مایکل نوورگراتز : وب 3.0 دنیا را متحول خواهد کرد، نه بیت کوین‌‌

مایک نوورگراتز (Mike Novogratz) از نام‌‌آشناترین طرفداران رمز ارزها و مخصوصا بیت کوین‌‌ به شمار می‌‌آید. با این اوصاف، وی بیت کوین‌‌ را بیشتر به عنوان ابزاری برای ذخیره ارزش در نظر می‌‌گیرد و معتقد است که این رمز ارز نمی‌‌تواند دنیا را متحول کند. بر اساس گفته‌‌های وی، وب 3.0 با توجه به سیستم جدیدی که برای اشتراک داده‌‌ها فراهم می‌‌آورد قادر است تحولی اساسی را در شبکه‌‌های جهانی به وجود آورد.

0 90

مایکل نوورگراتز ، مدیرعامل شرکت Galaxy Digital در نشست ConsenSys در تاریخ 11 مه اذعان داشت که بیت کوین‌‌ قادر نخواهد بود دنیا را متحول کند و وب 3.0 این کار را خواهد کرد، چرا که بیت کوین تنها یک ابزار برای ذخیره ارزش است.

نوورگراتز از طرفداران بزرگ بیت کوین‌‌ و یکی از مدیران اجرایی سابق وال استریت است. بر اساس گزارش کوین‌‌تلگراف، وی این سخنان را در یکی از سخنرانی‌‌های خود با عنوان “گله هنوز هم در حال آمدن است!” مطرح کرد.

نوورگراتز اذعان داشت که بیت کوین‌‌ “خود را به عنوان یک ابزار ذخیره ارزش مطرح کرده است” و از لحاظ موارد استفاده ابزار ذخیره ارزش “تا حدودی کامل شده است.” وی همچنین این دارایی را با طلا مقایسه کرد، با این توصیف که هردو به عنوان یک ساختار اجتماعی دارای ارزش هستند.

طبق گفته‌‌های مایکل نوورگراتز ، از آنجا که بیت کوین‌‌ ابزاری را برای ذخیره ارزش فراهم می‌‌آورد یا به عنوان “طلای دیجیتالی” عمل می‌‌کند، “قادر نخواهد بود دنیا را عوض کند.” وی همچنین عنوان کرد که وب 3.0 “پتانسیل این را دارد که دنیا را متحول کند.” طبق گفته نوورگراتز، وب 3.0 انقلابی را در نحوه عملکرد شبکه‌‌ها و به‌‌کارگیری داده‌‌ها به وجود خواهد آورد، چرا که “به عنوان پلتفرمی غیرمتمرکز برای پردازش اطلاعات مطرح خواهد شد. وب 3.0 قادر است داده‌‌ها را از فرآیند پردازش آنها جدا کند.” این سرمایه‌‌گذار خاطرنشان کرد که اکوسیستم‌‌های عمومی مانند اتریوم و “بسیاری از رقیبان آن چشم به راه این فضا هستند.”

مایک همچنین رمز ارزها را با عناصر جدول تناوبی مقایسه کرد و اذعان داشت که هر کوین باید “موارد استفاده خود را ثابت کند” تا مورد استفاده مشخصی را فراهم آورد. نوورگراتز در این مورد خاطرنشان کرد که “هیچکس چیزی را در بلاک چین لایت کوین به وجود نمی‌‌آورد”، برخلاف چیزی که در بلاک چین اتریوم مشاهده می‌‌کنیم.

وی چنین ادامه داد:

اگر واقعا فکر می‌‌کنید بیت کوین‌‌ به چنین ابزاری برای ذخیره ارزش تبدیل خواهد شد، تمامی چیزهای دیگر باید برای مواردی دیگر مورد استفاده قرار گیرند.

نووراگراتز اخیرا در مورد بیت کوین‌‌ پیش‌‌بینی کرد که این رمز ارز در عرض 18 ماه آینده از مرز 20,000 دلار خواهد گذشت.

در عین حال، بازارهای رمز ارز از روز جمعه تاکنون جان تازه‌‌ای گرفته‌‌اند. بیت کوین‌‌ تنها در یک روز حدود 10% افزایش قیمت داشت و با وجود اینکه بیشتر سال 2019 در محدوده 4,000 دلار قرار داشت، اکنون از مرز 7,000 دلار نیز گذشته است.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.