مالکان توکن MakerDAO نسبت به افزایش ۳ درصدی کارمزد پایداری این توکن رای می‌دهند

علی‌رغم آن که کارمزد سالانه‌ پایداری توکن MakerDAO در چند وقت گذشته چندین بار افزایش پیدا کرده است، اما این پروژه دوباره با برگزاری یک نظرسنجی می‌خواهد این هزینه را حدود ۳ درصد دیگر افزایش دهد.

0 84

از روز ۱۹ آوریل نظرسنجی جدیدی بر روی پرتال مدیریتی سازمان مستقل غیرمتمرکز (DAO) قرار گرفته تا کاربران بتوانند نظر خود را درباره‌ی افزایش ۳ درصدی هزینه‌ی پایداری استیبل کوین DAI که مبتنی بر اتریوم ساخته شده است، اعلام کنند.

MakerDAO که استیبل کوین مبتنی بر دلار را عرضه می‌کند، می‌خواهد پشتوانه توکن خود را با افزایش هزینه‌ی سالانه‌ی پایداری این کوین بهبود ببخشد. کارمزد پایداری هزینه‌ای است که در هنگام استفاده از Dai برای قرض‌ها توسط مشارکت‌کنندگان Maker طلب می‌شود.

DAO در ماه مارس دو بار این هزینه را افزایش داده بود: یک بار به ۳.۵ درصد و در دفعه‌ی دوم به ۷.۵ درصد. علاوه بر این، هفته‌ی گذشته نیز با انجام یک رای‌گیری مجدد ۴ درصد دیگر به این هزینه اضافه شد و آن را به ۱۱.۵ درصد رساند. حالا اگر با این افزایش موافقت شود، مقدار فعلی این هزینه‌ی پایداری به ۱۵.۵ درصد می‌رسد.

در این پیشنهاد ذکر شده که نیاز به افزایش مقدار این هزینه در مجمع مدیریتی ۱۸ آوریل به بحث گذاشته و ویدیوی مربوطه در یوتیوب آپلود شده است. با این حال، نظر کاربران این شبکه نسبت به پیشنهاد مربوطه در وبسایت ردیت ضد و نقیض بوده است.

یکی از کاربران با ابراز نگرانی درباره‌ی این اتفاق متذکر شده که تغییرات مداوم هزینه‌ی پایداری باعث می‌شود این سیستم به یک سیستم غیرقابل پیش‌بینی برای اهرم‌های کوتاه مدت تبدیل شود. عده‌ی دیگری معتقدند که افزایش این هزینه برای بهبود وضعیت پشتوانه‌ی استیبل‌کوینِ این پروژه فایده‌ای نخواهد داشت.

همان‌طور که کوین‌تلگراف در اواسط ماه مارس گزارش داده بود، مشاور ارشد دارایی‌های دیجیتال کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، والری شزپانیک، باور دارد که با توجه به وضعیت فعلی قوانین اوراق بهادار، استیبل‌کوین‌های الگوریتمی دچار مشکل خواهند شد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.