قیمت بیت کوین مرز ۱۰۰۰۰ دلار را پشت سرگذاشت

در ادامه روند رو به رشد که قیمت بیت کوین از آوریل امسال آغاز کرد، قیمت این رمز ارز در کمتر از سه ماه از ۴۰۰۰ دلار به نزدیکی ۱۱۰۰۰ دلار رسید.

0 210

بیت کوین که اولین رمز ارز دنیا و از معروف ترین رمز ارز ها به شمار می‌آید، در هفته جاری با رشد بیش از ۱۷۰۰ دلاری صبح امروز در صرافی بیت‌مکس به قیمت ۱۰۹۶۹ دلار رسید. اتریوم دومین رمز ارز دنیا از نظر ارزش کل بازار نیز قیمت ۳۰۰ دلاری را پشت سر گذاشت. قیمت و میزان تغییرات بیست و چهار ساعته گذشته رمز ارز ها را می توانید در نگاره ۱ مشاهده کنید. همچنین قیمت لحظه ای بیت کوین و سایر رمز ارز ها به ریال را می‌توانید از طریق این لینک در فینمگ ببینید.

قیمت بیت کوین مرز ۱۰۰۰۰ دلار را پشت سرگذاشت

نگاره ۱ : نمودار قیمت رمز ارز های مهم بازار به صورت موزائیکی. اندازه هر موزائیک حجم بازار و رنگ آن میزان تغییرات ۲۴ ساعت گذشته را نشان می دهد. قیمت بیت کوین در این لحظه برابر با ۱۰۷۲۴ دلار است.

بالاترین قیمت تاریخی بیت کوین مربوط به ۱۷ دسامبر سال ۲۰۱۷ می شود که در این تاریخ بیت کوین قیمت ۲۰۰۰۰ دلار را پشت سر گذاشت و پس از آن با روندی نزولی در ۱۵ دسامبر سال ۲۰۱۸ به قیمت ۳۱۲۱ دلار رسید. آخرین بار که بیت کوین در فاز نزولی قیمتی بیش از ۱۰۰۰۰ دلار را تجربه کرده است، مطابق با نگاره ۲ مربوط به بیش از ۱ سال پیش و در ۷ مارس ۲۰۱۸ می شود و در فاز نزولی ۲۹ نوامبر ۲۰۱۷ اولین بار به این قیمت رسیده است.

قیمت بیت کوین مرز ۱۰۰۰۰ دلار را پشت سرگذاشت

نگاره ۲ :نمودار قیمت بیت کوین

این روند در حالی است که مطابق نگاره ۳ سلطه بیت کوین بر بازار در حال افزایش قابل ملاحظه است و به همین دلیل اغلب آلتکوینهای با ارزش کم دچار ریزش های ارزش نسبت به بیت کوین شده اند.

قیمت بیت کوین مرز ۱۰۰۰۰ دلار را پشت سرگذاشت

نگاره ۳: سلطه یا Dominance بیت کوین بر بازار رمز ارز ها

هم زمان با این اتفاق هش ریت کل بلاک چین بیت کوین نیز مطابق با نگاره ۴ رشد قابل توجهی را تجربه می‌کند و به رقم بی سابقه‌ی ۶۵ میلیون تراهش بر ثانیه در تاریخ ۱۹ ژوئن یعنی سه روز قبل رسید.

قیمت بیت کوین مرز ۱۰۰۰۰ دلار را پشت سرگذاشت

نگاره ۴ : هش ریت بلاکچین بیت کوین.

با توجه به این تغییرات و همچنین نصف شدن جایزه ساخت بلاک های بیت کوین در اردیبهشت سال آینده به نظر می رسد دستیابی به رکورد قبلی ۲۰۰۰۰ دلاری برای بیت کوین بسیار آسان باشد و باید منتظر رکوردهای قیمتی بسیار بالاتر برای بیت کوین باشیم. به نظر شما سقف قیمتی قبلی ۲۰۰۰۰ دلار را ظرف چند ماه پشت سر خواهیم گذاشت؟

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.