لازم نیست نگران انرژی مورد نیاز برای رمز ارزها و هوش مصنوعی باشید

همه فکر می‌‌کنند رمز ارز‌‌ها انرژی زیادی مصرف می‌‌کنند ولی در واقع این انرژی را می‌‌توان به انرژی‌‌های دیگر تبدیل کرد تا هدر نرود. از جمله صنایعی که می‌‌توان از این انرژی در آن استفاده کرد، صنعت کشاورزی است.

0 113

این که چه مقدار انرژی برای ساخت کوین‌‌های جدید، به روزرسانی بلاکچین و امن نگه داشتن آن مورد نیاز است، بعضی‌‌ها را نگران کرده است. همیشه این جمله را شنیده اید: بیت کوین برق زیادی مصرف می‌‌کند. یعنی با استخراج کریپتو پول برق زیاد می‌‌شود. اما اشتباه است. بیت کوین هیچ انرژی‌‌ مصرف نمی‌‌کند. هیچی.

انرژی نمی‌‌تواند تولید شود یا از بین برود و این قانون بقای انرژی است. بیت کوین انرژی مصرف نمی‌‌کند بلکه انرژی را به گرما تبدیل می‌‌کند.

مردم برای مصرف برق پول می‌‌پردازند، به همین دلیل اصطلاح مصرف شدن را به کار می‌‌برند.

کریپتو برق را به مقدار زیادی گرما تبدیل می‌‌کند.

در این زمستان، من استخراج بیت کوین را به طور رایگان انجام دادم، زیرا تقریبا دستمزدم برابر با پول برق شد. سپس 50c به طور روزانه تخفیف گرفتم.

در ابتدا گرمای حاصل از استخراج کریپتو به هدر می‌‌رفت، زیرا بسیاری از صنایع مانند کشاورزی، از سوخت‌‌های فسیلی برای تولید گرما استفاده می‌‌کردند. استخراج کریپتو می‌‌تواند به این گونه مشاغل کمک کند.

بیت کوین علاوه بر تولید انرژی برای این مشاغل، امکان توزیع پایگاه داده از مکان‌‌های گران‌‌قیمت به مکان‌‌های دور را نیز فراهم می‌‌کند.

هوش مصنوعی بیشتر از رمز ارز‌‌ها گرما تولید می‌‌کند. تکنولوژی مورد استفاده در هوش مصنوعی نیز همان تکنولوژی ارزان‌‌قیمت است به همین دلیل همان مشکلات وجود دارد. به همین دلیل از تهویه‌‌ی هوا برای حذف این گرما استفاده می‌‌کند که این راه حل بسیار ابتدایی است. در نسل‌‌های بعدی این سیستم این روش اجرا نمی‌‌شود، زیرا شعار این است: انرژی سرمایه است.

کریپتو/بلاکچین و هوش مصنوعی، 2 منبع درآمد دارند: محاسبه انرژی و بازگشت انرژی. گرمای حاصل از این دو صنعت در موارد مختلفی به کار گرفته شده است.

کریپتو و هوش مصنوعی در شهرهای سرد انقلابی ایجاد خواهند کرد: این شهرها به طور رایگان گرم میشوند. در صورت غنی بودن یک منطقهی سرد مانند ایسلند، از انرژی های پایدار آن منطقه برای محاسبه و بازگشت مجدد انرژی استفاده میشود.

قانون مور کارآیی زیادی دارد ولی هوش مصنوعی و کریپتو را بر پایه “الگوریتم حریص” قرار میدهد و پیشرفتها و انرژی مورد نیاز برای آنها را به حد اکثر میرساند. در آینده این انرژی به هدر نمیرود و برای گرم کردن مناطق سردسیر و سرد کردن مناطق گرمسیر، استفاده خواهد شد.

بیت کوین و بلاکچین تنها بخش کوچکی از “اقیانوس جوشان” تکنولوژی هستند و سهم پیشرفتهای تکنولوژیکال هوش مصنوعی در این میان بیشتر است. دلیل این امر این است که همیشه محدودیت هایی ذاتی در تقاضای ارز وجود دارد ولی هوش مصنوعی این محدودیت ها را ندارد.

در این صورت، آینده از آن شمالِ سرد خواهد بود ولی شهرهای نزدیک سواحل احتمالا از آن بی بهره خواهند بود.

در عین حال، هوش مصنوعی اتفاق بزرگ بعدی است که در جهان پیرامون ما خواهد افتاد. ممکن است چند سالی طول بکشد تا همه چیز در سر جای خودش قرار بگیرد، اما درست مانند ماشین های فول اتوماتیک، این تکنولوژی نیز محقق خواهد شد.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.