قیمت بیت کوین پس از یک رشد بی‌سابقه، تا ۳۴,۵۰۰ دلار سقوط کرد

در روزهای آغازین سال ۲۰۲۱ میلادی، قیمت بیت کوین یک افزایش بی‌سابقه را شاهد بود. این افزایش قیمت به قدری زیاد بود که باعث شد ارزش بازار بیت کوین از شرکت‌هایی مانند فیس‌بوک نیز پیشی بگیرد. اما با آغاز هفته جدید سال ۲۰۲۱، قیمت این ارز دیجیتال اصلاح چشمگیری را تجربه کرد و تا مرز ۳۴۵۰۰ دلار تنزل یافت.

0 98

روزهای ابتدایی سال نوی میلادی را می‌توان روزهای طلایی بیت کوین دانست. قیمت بیت کوین در این زمان با شکست رکورد تاریخی خود، تا مرز ۴۲۰۰۰ دلار نیز پیش رفت. بسیاری از تحلیلگران دلیل این اتفاق را هجوم شرکت‌های بزرگ و سرمایه‌گذاران کلان برای سرمایه‌گذاری در بیت کوین می‌دانستند.

اما بسیاری از آن‌ها همچنین معتقد بودند که فشار در بازار بیت کوین بیش از حد بالاست، و قیمت این ارز دیجیتال به زودی دچار اصلاح خواهد شد. کاهش قیمت بیت کوین و افت آن تا ۳۴۵۰۰ دلار گواهی بر همین حقیقت است. در شکل زیر نمودار هفتگی قیمت بیت کوین را مشاهده می‌کنید.

نمودار هفتگی قیمت بیت کوین
نمودار هفتگی قیمت بیت کوین

حال می‌توان گفت که بیت کوین اصلاح روزانه خود را تجربه کرده، و در مرحله اصلاح هفتگی قرار دارد. با این اوصاف، احتمالاً می‌توانیم منتظر اصلاح ماهانه باشیم، که چیزی حدود سه هفته دیگر برای آن زمان باقیست. پس از این زمان، روند قیمت تا حد زیادی مشخص خواهد شد. هرچند که تحلیل ما این است که قیمت ابتدا وارد روند استهلاکی یا فرسایشی شده و نوسانات و پول‌بک‌های مقطعی را تجربه کند، تا زمانی که دوباره روند واقعی خود را بازیابد.

شواهدی مانند خیل عظیم پوزیشن‌های لانگ (خرید) بیت کوین در صرافی‌ها، از ریسک بی‌مهابای بسیاری از کاربران بر سر افزایش قیمت این ارز دیجیتال خبر می‌دهد. فراموش نکنید که وقوع چنین اصلاحاتی می‌تواند باعث بسته شدن پوزیشن شما و لیکویید شدن سرمایه‌تان شود. بنابراین بهتر است با احتیاط بیشتری عمل کنید و از استراتژی‌های مدیریت ریسک بهره بگیرید.

در زمان نگارش این مقاله (۲۲ دی ۱۳۹۹)، هر بیت کوین با قیمت ۳۴۳۷۶ دلار معامله می‌شود.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.