مایک نووگراث، لایت کوین را کوبید و بیت کوین را تبلیغ کرد

مایک نووگراث مدیر بانک تجاری رمز ارز Galaxy Digital، بار دیگر در توئیتر ارزش فعلی لایت کوین را شدیداً مورد نکوهش قرار داد. وی خطاب به جامعه کریپتو گفت: لایت کوین تنها یک تست نت بزرگ‎نمایی شده از بیت کوین است. من دلیل این افزایش قیمت را نمی‎فهمم. لایت کوین (LTC) را بفروشید و بیت کوین (BTC) بخرید.

0 72

مایک نووگراث (Mike Novogratz) ارزشی در لایت کوین نمی‌بیند. نووگراث مدیر بانک تجاری رمز ارز Galaxy Digital، ارزش فعلی لایت کوین را مورد نکوهش شدید قرار داده و با این کار به نظر می‎رسد که از سوی پنجمین رمز ارز بزرگ مورد تهدید واقع شود. قیمت لایت کوین تنها در ماه آوریل شاهد رشد 40 درصدی ارزش بوده است و با این وصف، اگر از نووگراث بپرسید، او معتقد است که بهتر است این سود نصیب بیت کوین شود.

مدیر سابق صندوق پوششی Fortress، درباره شهرت لایت کوین تحت عنوان “نقره دیجیتال” در کنار طلای دیجیتال (بیت کوین) توئیتی با حروف بزرگ منتشر کرد و در آن به مقایسه نسبی قیمت فلزات گران‎بها و رمز ارزها پرداخت. وی گفت، با وجود اینکه ارزش نقره 17 درصد طلاست، اما ظرفیت بازار نقره تنها کسر ناچیزی از بازار طلاست و این در حالی‌ست که قیمت لایت کوین بیش از 6 درصد بیت کوین است.

این موضوع باعث رنجش نووگراث است. وی در توئیت خود نوشت:

لایت کوین تنها یک تست نت بزرگ‎نمایی شده از بیت کوین است. من دلیل این افزایش قیمت را نمی‎فهمم. لایت کوین (LTC) را بفروشید و بیت کوین (BTC) بخرید

 

مایک نووگراث

افزایش قیمت لایت کوین چیز جدیدی نیست

تعجب آور آن است که نووگراث مدت‎هاست که به لایت کوین طعنه می‎زند. اما با این همه، روند افزایش قیمت لایت کوین درست قبل از رکوردشکنی اخیر بیت کوین آغاز شد. قیمت LTC از اواخر سال 2018 دستخوش تغییرات سریعی بود و در آن زمان، ارزش آن در حدود 150% رشد کرد. این رشد مربوط به زمانی بود که چارلی لی (Charlie Lee) خالق لایت کوین، علایق شخصی خود را درباره الحاق ویژگی‎های مربوط به حریم خصوصی به این رمز ارز، بیان کرد و باعث شد لایت کوین فرصت یافتن هویت مستقل خود را داشته باشد.

لایت کوین ارزان‎تر و سریع‎تر از بیت کوین است

جامعه کریپتو در توئیتر، در پاسخ به صحبت‎های نووگراث، حرف‎های زیادی برای گفتن داشت. برای مثال Mati Greenspan تحلیل‎گر ارشد eToro، در توئیتی به تحسین ارزش‎های لایت کوین پرداخت:

LTC به معنای واقعی کلمه، نقره‎ای در برابر طلای بیت کوین است. این رمز ارز در معاملات بسیار پرکاربردتر است؛ چرا که در مقایسه با بیت کوین، ارزان‎تر و سریع‎تر است

بیت کوین دارای عامل برتری بیش از 50 درصدی‎ست. بیت کوین همیشه رمز ارز شماره یک خواهد بود و قرار نیست جایی برود. با این وجود، شبکه از سرعت حلزونی معاملات و کارمزدهای سنگین آن به ستوه آمده است. به عنوان نتیجه، بیت کوین بیشتر به عنوان یک ذخیره ارزش مورد توجه است و نه یک ارز؛ موضوعی که شبکه لایتنینگ در پی تغییر آن است.

در همین حال، بر اساس تحقیقات eToro لایت کوین توانسته است بر روی ناکارآمدی‎های بیت کوین سرمایه گذاری کرده و زمان بلوک 10 دقیقه‎ای بیت کوین را به دو ونیم دقیقه کاهش دهد. این باعث کارآمدی بیشتر لایت کوین در پردازش میکروپرداخت‎هایی نظیر خرید روزانه قهوه شده است که مستلزم پذیرش عمومی گسترده است.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.