قیمت بیت‌ کوین تا کجا بالا خواهد رفت؟

اگر تاکنون با خود فکر کرده‌اید که: آیا بیت‌کوین سقوط خواهد کرد؟ چرا ارزش بیت‌ کوین در حال کاهش است؟ و یا چرا ارزش بیت‌ کوین در حال افزایش است؟ به جای درستی آمده‌اید! پس از مطالعه این راهنما، شما از نحوه قضاوت در مورد برخی از پیش‌بینی‌هایی که در مورد قیمت‌ها می‌شنوید، درک بهتری خواهید داشت. همچنین باید بدانید که چه چیز باعث می‌شود تا بیت ‌کوین ماهیتا با ارزش باشد.

0 58

 

قیمت بیت کوین
قیمت بیت کوین

فهرست

1- بیت‌کوین در حال حاضر

2- قابلیت استفاده از بیت‌کوین تا کجا پیش رفته است؟

3- چگونگی پاسخ به سوال «بیت‌کوین تا کجا بالا خواهد رفت؟»

4- بیت‌کوین به عنوان طلای دیجیتال؟

5- مشکلات بیت‌کوین

6- شبکه لایتنینگ

7- SegWit

8- آیا بیت‌کوین سقوط خواهد کرد؟

9- طرفداران سایر ارزهای رمزنگاری شده عموما خواستار کاهش قیمت بیت‌کوین شده‌اند.

10- بیت‌کوین تا کجا بالا خواهد رفت؟

11- نظر ما در مورد این که بیت‌کوین تا کجا بالا خواهد رفت

12- نتیجه‌گیری

بیت ‌کوین در حال حاضر

قبل از پرداختن به این سوال که «بیت ‌کوین تا کجا بالا خواهد رفت؟»، بیایید وضعیت فعلی را بررسی کنیم. بیت‌ کوین توسط یک توسعه دهنده ناشناس یا تیمی از توسعه‌دهندگان با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto) توسعه یافت. برخلاف سایر پروژه‌های رمزنگاری شده‌ای که یک رهبری شفاف دارند، بیت ‌کوین حقیقتا غیر متمرکز است.

بیت ‌کوین به خودی خود تنها یک دیتابیس (بلاک‌ چین) است که توسط شبکه‌ای از کامپیوترها ذخیره و به‌روزرسانی می‌شود. این کامپیوترها ماینِر (استخراج کننده) نام دارند. این دستگاه‌ها اطمینان حاصل می‌کنند که همه تراکنش‌ها از قوانین شبکه تبعیت می‌کنند. تنها راه ایجاد تغییر در شبکه ترغیب تعداد زیادی از این ماینرها به انجام این کار می‌باشد. این باعث می‌شود که ایجاد تغییر در بیت‌ کوین کار بسیار سختی باشد.

بیت‌ کوین در ماه‌های اخیر

میزان عرضه بیت‌ کوین ثابت است. این یکی از بهترین ویژگی‌های بیت ‌کوین است. از آن‌جایی که بیت‌ کوین عرضه کم و ثابتی دارد (۲۱ میلیون سکه)، گروه‌هایی از مردم که آن را خرید و فروش می‌کنند، تاثیر بزرگی بر قیمت آن دارند.

تاثیر این نوع خرید و فروش‌ها در بیت ‌کوین از سایر ارزهای رمز‌نگاری شده بیشتر است، چرا که آن‌ها تازه به بازار وارد شده‌اند. کسی نمی‌داند که کدام یک از تاثیرگذارترین کشورهای جهان ناگهان آن را غیر قانونی اعلام کند یا برعکس، از آن استفاده ‌کند. این یعنی که تعداد بیشتری از مردم به اخباری توجه می‌کنند که قاعدتا باید تاثیر ناچیزی بر قیمت داشته باشد.

در طول سال ۲۰۱۷، اخبار خوب زیادی وجود داشت. محبوبیت ارزهای رمز‌نگاری شده در جهان رو به افزایش بود و دستیابی به راه حلی برای مباحثه مقیاس‌ پذیری باعث ارسال سیگنال‌های خرید به مردم شد. با وجود این که قطعا فرودهایی هم در ۱۲ ماه گذشته در قیمت وجود داشته، اما به طور میانگین قیمت رو به افزایش بوده است.

