‘مادر کریپتوی’ SEC می‌گوید که نیازی به سیاست بلاکچین ملی نیست

یکی از اعضای کمیسیون بورس اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) که یکی از دوستداران مهم بلاکچین است، مخالفت خود را با یک فراخوان، که خواستار استراتژی ملی هماهنگ شده برای این فناوری شده است، ابراز کرد.

0 78

طرح ملی اقدامات اتاق بازرگانی دیجیتال از دولت فدرال خواست که با حمایت عمومی در این فضا، اتخاذ رویکرد رگولاتوری ملایم رسمی، ایجاد سیاست‌ها و مقررات واضح بر اساس کاری‌ که این فناوری انجام می‌دهد (به جای این نوع فناوری که در حال حاضر مورد استفاده است) و جلوگیری از “تقلب رگولاتوری” توسط تلاش‌های هم‌راستای دولت و فدرال، “فناوری بلاکچین را در اولویت قرار دهد.”

پریان بورینگ (Perianne Boring)، که این کمیته را تاسیس کرد، طی صحبت‌های خود در نشست بلاکچین دی سی سازمان که این‌هفته برگزار شد گفت:

اگر می‌خواهیم که ایالات متحده در این فناوری پیشرفته پیشرو باشد، باید اقدام کنیم. ... وقت آن رسیده که ایالات متحده یک استراتژی ملی برای بلاکچین معرفی کند

بورینگ روز بعد، طی صحبت‌های خود با هستر پیرس (Hester Pierce)، عضو SEC، که اختلاف عقیده او با سایر اعضا در مورد تصویب ETF بیت‌کوین در سال‌گذشته موجب شد به وی لقب “مادر کریپتو” را بدهند، مجددا طرح اقدامات را مطرح کرد. و به نظر رسید پیرس تمایل چندانی نسبت به این ایده ندارد.

بورینگ در مورد این طرح از پیرس پرسید: “شما دوست دارید ببینید دولت چه نوع اقداماتی اتخاذ می‌کند؟” پاسخ پیرس بیشتر از اینکه به نقش دولت در تسهیل همکاری گسترده در سراسر کشور بپردازد، روی نیاز به نوآوری از طرف بخش خصوصی تمرکز داشت‌.

پیرس گفت:

مردم فکر می‌کنند که اگر ما این را از دولت بخواهیم خیلی خوب است، و این در گذشته ما را با مشکلات زیادی روبرو کرده است.

ما باید دستورالعمل‌های رگولاتوری روشنی داشته باشیم، فکر می‌کنم این چیزی است که شما خواهان آن هستید و از نظر من واقعا مهم است. ما باید به مردم اجازه دهیم که بدانند کجا ایستاده‌اند، اما در این صورت ما باید به مردم اجازه دهیم کاری که می‌خواهند را انجام دهند و سعی کنیم که دولت با بخش خصوصی مشارکت چندانی نداشته باشد

دولت باید فقط این دستورالعمل‌ها را تنظیم کند و ” اجازه داد که این نوآوری خودش صورت بگیرد”.

همانطور که گفته شد، پیرس متخصصان فناوری و کارآفرینان حاضر در اتاق را به فعالیت تشویق کرد.

پیرس گفت، آنچه که نوآوران می‌توانند انجام دهند این است که به SEC و سایر ادارات دولتی مراجعه کنند و به آنها اطلاع دهند که دقیقا کجا به شفافیت نیاز دارند و اضافه کرد که:

همه شما باید بیایید و به ما بگویید که نقاط درد، جاهایی که رژیم قدیمی مناسب نیست کجاست و سپس ما می‌توانیم با راهنمایی شما حرکت کنیم.

این عضو کمیسیون طی نظرات خود توضیح داد که او می‌خواهد شاهد انتشار دستورالعمل کمیسیون که مکان خط مشی‌های قانونی و چگونگی تعامل پروژه‌های بلاکچین با این خط مشی‌ها را توضیح‌ می‌دهد باشد، “اما ما از شما می‌خواهیم که نمونه‌هایی از جاهایی که این امر مفید واقع خواهد شد را به ما‌ نشان دهید‌. ”

بخشی از مسائل بین توسعه دهندگان در فضای بلاکچین و SEC می‌تواند به سرعت عملکرد معمول هر گروه برگردد. پیرس گفت، نسبت به دیدگاه SEC، این آژانس “به سرعت در حال حرکت است”، اما از نظر پروژه بلاکچین؛ ممکن است رگولاتور به بسیار آرام حرکت کند.

او روی بخش فین هاب FinHub) SEC) که روی تعامل با بلاکچین و سایر استارت‌آپ‌های فین‌تک متمرکز شده است، تاکید کرد. در وب سایت این شعبه یک فرم ارسالی است که پیرس امیدوار است متخصصان فناوری از آن استفاده کنند. تاکنون فقط تعداد انگشت شماری از پروژه ها بازخوردهای خود را ارائه داده‌اند:

ما ... شاید پنج یا شش نامه دریافت کرده باشیم و از این خیلی ناامید شدم. این کار به عهده شما است، اما ما واقعا می‌خواهیم که مردم در حال نوشتن باشند

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.