مایکروسافت ابزار توسعه بلاک چینی Azure‌‌ را برای اتریوم عرضه کرد

مایکروسافت به تازگی اعلام کرده است که افزونه پلتفرم سرویس بلاک چینی Azure‌‌ را برای شبکه اتریوم نیز عرضه کرده است. این افزونه به توسعه‌‌دهندگان اجازه می‌‌دهد به ایجاد شبکه‌‌های جدید پرداخته و در عین حال گزینه‌‌های بسیار زیادی را برای ساختن اپلیکیشن‌‌های غیرمتمرکز و مبتنی بر اتریوم در اختیار آنان قرار می‌‌دهد.

0 83

بر اساس گزارش بلاگ Build Azure در تاریخ ۶ مه، شرکت مایکروسافت ابزار توسعه بلاک چینی Azure‌‌) Azure) را برای بلاک چین اتریوم ارائه کرده است.

به نظر می‌‌رسد که این ابزار به عنوان افزونه‌‌ای برای ویرایشگر Visual Studio Code ارائه و برای کمک به آن دسته از توسعه‌‌دهندگان طراحی شده است که با استفاده از پلتفرم BaaS (بلاک چین به عنوان سرویس) مایکروسافت یعنی Azure Blockchain Azure اپلیکیشن‌‌های مد نظر خود را به وجود می‌‌آورند.

این افزونه جدید را می‌‌توان برای ساختن اپلیکیشن‌‌های غیرمتمرکز در شبکه اتریوم نیز به کار برد و توسعه‌‌دهندگان را قادر می‌‌سازد از ابزارهای بلاک چینی منبع باز مانند Solidity و Truffle بهره ببرند.

اگرچه Solidity و ابزارهای بلاک چینی دیگری نیز هم‌‌اکنون برای Visual Studio Code در دسترس هستند، این پست وبلاگی گزارش می‌‌دهد که این افزونه اولین عرضه رسمی چنین ابزارهایی توسط مایکروسافت است:

این خبر بیش از پیش تایید می‌‌کند که شرکت مایکروسافت تا چه حد سرمایه گذاری و توجه خود را به سمت استفاده از فناوری لجر بلاک چین در Enterprise یا حتی شبکه‌‌های بلاک چین عمومی معطوف کرده است

افزونه مذکور که با هردو سیستم‌‌عامل‌‌ ویندوز و MacOS سازگار است، به صورت منبع باز در GitHub قرار گرفته است.

بر اساس گزارشات قبلی، شرکت آمریکایی قهوه Starbucks در هفته جاری اعلام کرد که از سرویس بلاک چین Azure‌‌ استفاده خواهد کرد تا تولید قهوه را به عنوان بخشی از پروژه “از تولید به مصرف” خود ردیابی کند.

سرویس بلاک چین Azure‌‌ در حال حاضر از Quorum – پلتفرم منبع باز و مبتنی بر اتریوم که توسط JPMorgan Chase حمایت می‌‌شود – پشتیبانی می‌‌کند و در نظر دارد استفاده گسترده از شبکه‌‌های بلاک چینی کنسرسیومی را از مرحله ساختن تا ویرایش مدیریت کند.

مایکروسافت Azure‌‌ در مه ۲۰۱۸ سرویس ایجاد اپلیکیشن‌‌های بلاک چینی خود یعنی Azure Blockchain Workbench را عرضه کرد که قصد دارد توسعه اپ‌‌های بلاک چینی را از طریق فراهم آوردن زیرساخت‌‌های آماده ممکن سازد.

در اکتبر ۲۰۱۸، بورس نزدک اعلام کرد که فناوری بلاک چین Azure‌‌ را با چارچوب مالی خود ادغام خواهد کرد تا سرعت تراکنش‌‌ها را افزایش دهد.

منبع: https://cointelegraph.com/news/microsoft-releases-new-azure-blockchain-development-kit-for-ethereum-blockchain

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.