How High Will Bitcoin Go

در طول سال ۲۰۱۷، قیمت بیت کوین از زیر ۱۰۰۰ دلار در اول ژانویه، به نزدیک ۲۰۰۰۰ دلار در پایان سال رسید. بیت ‌کوین تا کجا بالا خواهد رفت؟

بیشتر این عایدات در آخرین ماه‌های سال به دست آمدند. این باعث شد که یک سال موفق تا حد زیادی به این خاطر باشد که اخباری خوب و اساسی مانند فعال شدن ارتقاء نرم ‌افزاری «SegWit» تبدیل به حباب‌های عظیم حدس و گمان شوند.

در پایان سال ۲۰۱۷، ترس از عقب ماندن (و یا آن طور که فعالان شبکه‌های اجتماعی از آن نام می‌برند «FOMO»)، پاسخ این سوال بود که «چرا بیت‌ کوین در حال افزایش است»؟

البته، از آن‌جایی که این رویه تا حد زیادی به خاطر سرمایه‌ گذاران بی‌تجربه بود، وقتی که این حباب در نزدیکی ۲۰۰۰۰ دلار ترکید، خون به پا شد.

همیشه در سطح ۲۰۰۰۰ دلار یک مقاومت روان‌شناختی وجود داشته است. مقاومت بزرگ قبلی در ۱۰۰۰۰ دلار بود. قیمت قبلا چندبار سعی کرده بود که از این نقطه فراتر برود ولی موفق نشده بود. تضمینی وجود نداشت که این اتفاق برای ۲۰۰۰۰ دلار رخ ندهد.

هرچند، تفکر عمومی سرمایه ‌گذاران بی‌تجربه این بود که قیمت همیشه رو به بالا حرکت می‌کند. دلیل این موضوع هجوم «پول بنیادی» بود که به دنبال انعقاد قراردادهای آتی توسط گروه CME و COBE و انعکاس گسترده آن در رسانه‌ها رخ داد. اما پول در آن حد و اندازه‌ای که سرمایه ‌گذاران انتظارش را داشتند، وارد بازار نشد.

سقوط دسامبر/ژانویه تاکنون

با ظهور اولین نشانه‌های مشکلات در بازارها، سرمایه‌ گذاران تازه‌کار که در پایان سال ۲۰۱۷ به سوی بیت‌کوین هجوم آورده بودند، شروع به فروش دارایی خود کردند. بسیاری از آن‌ها متوجه نبودند که این ماهیت بازاری است که به آن وارد شده بودند. بسیاری با عدم فهم این موضوع که گزاره ارزش مرکزی بیت‌ کوین (که این یک سیستم انتقال ارزش بدون اجازه و مصون از دخالت دولت است) سریعا شروع به فروش کردند.

البته، همانطور که تعداد بیشتر و بیشتری از سرمایه ‌گذاران تازه‌کار نگران این موضوع شدند که ممکن است چند درصد از سرمایه خود را از دست بدهند، قیمت نسبتا سریع پایین آمد. تصور آن‌ها از «سریع پولدار شدن» سریعا از بین رفت و به جای صحبت در مورد این که بیت‌ کوین تا کجا بالا خواهد رفت، بحث در این مورد بود که بیت ‌کوین تا کجا سقوط خواهد کرد.

از آن‌جایی که بسیاری هیچ ایده‌ای نداشتند که چگونه به درستی بیت ‌کوین را ذخیره کنند، بیت‌ کوین آن‌ها در CoinBase یا Bitstamp، یا هر صرافی بود که از ابتدا در آن خرید کرده بودند. این به آن معنی بود که آن‌ها می‌توانستند به محض ظهور نشانه‌های عدم سودآوری سرمایه‌شان، دارایی خود را بفروشند.

از آن‌جایی که در مقیاس جهانی بازار بیت ‌کوین بسیار کوچک است، به طور طبیعی یک دارایی بی‌ثبات است. وقتی بازار با میلیاردها دلار سرمایه گذاری احساسی اشباع می‌شود، بی‌ثبانی به شدت افزایش پیدا می‌کند.

قابلیت استفاده از بیت ‌کوین تا کجا پیش رفته است؟

قابلیت استفاده از بیت ‌کوین به طور سالانه افزایش می‌یابد. از زمان شروع به کار که هزاران بیت‌ کوین برای خرید نرم ‌افزارهای رمزنگاری در انجمن‌ها استفاده می‌شد، بیت ‌کوین راه درازی طی کرده است.

