قیمت بیت کوین از مرز ۱۲۰۰۰ دلار عبور کرد

صبح امروز، قیمت بیت کوین برای دومین بار در ماه اخیر از مرز ۱۲۰۰۰ دلار عبور کرد. به عقیده اغلب تحلیلگران، این جهش قیمت مقدمه‌ای برای روند صعودی جدید بیت کوین خواهد بود اما در روزهای آتی باید رفتار نهنگ های بازار و همچنین اصلاحات قیمت بیت کوین را مورد توجه قرار داد.

1 90

در ساعات اولیه صبح امروز، قیمت بیت کوین برای دومین بار در ماه اخیر از مرز ۱۲۰۰۰ دلار عبور کرد. بدین ترتیب بیت کوین، ارزشمند ترین رمز ارز بازار در حال حاضر، هفته جدید را با سوددهی اندک آغاز کرده و اکنون روی قیمت ۱۲۰۰۰ دلار با مقاومت هایی روبروست. به عقیده تحلیلگران، بیت کوین این روند افزایشی را در بلندمدت ادامه خواهد داد؛ اما اصلاحات قیمتی در بازه کوتاه مدت، اجتناب ناپذیر است.

طی ۲۴ ساعت گذشته قیمت بیت کوین ۲.۳۹ درصد افزایش یافته و هنگام نگارش این خبر با ارزش ۱۱،۹۷۴ دلار در صرافی های رمز ارز معامله می‌شود. همچنین ارزش بازار بیت کوین به بالاتر از ۲۲۱ میلیارد دلار و دامیننس (تسلط) آن بر بازار رمز ارزها به ۶۰.۷ درصد رسیده است.

در حال حاضر بحث داغی در میان تحلیلگران بازار رمز ارز درباره اصلاحات قریب الوقوع قیمت و ادامه روند صعودی بیت کوین در جریان است. جاش راجر (Josh Rager) معامله گر مشهور بیت کوین و بنیان‌گذار شرکت بلاک روتز (Blockroots) با انتشار توییتی اظهار داشت که کندل هفتگی قیمت بیت کوین از ژانویه ۲۰۱۸ تا کنون (یعنی به مدت ۲.۵ سال)، هیچگاه بیش از کندل قیمت کنونی آن بسته نشده است. با بسته شدن کندل هفتگی بیت کوین در هفته گذشته، بیت کوین رکورد جدیدی را در نمودار هفتگی خود ثبت کرده است؛ اما این به معنای منتفی بودن احتمال تصحیح قیمت نیست. با این حال راجر به ادامه روند صعودی بیت کوین خوشبین است و ثبت قیمت های بالاتر در روزهای پیش رو را محتمل می‌داند.

«il Capo Of Crypto» تریدر مشهور دیگر بیت کوین نیز با انتشار توییتی اعلام کرد که به ادامه روند صعودی خوشبین است؛ اما یک تصحیح قیمت تا سطح روانی ۱۰۵۰۰ دلار محتمل خواهد بود. بیت کوین در تست قیمت ۱۲۰۰۰ دلاری خود بیش از حد سریع عمل کرده و بنابراین باید منتظر موج دیگری از فروش گسترده توسط نهنگ‌های بازار باشیم. او به دنبال کنندگان خود در توییتر توصیه کرد حین ترید در روزهای اخیر، حد ضرر را هوشمندانه‌تر تعیین کنند.

«The Wolf Of All Streets» نیز در توییت اخیر خود به این افزایش قیمت واکنش نشان داده و گفت، «پیش از آنکه انتظار روند صعودی داشته باشیم، بیت کوین باید کندل روزانه خود را بالاتر از ۱۲۰۰۰ دلار ببندد». اگرچه او نیز نسبت به ادامه روند صعودی خوشبین به نظر می‌رسد، اما معتقد است که در شرایط فعلی ممکن است برخی از نهنگ ها اقدام به فروش بیت کوین های خود کنند تا سودشان را گرفته و از بازار خارج شوند.

لازم به ذکر است که جهش اخیر قیمت بیت کوین در حالی رخ داد که دیروز نمودار هفتگی رمز ارزهایی نظیر چین لینک (Chainlink) و بند پروتکل (Band Protocol) با سودهای بیش از ۳۰ درصدی بسته شده و توجهات بسیاری را به خود معطوف کرده بودند.

از لینک زیر می‌توانید بررسی تخصصی عملکرد اخیر چین لینک و بند پروتکل را مطالعه کنید:

مقایسه فاندامنتال عملکرد Band Protocol و Chainlink

منبع: فینمگ

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. […] قیمت بیت کوین از مرز ۱۲۰۰۰ دلار عبور کرد اولین بار در فینمگ – مجله مالی اقتصادی. پدیدار […]