مایکروسافت کیت توسعه بلاکچین Azure ابری را منتشر کرد

در 15 نوامبر شرکت نرم‌‌افزار آمریکایی مایکروسافت، کیت (kit) توسعه Azure بدون سرور را منتشر کرد که مبتنی بر فناوری بلاکچین است.

0 94

این محصول ظاهرا قابلیت‌‌های Azure بلاکچین را بهبود می‌‌بخشد. این محصول شامل ویژگی‌‌هایی از قبیل: هویت و داده‌‌های زنجیره‌‌ای، نظارت و برنامه پیام‌‌رسان رابط برنامه‌‌نویسی است که می‌‌تواند برای توسعه برنامه‌‌های مبتنی بر بلاکچین استفاده شود.

براساس پست وبلاگی که منتشر شده است، این محصول بر سه هدف تمرکز کرده است، که عبارت‌‌اند از: اتصال به رابط، ادغام داده‌‌ها و سیستم و توسعه قراردادهای هوشمند شبکه بلاکچین.
این محصول، افراد، سازمان‌‌ها و دستگاه‌‌ها را قادر می‌‌سازد تا از طریق رابط کاربری به یک بلاکچین وصل شوند. مایکروسافت می‌‌گوید که کیت توسعه شامل رابط‌‌های SMS و صدا، ادغام دستگاه‌‌های اینترنت اشیا (IoT)، پشتیبانی از مشتریان تلفن همراه، ربات‌‌ها، دستیارهای مجازی و سایر راه حل‌‌های مرتبط است.

در خصوص قرارداد هوشمند، مایکروسافت سناریوهای ادغام Workbench را به کیت توسعه در زمینه‌‌هایی مانند برنامه‌‌های کاربردی و پروتکل‌‌های قدیمی، داده‌‌ها، نرم افزار به عنوان یک سرویس (SaaS) و ثبت‌‌ها که یک رجیستری معمولی و قراردادهای هوشمند رجیستر را ایجاد می‌‌کند، فراهم کرده است.

مایکروسافت همچنین معرفی نامه کسب و کاری را به نام DevOps برای قراردادهای هوشمند بلاکچین معرفی کرده است که چگونگی استفاده از کیت توسعه برای برنامه‌‌های مبتنی بر بلاکچین را در محیط‌‌های کاری خاص را توضیح می‌‌دهد.

در ماه اگوست Azure یک الگوریتم اثبات اعتبار (proof-of-authority) را بر روی محصول بلاکچین اتریوم معرفی کرد، که به نظر می‌‌رسد که امکان کارآمدی بیشتر برای ساخت برنامه‌‌های غیر متمرکز (DApps) از سوی شبکه‌‌های خصوصی یا کنسرسیوم را مهیا می‌‌کند.”

یک نمونه از گسترش فناوری Azure در محیط کسب و کارها، ادغام شرکت Nasadaq در بورس اوراق بهادار در Financial Framework (NFF) در اواخر اکتبر است. این امر احتمالا خرید و فروش، تحویل و پرداخت، ترخیص و تراکنش‌‌ها را تسهیل خواهد کرد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.