امروز، شما می‌توانید از آن برای خرید آنلاین تقریبا همه چیز استفاده کنید. فروشگاه‌های آنلاین بسیاری وجود دارند که بیت ‌کوین را می‌پذیرند. overstock.com و newegg,com از این دسته‌اند. شما همچنین می‌توانید در سایت‌هایی مانند expedia.com، از بیت‌کوین برای خرید بلیط و هتل استفاده کنید و حتی املاک و مستغلات بخرید.

در نهایت، برای هر چیز دیگری که می‌خواهید آن را آنلاین بخرید، می‌توانید از خدماتی مانند eGifter استفاده کنید. این وبسایت‌ها، برای کاربران این امکان را فراهم می‌آورند تا ارزهای رمز‌نگاری شده گوناگون را مستقیما با کارت‌های هدیه خرده‌فروش‌های آنلاین، مانند آمازون، سوپرمارکت تسکو، پیتزا اکسپرس و بسیاری دیگر، مستقیما معاوضه کنند.

شما همچنین می‌توانید در ازای خدمات آنلاین خود دستمزد خود را به ارز رمزنگاری شده دریافت کنید. یک روش آن حضور به عنوان عضوی قابل اعتماد و فعال در فروم‌ها است. شرکت‌ها برای آن که تبلیغات خود را در قسمت امضای شما قرار دهند، به شما پول پرداخت خواهند کرد. یا این که می‌توانید به عنوان یک فریلنسر کار کنید. صنعت به شدت به دنبال توسعه‌دهندگان است و کارفرمایان معمولا ترجیح می‌دهند که پرداخت‌های خود را از طریق بیت‌ کوین انجام دهند.

همچنین می‌توانید همان کاری را بکنید که تا به حال کرده‌اید و قیمت‌های خود را به ارز رمزنگاری شده اعلام کنید. به عنوان مثال، برای نوشتن اخبار مربوط به ارز رمزنگاری شده دستمزد خود را به بیت‌ کوین نیز دریافت می‌کنیم.

پاسخ به سوال «بیت‌کوین تا کجا بالا خواهد رفت؟»

پاسخ به سوال «بیت‌کوین تا کجا بالا خواهد رفت؟» کمی سخت است. پاسخ این سوال به مورد استفاده نهایی آن بستگی دارد. اگر همانطور که برخی از حامیانش اعتقاد دارند به واحد پولی اینترنت تبدیل شود، ارزش بازار آن می‌تواند به راحتی به هزاران میلیارد برسد.

به گفته Invespcro، در سال ۲۰۱۷ ۲۱۹۷ هزار میلیارد دلار در اینترنت خرج شد. این اتفاق باعث می‌شود که ارزش بازار بیت‌ کوین به همین مقدار برسد. در نتیجه ارزش هر بیت‌ کوین به بیش از ۱۰۰ میلیون دلار می‌رسد. از آن‌جایی که به نظر می‌رسد پول هزینه شده در اینترنت سالانه افزایش داشته باشد، این رقم می‌تواند از این هم فراتر رود. البته این فقط نظر یک ترول آنلاین نیست. بنیان‌گذار توییتر، جک دورسی (Jack Dorsey)، اعتقاد دارد که این اتفاق در ده سال آینده رخ خواهد داد.

بیت‌کوین به عنوان طلای دیجیتال؟

وقتی در این مورد صحبت می‌کنیم که بیت ‌کوین تا کجا بالا خواهد رفت، خوب است آن‌ را با طلا مقایسه کنیم. خب، یکی دیگر از موارد بالقوه استفاده از بیت‌کوین نگهداری از ارزش است. بسیاری از مردم به این کاربرد آن باور دارند. به باور آن‌ها بیت‌کوین در حال تکامل به سوی نوعی طلای دیجیتال است و این که در مقیاس وسیع برای خرید و فروش استفاده شود، اهمیتی ندارد. آن‌ها بیت‌ کوین را به عنوان یک «طلای دیجیتال» می‌بینند و امیدوارند که روزی به جای طلا به عنوان بهترین ذخیره ارزش استفاده شود.

استیو وزنیاک (Steve Wozniak)، یکی از موسسان اپل اعتقاد دارد که بیت ‌کوین «طلای دیجیتال» است. اون همچنین اعتقاد دارد که هیچ یک از سایر ارزهای رمزنگاری شده به اندازه آن «خالص» نیستند و نمی‌توانند جایگزین آن‌ شوند. این به دلیل قابلیت منحصر به فرد مقاومت در برابر سانسور و استقلال کامل از طمع افراد و گروه‌ها است.

