مایکروسافت نرم‌‌افزار مدیریت بلاک چین‌‌ خود را عرضه کرد

شرکت مایکروسافت سرویس مدیریت بلاک چین‌‌ Azure را به صورت عمومی در اختیار کاربران قرار داد. این سرویس می‌‌تواند به کاربران کمک کند شبکه‌‌هایی مجزا را به وجود آورند تا داده‌‌های خود را بر بستر آن ذخیره کرده و همچنین از آن برای انجام کارهای تجاری خود استفاده کنند.

0 87

مایکروسافت روز 2 مه اعلام کرد که سرویس مدیریت بلاک چین‌‌ Azure هم‌‌اکنون در اختیار عموم است.

این پلتفرم بلاک چین‌‌ به عنوان سرویس (BaaS) جدید به کاربران اجازه خواهد داد اپلیکیشن‌‌های بلاک چینی جدیدی را در یک شبکه از پیش پیکربندی‌‌شده ایجاد کنند.

طبق گفته‌‌های مارک شاو، رئیس بخش ارتباطات شرکتی مایکروسافت، این سرویس “شکل‌‌گیری، مدیریت و اداره شبکه‌‌های بلاک چینی گسترده را بسیار ساده‌‌تر می‌‌سازد.”

شاو خاطرنشان کرد که سرویس بلاک چینی Azure می‌‌تواند شبکه کنسرسیوم جدیدی را “با استفاده از چند کلیک ساده” به وجود آورد، یا اینکه به کاربر اجازه دهد کارهای ساده‌‌ای مانند اضافه کردن اعضاء به شبکه را انجام دهد.

Quorum، پلتفرم بلاک چینی منبع باز که توسط JPMorgan Chase معرفی شده است، اولین پلتفرمی است که قابلیت اداره شدن از طریق Azure را برای کاربران فراهم آورده است. مارک راسینوویچ، مدیر ارشد فناوری Azure، این گزینه را بدین شکل توضیح داد:

Quorum به این دلیل به انتخاب اول ما تبدیل شد که بر روی پروتکل محبوب اتریوم ساخته شده است که دارای بزرگ‌‌ترین انجمن بلاک چینی در دنیا است.

مایکروسافت Azure سرویس ایجاد اپلیکیشن‌‌ بلاک چینی خود را با نام Azure Blockchain Workbench در ماه مه 2018 ارائه داد. این پلتفرم نیز برای خودکارسازی جنبه‌‌های مختلف بلاک چین، مانند ‌‌ سرعت بخشیدن به توسعه اپلیکیشن‌‌های بلاک چینی از طریق فراهم آوردن زیرساخت‌‌های لازم برای توسعه‌‌دهندگان، طراحی شده است.

مایکروسافت Azure در اکتبر 2018 با بورس نزدک (Nasdaq) قرارداد همکاری امضاء کرد. نزدک سعی داشت فناوری بلاک چین‌‌ Azure را با چارچوب مالی خود ادغام کند تا سرعت تراکنش‌‌های خود را افزایش دهد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.