لوکس کوین (LUXcoin) چیست؟ راهنمای مقدماتی

لوکس‌ کوین پروژه‌ی بلندپروازانه‌ای است که به نظر می‌رسد خدمات سنتی بانکی را به لرزه درآورد. LUXcoinسکه‌ای است که مسترنودهای موازی (PMN)، الگوریتم اثبات کار و اثبات سهام ترکیبی PHI1612 و مدل ثابت پشتیبانی مالی را اجرا می‌کند. این پلتفرم بر ساخت پل‌هایی تمرکز دارد که امنیت و حریم خصوصی محصولات بلاکچین را برای بازار عمده‌ی شرکت‌ها و مشتری‌های عادی فراهم می‌کند و قصد دارد شرایط استفاده از بلاکچین را برای شرکت‌های خصوصی یا بانک‌ها فراهم آورد.

2 168

لوکس کوین (LUXCoin) سکه‌ای است که مسترنودهای موازی (Parallel Masternodes)، الگوریتم اثبات کار و اثبات سهام ترکیبی PHI1612 و مدل ثابت پشتیبانی مالی را اجرا می‌کند. تنوع ویژگی‌های نوآورانه‌ی لوکس‌ کوین و لوکس‌ کور (Luxcore)، آن‌ را به کانون توجه افراد زیادی در دنیای ارز دیجیتال تبدیل کرده است.

لوکس‌ کور راه‌حل‌های بلاکچین و اکوسیستم خدماتی LUXcoin بر ساخت پل‌هایی تمرکز دارد که امنیت و حریم خصوصی محصولات بلاک چین را برای بازار عمده‌ی شرکت‌ها و مشتری‌های عادی فراهم می‌کند. لوکس‌کور از لوکس کوین تشکیل شده است که قرار است توکن متن باز مبتنی بر بلاک چین باشد و محصولات متمرکز بر مشتری بیشتری مانند مسترنودها و LuxGate تولید کند.

لوکس‌ کور بستری به کاربران ارائه می‌دهد که امکان ایجاد محصولاتی با کاربری‌های مختلف و به شیوه‌های متنوعی که سایر توکن‌ها انجام می‌دهند، را فراهم می‌کند.

لوکس‌ کور برنامه دارد تا به‌روزرسانی‌هایی مانند SegWit، قرادادهای هوشمند و LuxGate را از طریق سیستم مسترنودهای موازی (PMN) منتشر کند.

لوکس‌کوین (LUXCoin)
لوکس کوین (LUXCoin)

الگوریتم اثبات کار و اثبات سهام ترکیبی PHI1612 چیست؟

بستر لوکس‌ کور، الگوریتم PHI1612 خود را به عنوان “بهینه‌ترین الگوریتم استخراج از طریق کارت گرافیک (GPU)” معرفی می‌کند. این بستر با کارت گرافیک سازگار است و بدون افزایش مصرف برق، هش‌های (Hash) بیشتری را پردازش می‌کند. این الگوریتم در نهایت به منظور بهینه‌سازی استخراج طراحی شده است که استخراج را سودآورتر و کم‌هزینه‌تر خواهد کرد.

این الگوریتم از تسلط شرکت‌های عظیم استخراج و تمرکز کنترل بر توکن‌ها جلوگیری می‌کند. از آن‌جایی که LUXcoin با گرافیک سازگار‌تر است، بسیار کاربردوست‌تر و غیرمتمرکزتر عمل می‌کند و ضد ASIC (یک پردازنده بسیار قوی و طراحی شده برای استخراج ارز رمزها) نیز هست.

لوکس‌ کور ویژگی‌های الگوریتم‌های مختلف را ترکیب می‌کند که امکان توزیع پاداش در میان کاربران را هم فراهم می‌کند.

مسترنودهای موازی (PMN) چیست؟

مسترنودهای موازی می‌توانند پیچیده باشند اما این تکنولوژی بر اعتبار و شرایط امنیتی شرکت‌ها و نهادها تمرکز دارد.

PMN بر تکنولوژی i2pd و پروتکل SAM ساخته شده است که امنیت لوکس کوین را تامین می‌کند.

این شبکه‌ی خصوصی به کاربران اجازه می‌دهد تا اپلیکیشن‌های واسطه‌ای را که تنها چند توکن دیگر قادر به انجامش هستند بر بستر بلاکچین بسازند. این فوق‌گره‌ها تنها برای نهادها و کسب‌وکارهای دولتی قابل دسترسی است تا حضور خرابکاران‌ بالقوه را به حداقل برساند. همه‌ی کیف‌پول‌ها و تراکنش‌های موجود روی این مسترنودها رمزنگاری می‌شوند.

لوکس‌گیت (LuxGate) چیست؟

LUXcoin، لوکس گیت را به عنوانشگفتی تکنولوژی در حوزه بلاکچین معرفی می‌کند.

این تکنولوژی امکان تعامل بلاکچین‌ها معتبر را با یکدیگر فراهم می‌سازد و پل سازنده‌ای را بین بلاکچین‌های مختلف (همانند بیت‌کوین و اتریوم) جهت همکاری با یکدیگر به وجود می‌آورد.

لوکس‌گیت تعامل بین سازمان‌های متمرکز همانند نهادهای پولی و بانکی با شبکه‌ی خصوصی مسترنودهای موازی را ممکن می‌کند. از آن‌جایی که لوکس‌گیت و PMN می‌توانند در الگوریتم‌ها کار کنند و سیستم آگنوستیک دارند، LUXcoin شانس زیادی برای به لرزه درآوردن سیستم‌های سنتی تراکنش بانکی دارد.

یکی از نمونه‌های استفاده‌ی این پروژه:

اگر موسسه‌ای دو لایه‌ی امنیتی الف و ب داشته باشد و هر لایه قدرت امنیتی متفاوتی داشته باشند و لایه‌ی الف 300 نقطه و لایه‌ ب 200 نقطه داشته باشد و لوکس‌گیت هم فعال باشد، هر لایه می‌تواند قدرتی معادل 500 نقطه داشته باشد و در نتیجه مجموع قدرت این دو لایه جمعا 1000 نقطه خواهد شد.

لوکس‌ کور برنامه دارد تا با موسسات خصوصی جهت کمک به تنظیم و تعبیه‌ی مسترنودهای موازی و رشد شبکه‌ و حفظ استانداردهای امنیتی کار کند.

نقشه راه لوکس

با نگاهی به سایت‌های لوکس کوین، گیت‌هاب و دیسکورد (Discord) می‌بینید که پیشرفت سریعی در توسعه و به‌روزرسانی‌های لوکس رخ داده است. تیم پروژه برنامه دارد تا مسترنودهای خود را در سه ماهه‌ی اول امسال اجرا کند و در سه ماهه‌ی دوم هم کسب‌وکارهای شرکتی را ادغام کند.

لوکس‌کوین (LUXCoin)
لوکس کوین (LUXCoin)

اطلاعات تبادل لوکس کوین

لوکس کوین به جای پیش‌فروش، “پیس‌استخراج” را اجرا کرد که در آن 5 درصد از عرضه‌ی کل را استخراج کردند.

لوکس‌کوین (LUXCoin)
لوکس کوین (LUXCoin)

هم‌اکنون تنها در صرافی Cryptopia می‌توانید LUXcoin را خرید و فروش کنید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 نظر
 1. منوچهر

  این ارز قابل استخراجه؟

  1. مدیر سایت

   درود
   این ارز توکن ERC20 است و قابل استخراج نمی باشد.