همچنین، احتمالا منابع طلای بیشتری در دنیا وجود دارند. با تنها ۲۱ میلیون واحد، به طور نظری بیت ‌کوین باید بیش از همتای براق و غیر دیجیتال خود ارزش را حفظ کند. کافی‌ است فقط تعدادی از مردم به با ارزش بودن آن باور داشته باشند. طلا تنها به این خاطر ارزشمند است که شما فکر می‌کنید ارزشمند است.

اما از سوی دیگر بیت‌ کوین ویژگی‌هایی منحصر به فرد دارد که باعث می‌شود حتی بهتر از طلا باشد. ذخیره و حمل آن بسیار راحت‌تر از طلا است. پنهان کردن آن نیز بسیار راحت‌تر از طلا است. در صورتی که به درستی ذخیره شود، امکان مصادره آن به کلی وجود ندارد. این یک ویژگی مهم است.

بیایید به آمار نگاه کنیم و ببینیم اگر بیت کوین به «طلای دیجیتال» تبدیل شود، تا چه حد بالا خواهد رفت.

ارزش بازار کنونی تمامی طلاهای دنیا ۷٫۰۷ هزار میلیارد دلار است. اگر بیت‌کوین به بهترین ذخیره ارزش تبدیل شود و همه بازار را به دست بگیرد، هر یک از آن ۲۱ میلیون بیت‌ کوین بیش‌ از یک سوم میلیون دلار ارزش خواهد داشت.

هرچند، استیو وزنیانک از این صحبت می‌کند که بیت ‌کوین به عنوان واحد پولی اینترنت نیز استفاده شود. این باعث می‌شود که ارزش آن بالاتر از مثال‌هایی شود که ما برای پاسخ به سوال «بیت‌کوین تا کجا بالا خواهد رفت؟» استفاده کردیم.

مشکلات بیت ‌کوین

برای این که بیت ‌کوین به پلتفرم ذخیره ارزش جهانی تبدیل شود، در حال حاضر مشکلی در طراحی آن وجود ندارد. در حقیقت، برای این مورد بسیار مناسب است. فقط کافی است تا تغییری بزرگ در نحوه برخورد مردم جهان نسبت به آن رخ دهد. این کار کاملا امکان‌پذیر است، ولی ممکن است چند نسل طول بکشد.

هرچند، برای این که بیت‌ کوین به واحد پول اینترنت تبدیل شود، مشکلاتی در طراحی آن وجود دارد. متاسفانه، بلاک ‌چین‌ها برای امنیت طراحی شده‌اند و نه سرعت. در بیشتر مواقعی یک ارز رمزنگاری شده جدید و هیجان انگیز ظهور می‌کند که می‌تواند تراکنش‌ها را بسیار سریع‌تر از بیت‌ کوین انجام دهد، توسعه‌دهندگان در حقیقت کاری جز کاهش امنیت طرح اولیه انجام نداده‌اند.

بیت ‌کوین طوری ساخته شده است که در مقابل سانسور مقاوم بوده و امکان حمله به آن وجود نداشته باشد. در این مورد عالی عمل می‌کند. این باعث می‌شود که کاملا مناسب نقش ذخیره ارزش باشد.

هرچند،‌ بیت ‌کوین به این اندازه برای استفاده به عنوان واسطه تبادل در خریدهای آنلاین یا فیزیکی مناسب نیست. در حال حاضر حدود ۱۰ تا ۲۰ دقیقه طول می‌کشد تا یک تراکنش انجام شود. همچنین شبکه‌ در گذشته آنقدر محبوب شده‌ است که این موضوع تراکنش‌ها را بسیار گران ‌قیمت کرده است. چرا که هر بلاک تنها می‌تواند تعداد مشخصی از تراکنش‌ها را پردازش کند.

اگر تعداد تراکنش‌ها زیاد باشد، ماینری که بلاک را ایجاد می‌کند شامل آن‌هایی می‌شود که بالاترین کارمزد تراکنش را دارند. این باعث می‌شود که کارمزدها همواره رو به رشد باشند. واضح است که شما در میان خیابان نمی‌ایستید و ۲۰ دلار برای یک فنجان قهوه ۱ دلاری پرداخت کنید و ۲۰ دقیقه منتظر بمانید تا فروشنده مطمئن شود که مبلغ خود را دریافت کرده‌ است.

