مایکل فورد، جدیدترین نگه‌‌دارنده کد اصلی بیت کوین‌‌

افراد آشنا با بیت کوین‌‌ و پیشینه آن به احتمال بسیار زیاد با مایکل فورد (Michael Ford) آشنایی دارند. توسعه‌‌دهندگان بیت کوین‌‌ در آخرین گردهمایی خود جایگاه فورد را ارتقاء داده و عنوان Maintainer را در اختیار وی قرار دادند تا اجازه دسترسی به کدهای بیت کوین‌‌ را داشته و در هدایت بروزرسانی‌‌های صورت گرفته نقش داشته باشد.

0 80

مایکل فورد (Michael Ford)، یکی از توسعه‌‌دهندگان نام‌‌آشنای بیت کوین‌‌ و شخصی که اغلب با نام “fanquake” شناخته می‌‌شود، به عنوان جدیدترین نگه‌‌دارنده (Maintainer) پروژه نرم‌‌افزاری منبع باز بیت کوین‌‌ ( نگه‌‌دارنده کد اصلی بیت کوین‌‌) معرفی شد.

فورد به چهار نگه‌‌دارنده دیگر بیت کوین‌‌ – ولادیمیر ون در لان (Wladimir van Der Laan)، جوناس شنلی (Jonas Schenli)، مارکو فالک (Marco Falke) و ساموئل دابسون (Samuel Dobson) – ملحق خواهد شد. آنها مشغول نگه‌‌داری از محبوب‌‌ترین نسخه نرم‌‌افزار نود (Node) بیت کوین‌‌ خواهند بود تا آن را در مسیر خود نگه دارند.

این تصمیم در آخرین گردهمایی توسعه‌‌دهندگان اصلی (CoreDev) اتخاذ شد. این رویداد هر سال چند بار با شرکت اصلی‌‌ترین اعضاء انجمن بیت کوین‌‌ برگزار می‌‌شود. از آنجا که توسعه‌‌دهندگان در سراسر جهان حضور دارند و بیشتر به صورت آنلاین به گفتگو می‌‌پردازند، چنین رویدادی باعث می‌‌شود که به صورت حضوری نیز با یکدیگر دیدار کنند.

مایکل فورد بر اساس قاعده Chatham House Rule، قاعده‌‌ای که در مناظرات آزاد به کار رفته و در آنها اسم گوینده اطلاعات فاش نمی‌‌شود تا بحث به صورت آزادانه ادامه یابد، و توسط برایان بیشاپ (Bryan Bishop) به این عنوان رسید.

سپس فورد کلید خود را به “لیست کلیدهای مورد اعتماد” در فایل GitHub اضافه کرد که به وی اجازه می‌‌دهد تغییرات مورد نظر خود را در پایگاه کد لحاظ کند.

فورد در GitHub اذعان داشت:

دسترسی جدیدی به دست آورده‌‌ام و به کار مدیریت رده‌‌بندی و توافقات ادامه خواهم داد. اول از هر چیز بر توسعه سیستم‌‌ها تمرکز خواهم کرد که با راهنمایی‌‌های کوری فیلدز (Cory Fields) صورت خواهد پذیرفت.

عنوان نگه‌‌دارنده گاهی اوقات با رهبری پروژه تلفیق می‌‌شود، که در واقع این‌‌چنین نیست.

با این وجود، نگه‌‌دارندگان نقش مهمی را در تمامی پروژه‌‌های منبع باز ایفاء می‌‌کنند. به محض اینکه یک تغییر کد به اندازه کافی مورد بررسی قرار بگیرد، نگه‌‌دارندگان به هدایت فرآیند کمک می‌‌کنند و مواردی را ادغام می‌‌کنند که به خوبی بررسی شده‌‌اند.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.