس (Bitfinex) راه‌‌اندازی آن را آغاز کردند. در حال حاضر، تقریبا تمام صرافی‌‌های عمده از آن استفاده می‌‌کنند، اما شما تنها می‌‌توانید با استفاده از USDT در Bitfinex، ارزشی معادل دلار 1،000 را برداشت کنید. در هر صرافی دیگری، شما قادر خواهید بود ارزش کریپتویی معادل یک دلار را که با USD جفت شده است، بدست آورید و به این ترتیب با نرخ قابل پیش‌‌بینی، برداشت خود را با دلار آمریکا انجام می‌‌دهید.

همانطور که در وب سایت رسمی تتر گفته شده است:

“ارزهای متشکل از پلتفرم تتر با دارایی‌‌های ارز فیات در حساب ذخیره ما 100٪حمایت می‌‌شود. تترها تحت شرایط سرویس تتر محدود (Limited Tether) قابل تمدید و قابل تعویض هستند. نرخ تبدیل هر تتر دلار آمریکا برابر با 1 دلار آمریکا است.”

رقابت بیشتر برای تتر

تتر بار دیگر خود را از نسبت 1به 1 با دلار آمریکا که به سرمایه‌‌گذاران وعده داده شده، جدا کرد. قیمت کنونی آن که از اواسط ماه اکتبر به کمترین میزان رسیده، به 93 سنت کاهش یافته است. عوامل متعددی وجود دارد که منجر به ناپایداری یک استیبل‌‌کوین می‌شود و درمورد تتر، عوامل مثبت و منفی وجود دارند که تتر را در هر یک از این جهات حرکت می‌دهند.

کوین بیس (Coinbase) و سیرکل (Circle) به تازگی کوین USD را منتشر کرده‌‌اند، itBit پاکسوس استاندارد (Paxos Standard) را منتشر کرده است و وینکلووس (Winklevoss) صرافی جمینی (Gemini) از استیبل‌‌کوینی پشتیبانی کردند که جمینی دلار (Gemini Dollar) نام دارد. همه این توکن‌‌ها اهداف و قابلیت‌‌های مشابهی دارند و برخی از آنها اثرات ثالثی را به همراه دارند.

همانطور که توسط CCN گفته شد:

کوین بیس، سیرکل و جمینی، انگیزه لازم برای لیست کردن و یا درگیر شدن با تتر دلار آمریکا USDT را از دست داده‌‌اند. اما Paxos Standard، یک رقیب قابل تایید با مشخصات تنظیمی قویتر و قابل توجه (itBit دارای BitLicense است) محسوب می‌‌شود.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.