خوشبختانه، بااستعدادترین توسعه‌دهندگان بلاکچین در حال حاضر به دنبال یافتن راه حلی برای این مشکل هستند. یکی از این راه حل‌ها شبکه لایتنیگ نام دارد.

شبکه لایتنیگ

شرکتی به نام Blockstream، به همراه گروه دیگری از توسعه‌دهندگان، به نام توسعه‌دهنگان هسته، اکنون در حال کار بر روی راهی برای رفع هزینه‌های بالای انتقال و زمان انتظار هستند. راه‌حل آن‌ها شبکه لایتینگ (lightening) نام دارد.

ایده این شبکه این است که افرادی که تراکنش های تکراری زیادی با یکدیگر انجام می‌دهند، می‌توانند این کار را بدون به روزرسانی بلاک‌ چین صورت دهند. در این کانال پرداخت، طرفین تراکنش های مالی خود را با یکدیگر ادامه می‌دهند تا زمانی که یکی از طرفین تصمیم به تسویه و خروج از کانال بگیرد. پس از تسویه،‌ سیستم بررسی می‌کند که چه کسی باید چقدر بیت ‌کوین پرداخت کند و آن مبلغ پرداخت می‌شود. این فرآیند شامل کارمزد کمی برای شبکه در ازای به روز رسانی بلاک‌ چین می‌شود.

فعالیت موفقیت‌آمیز شبکه لایتنینگ به این معنا است که ریز تراکنش‌ها باز هم به یک واقعیت در شبکه بیت‌کوین تبدیل خواهند شد. این موضوع همچنین می‌تواند منجر به افزایش ارزش بیت‌ کوین به چند برابر ارزش فعلی شود. اگر شبکه لایتنینگ پس از شروع به فعالیت خود به درستی عمل کند، پاسخ سوال «بیت‌کوین تا کجا بالا خواهد رفت؟» حتی از پیش‌بینی جک دورزی و استیو وزنیاک نیز بالاتر خواهد رفت!

SegWit

برای این که بدانید توسعه‌دهندگانی که بر روی بیت ‌کوین کار می‌کنند تا چه حد با استعداد هستند، آخرین ارتقای نرم ‌افزاری عمده در شبکه را در نظر بگیرید: SegWit . روش کار SegWit به این صورت است که مقداری داده از تراکنش‌ها را حذف می‌کند تا هرکدام فضای کمتری را در بلاک ‌چین اشغال کنند.

تراکنش‌های SegWit به اندازه تراکنش‌هایی که پیش از این ارتقا در ماه اوت انجام شدند ایمن هستند. اما تعداد بسیار بیشتری از آن‌ها می‌توانند اکنون در هر بلاک قرار بگیرند. این امر در حقیقت ظرفیت شبکه را دو برابر کرد.

ارتقای SegWit و شادی پس از آن، یکی از عوامل صعود بیت ‌کوین در سال ۲۰۱۷ و تبدیل آن‌ها به یک حباب بزرگ حدس و گمان بود.

How High Will Bitcoin Go

اگر شبکه لایتنیگ نیز به همان اندازه موفق باشد، این شبکه نیز می‌تواند باعث یک سیر صعودی دیگر در قیمت و شاید حبابی دیگر شود. این موضوع می‌تواند باعث شود که قیمت بیت‌ کوین در کوتاه مدت تا حد زیادی رشد کند.

آیا بیت‌ کوین سقوط خواهد کرد؟

به اعتقاد بسیاری از افراد، بیت‌کوین می‌تواند به شدت سقوط کند. هرچند، تعداد کمی از آن‌ها واقعا درک صحیحی از بیت‌ کوین دارند. به علاوه، این صداهای دیگری هستند که از سقوط بیت‌ کوین و ارزهای رمز‌نگاری شده دیگر سود می‌برند. بیایید ببینیم که آیا طرح سوال بیت ‌کوین تا کجا بالا خواهد رفت یا سقوط خواهد کرد صحیح است یا نه.

افرادی مانند وارن بافت (Warern Buffet)، چارلی مانگر (Charlie Munger) و جیمی دایمون (Jamie Dimon) همگی مخالف قیمت‌ گذاری بیت‌ کوین هستند. وارن بافت علنا اظهار کرده است که به باور او بیت‌کوین «مرگ موش به توان ۳» است، چارلی مانگر معتقد است که بیت ‌کوین «فعالیتی منزجر کننده است» و جیمی دایمون در گذشته بیت‌ کوین را «کلاهبرداری» نامیده است.

