قیمت اتریوم برای دقایقی از ۴۰۰ دلار گذشت؛ اما دوباره با نزول مواجه شد

قیمت اتریوم برای اولین بار در طی دو سال گذشته، در تاریخ ۲ آگوست ۲۰۲۰ مصادف با ۱۲ مرداد ۹۹ از مرز ۴۰۰ دلار گذشت؛ اما این افزایش قیمت دوام چندانی نداشت و در کمتر از یک ساعت با افول مواجه شد. حال سوال اینجاست که چه کسی پشت این افزایش و کاهش قیمت‌هاست؟

2 106

افزایش قیمت اخیر اتریوم تا آخر هفته نیز ادامه داشت و قیمت این رمز ارز در شنبه شب، برای مدت کوتاهی ۴۰۰ دلار را پشت سر گذاشت؛ اما در حدود ساعت ۹:۱۵ شب به وقت PST (زمان استاندارد اقیانوس آرام)، با یک افت شدید مواجه شد و در کمتر از نیم ساعت، از ۴۱۳ دلار به ۳۵۹ دلار سقوط کرد.

غروب شنبه، اتریوم زمان‌های بسیار خوبی را پشت سر می‌گذاشت و قیمت آن به طور تصاعدی در حال افزایش بود. این رمز ارز از اوایل آگوست ۲۰۱۸ تا کنون با قیمت ۴۰۰ دلار معامله نشده بود؛ اما در شب شنبه، قیمت اتریوم با یک افزایش ۱۴.۱ درصدی نسبت به ۲۴ ساعت گذشته، از ۳۵۱.۱۹ دلار به ۴۱۳ دلار رسید.

در روز جمعه، اتریوم برای اولین بار پس از جولای ۲۰۱۹، محدوده قیمت ۳۴۰ دلار را پشت سر گذاشت و در روز شنبه، ارزش بازار آن به ۴۰ میلیارد دلار رسید (برای اولین بار از آگوست ۲۰۱۸).

به نظر می‌رسد که اتفاقات این روز، هدیه تولد مناسبی برای اتریومی بود که پنجمین سالگرد عرضه مین‌نت خود را در تاریخ ۳۰ ژولای پشت سر گذاشت.

با این حال، شواهد و مدارک حاکی از آن است که این آینده اتریوم است که به رشد قیمت اخیر آن دامن زده است. اوج‌گیری صنعت مالی غیر متمرکز (DeFi)، با ۴ میلیارد دلار سرمایه‌ای که در اپلیکیشن‌های دیفای قفل شده است و محدودیت معامله این موجودی، کمک بسیار زیادی به این افزایش قیمت کرده است. در روز جمعه، سقف بازار دیفای برای اولین بار به ۸ میلیارد دلار رسید.

همچنین، این روزها در آستانه عرضه اتریوم ۲.۰ به سر می‎بریم؛  آپدیتی که الگوریتم اجماع این رمز ارز را از گواه اثبات کار به گواه اثبات سهام تغییر خواهد داد و به کار گیری تکنیک‌های شاردینگ را برای افزایش سرعت انجام تراکنش ها به بلاک چین آن اضافه خواهد کرد.

شکستن مرز ۴۰۰ دلار، یک نقطه عطف اساسی برای اتریوم خواهد بود. قیمت اتریوم در ماه مارچ و از زمان سقوط بازار در «پنجشنبه سیاه» (که به دلیل شیوع ویروس همه‌گیر کووید-۱۹ در غرب اتفاق افتاده بود) در حدود ۱۱۰ دلار باقی مانده بود.

آخرین به‌روزرسانی: قیمت اتریوم در زمان نگارش این مقاله (۱۲:۲۲ دقیقه ۱۲ مرداد ۹۹ به وقت تهران) در حال معامله با قیمت ۳۸۰.۵۶ دلار می‌باشد.

منبع: decrypt.co

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 نظر
  1. […] قیمت اتریوم برای دقایقی از ۴۰۰ دلار گذشت؛ اما دوباره با ن… اولین بار در فینمگ – مجله مالی اقتصادی. پدیدار […]

  2. […] قیمت اتریوم برای دقایقی از ۴۰۰ دلار گذشت؛ اما دوباره با… اولین بار در فینمگ – مجله مالی اقتصادی. پدیدار […]