لغو دادخواست اوراق بهادار در دادگاه فدرال توسط ریپل

این هفته، تیم حقوقی ریپل لبز (Ripple Labs) یک پرونده‌ حل نشده‌ دادخواهی اوراق بهادار مربوط به ماهیت رگولاتوری XRP را که به دادگاه فدرال ارائه شده بود، حذف کرد. XRP ارز رمز بلاک چین ریپل است.

0 80

استدلال نمایندگان ریپل این بود که دادخواست دعوی گروهی توسط گروهی از سرمایه گذاران بدون محدودیت‌های جغرافیایی آغاز شد و بنابراین، پرونده نباید توسط یک دادگاه ایالتی مورد رسیدگی قرار گیرد.

پیتر موریسون (Peter Morrison) شریک دادگستری اسکدن (Skadden)، آرپز (Arps)، اسلیت (Slate)، میگر اند فلوم (Meagher & Flom) تاکید کرد که از آنجا که میزان اختلاف بیش از ۵ میلیون دلار است و آورده‌ی بیش از ۱۰۰ عضو است، ریپل لبز می‌تواند به طور قانونی دادخواست مطرح شده در دادگاه فدرال را حذف کنند.

“یک دادخواست گروهی فرضی که در دادگاه محلی فدرال مناسب طرح شده، در صورتی می‌تواند حذف شود که (1) دادخواست، یک دادخواست “گروهی” باشد که از طرف ۱۰۰ نفر یا بیشتر مطرح می‌شود ؛ (2) هر یک از اعضای گروه شاکیان، شهروندی از یک ایالت باشد که از شاکی دیگر متمایز است؛ و (3) مقدار اختلاف بیش از ۵ میلیون دلار باشد. ”

نبوغ تاکتیکی

به گفته جیک چروینسکی (Jake Chervinsky)، وکیل مدافع دادگستری و دعوی اوراق بهادار دولتی در Kobre & Kim، حرکت تیم حقوقی ریپل لبز برای لغو دادخواست اوراق بهادار که در دادگاه فدرال مطرح شده و شامل XRP می‌شود، بسیار زیرکانه است.

به نقل از گزارش Law.com، چروینسکی گفت:

تیم حقوقی ریپل در اینجا یک نبوغ تاکتیکی از خود نشان داده‌اند. توضیح این حرکت در یک توئیت سخت است و من قصد این کار را ندارم، اما کافی است بگوییم این یک تلاش جدی برای طرح پرونده در دادگاه فدرال است. ممکن است کار نکند، اما در هر صورت ماهرانه است.

چروینسکی اظهار داشت که اگر پرونده‌ی دادخواست گروهی در دادگاه ایالت کالیفرنیا باقی بماند، هنوز می‌تواند یک پرونده دادخواست گروهی در سطح کشور را پوشش دهد. وی اظهار داشت که تیم حقوقی ریپل لبز نیاز به راهی برای توجیه جابجایی دادخواست گروهی از دادگاه ایالتی به دادگاه فدرال دارد.

چروینسکی در خلال بحث در مورد اینکه دادخواست گروهی می‌تواند توسط یک دادگاه ایالتی رسیدگی شود، گفت:

دادگاه‌های ایالتی همواره قضاوت و رسیدگی به دادخواست‌های مربوط ساکنان ایالات دیگر را نیز انجام می‌دهند، بنابراین غیرمعمول نیست که یک دادخواست گروهی گسترده در یک دادگاه ایالتی مطرح شود. همچنین، طبق قانون اوراق بهادار ۱۹۳۳، دادگاه‌های ایالتی و فدرال حق قضاوت و صلاحیت رسیدگی به دعاوی خصوصی مدنی را دارند.

چروینسکی توضیح داد که تیم ریپل لبز احتمال می‌دهد که امکان برنده شدن پرونده‌ دادخواست گروهی در دادگاه فدرال بالاتر از دادگاه ایالتی است، چرا که تیم برای حذف پرونده تلاش زیادی کرده است.

اگر دادگاه فدرال ایالات متحده در این دادخواست گروهی به نفع ریپل لبز رای دهد، این امر برای اولین بار در تاریخ کشور، ماهیت رگولاتوری XRP را مشخص می‌کند و این شرکت می‌تواند یک بار و برای همه روشن کند که XRP طبق قوانین موجود در ایالات متحده، اوراق بهادار محسوب نمی‌شود.

اطمینان تیم حقوقی ریپل لبز

موریسون ادعا کرد که شاکیان اعتراف نکردند که کمبود اطلاعات در مورد ماهیت تراکنش‌های XRP موجب سردرگمی در روند سرمایه گذاری در این دارایی شد و بنابراین دامنه‌ دادخواست مطرح شده توسط شاکیان هنوز مشخص نیست.

”شاکیان

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.