جالب است که هر یک از این افراد رابطه نزدیکی با اقتصاد جهانی دارند. در صورتی که بیت ‌کوین رویای بسیاری را محقق سازد، دیگر نیاز به نهادهای مالی که این افراد نمایندگان آن‌ها هستند نخواهد بود. اظهارات آن‌ها ممکن است به دلیل عدم توجه آن‌ها به نفرت فزاینده مردم از بانکداران مرکزی، یا از روی ترس، نشانی از آخرین تلاش برای دور نگاه داشتن مردم از یک ابتکار انقلابی باشد.

طرفداران سایر ارزهای رمزنگاری شده عموما خواستار کاهش قیمت بیت ‌کوین شده‌اند

سایر افرادی که خواستار کاهش ارزش بیت ‌کوین هستند عموما رواج‌دهندگان سایر ارزهای رمز‌نگاری شده هستند. بسیاری از آن‌ها در سال ۲۰۱۷ وارد عرصه ارزهای دیجیتال شده‌اند. آن‌ها دریافتند که تعداد زیادی ارز رمزنگاری شده وجود دارد و کورکورانه باور کردند که همه آن‌ها مشابه هم هستند و تنها زمان تراکنش آن‌ها متفاوت است. با دانش کمی در مورد نظریه بازی یا اقدامات امنیتی مورد نیاز برای یک ارز جهانی موفق بر پایه فناوری بلاک‌چین، آن‌ها بیت‌کوین را یک خبر قدیمی می‌دانند.

این انکارکنندگان، سکه منتخب دیگری دارند و به هر دلیلی آن را برتر می‌دانند. آن‌ها عموما دلایل کمی برای نظر خود دارند، به جز این که در واحد زمان می‌توانند تعداد تراکنش بیشتری انجام دهند. آن‌ها مهم‌ترین خصوصیت بیت‌ کوین را فراموش کرده‌اند: عدم تمرکز و مقاومت در برابر سانسور.

بیت ‌کوین تا کجا بالا خواهد رفت؟

 

قیمت بیت کوین
قیمت بیت کوین

البته بیت ‌کوین هم طرفداران پر سر و صدای زیادی دارد. جالب است که این طرفداران بیت‌ کوین عموما سابقه بیشتری در حوزه فناوری دارند. آن‌ها، بسیار بیشتر از افرادی مانند وارن بافت و همکارانش، نسبت به کالایی که در مورد آن‌ صحبت می‌کنند شناخت دارند.

یکی از بالاترین پیش‌بینی‌ها در مورد قیمت بیت ‌کوین از سوی پیشگام نرم‌ افزارهای ضد ویروس، جان مک‌آ‌فی (John MacAfee) بود. در سال‌های اخیر، مک‌آفی خود را به عنوان یک کارشناس ارز رمزنگاری شده دوباره معرفی کرده است. اون به طور منظم در مورد قیمت دارایی‌های دیجیتال پیش‌بینی‌هایی انجام می‌دهد. هرچند، شهرت او بیشتر به دلیل پیش‌بینی‌های او در مورد بیت‌ کوین بوده است.

در یک اظهار نظر معروف در سال گذشته، مک‌آفی اظهار داشت که به نظر او تا سال ۲۰۲۰ ارزش بیت‌ کوین به راحتی از نیم میلیون دلار فراتر خواهد رفت.

البته کار به اینجا ختم نشد. او در یک اظهار نظر مشهور دیگر در نوامبر ۲۰۱۷، مبلغ مورد ادعای خود را بالاتر برد. با حفظ قرار خود در صورت شکست در این شرط، او گفت که در همین چارچوب زمانی قیمت بیت ‌کوین به ۱ میلیون دلار خواهد رسید.

یک ادعای مشهور دیگر در مورد بیت‌ کوین از سوی شخصی با سابقه فعالیت در حوزه فناوری به نام الکسیس اوهانیان (Alexix Ohanian) مطرح شد. اوهانیان یکی از بنیانگذاران شبکه اجتماعی ردیت است. او از آن زمان فضای سرمایه ‌گذاری خود را منتقل کرده و به دنبال پروژه‌های بلاک ‌چین با بالاترین پتانسیل است. اون همچنین باور دارد که بیت‌ کوین در پایان امسال از رکورد خود در سال ۲۰۱۷ نیز فراتر خواهد رفت. اون ادعای خود را بار دیگر در ماه می ۲۰۱۸ تکرار کرد.

و در آخر، مردی با سابقه معتبر در سرمایه گذاری، تام لی (Tom Lee)، استراتژیست سابق JPMorgan به دفعات اعلام کرده است که بیت‌ کوین در سال ۲۰۱۸ به ۲۵۰۰۰ دلار می‌رسد. در بلند مدت، او ادعای بزرگتری را مطرح کرده و گفته است که مطابق پیش‌بینی‌های او، بیت ‌کوین در سال ۲۰۱۹ به ۶۴۰۰۰ دلار خواهد رسید.

نظر نویسنده این مقاله در مورد این که بیت ‌کوین تا کجا بالا خواهد رفت:

خب، پس از ذکر همه این نظرات در مورد این که بیت ‌کوین تا کجا بالا خواهد رفت، این نظر ما است: اول اجازه بدهید شفاف‌سازی کنیم. حرف ما به هیچ وجه نباید به عنوان پیشنهاد سرمایه‌گذاری تلقی شود. مانند هر سرمایه ‌گذاری دیگر، خرید بیت ‌کوین باید تنها پس از تحقیقات کامل انجام شود. شما باید درک عمیقی از نحوه کار بلاک ‌چین و موارد اعمال موفق بیت ‌کوین و مواردی داشته باشید که می‌تواند به شکست آن منجر شود.

پس از این هشدارها، بیایید به این سوال پاسخ دهیم که بیت ‌کوین تا کجا بالا خواهد رفت. مطمئنا دارایی‌های دیجیتال روزهای خوبی را سپری می‌کنند. آن‌ها واسطه مناسبی هم برای پرداخت و هم برای انتقال پول به آن سوی دنیا در چند دقیقه و بدون نیاز به کسب اجازه هستند.

هرچند، مهم‌ترین ویژگی بیت‌ کوین مقاومت آن در برابر سانسور، ماهیت بدون اجازه و مقدار محدود آن است. مجموع این عوامل باعث می‌شوند که بیت‌ کوین، حتی در میان حدود ۱۵۰۰ نوع دارایی دیجیتال که در Coinmarketcap فهرست شده‌اند، موقعیت ویژه‌ای داشته باشد.

بیایید بررسی کنیم که چرا این عوامل تا این حد اهمیت دارند:

  • مقاومت در برابر سانسور: تغییر قوانین شبکه بیت‌ کوین بسیار بسیار سخت است. تنها در صورتی که بیشتر ماینرها تصمیم بگیرند که تغییری خوب است، آن تغییر اعمال خواهد شد. این به آن معنا است که هر چقدر هم که دولت بخواهند بیت‌کوین را کنترل کنند، موفق نخواهند شد. هیچ نهاد مرکزی وجود ندارد که بتواند رشوه بگیرد و در تقلب در سیستم همکاری کند.
  • بدون اجازه: همانطور که هیچ کس نمی‌تواند شبکه را تغییر دهد، کسی نیز نمی‌تواند شخصی را که دسترسی به اینترنت دارد را از استفاده از آن محروم کند. این سیستم امکان استفاده از خدمات بانکی را برای افرادی که از آن محروم هستند فراهم می‌کند و واقعا دموکراتیک است.
  • محدودیت در تعداد: دو ویژگی قبلی، بیت‌ کوین را به چیزی تبدیل می‌کنند که هر فرد در کره زمین می‌خواهد تا مقداری از آن را داشته باشد. عرضه محدود آن به این معناست که اگر همه تصمیم به خرید بیت ‌کوین بگیرند، قیمت آن سرعت نجومی خواهد شد. وقتی چیزی نایاب و تقاضا برای آن زیاد باشد، قیمت آن همواره سر به فلک خواهد کشید.

نتیجه‌گیری

کار ما تمام شد. با هم پاسخ‌های بسیاری برای این سوال پیدا کردیم که: «بیت‌کوین تا کجا بالا خواهد رفت؟» امیدواریم که این راهنما برای شما آموزنده و جذاب بوده باشد.

نظر شما چیست؟ به نظر شما، بیت‌ کوین تا کجا بالا خواهد رفت؟

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.