قانون‌‌گذار مالی ژاپن شایعات مربوط به تایید ETF مبتنی بر بیت کوین را تکذیب کرد

سازمان FSA شایعات مربوط به تایید صندوق‌‌های قابل معامله در بورس مبتنی بر بیت کوین‌‌ را تکذیب کرده است. وضعیت کریپتوها در این کشور هنوز هم دارای چندین شکاف قانونی است و قانون‌‌گذاران این کشور در حال حاضر قصد ندارند چنین حرکت بزرگی را در جهت به رسمیت شناختن رمز ارزها انجام دهند، چرا که اول از هر چیز می‌‌خواهند زمینه مناسب آن را مهیا کنند.

0 69

بر اساس گزارش Cointelegraph Japan در روز 9 ژانویه، آژانس خدمات مالی ژاپن (FSA) اخبار مربوط به مجاز کردن صندوق‌‌های قابل معامله در بورس (ETF) بیت کوین‌‌ را تکذیب کرده است.

همانطور که Cointelegraph روز دوشنبه گزارش داد، بلومبرگ اخیرا مقاله‌‌ای را منتشر و به نقل از یک منبع ناشناس عنوان کرد که سازمان FSA در نظر دارد استفاده از ETF های بیت کوین‌‌ را تایید کند. بعد از این گزارشات، Cointelegraph Japan با این سازمان تماسی برقرار کرد و مقامات FSA ادعای بلومبرگ را کاملا تکذیب کردند. آن‌ها اذعان داشتند:

“در حال حاضر، ما به دنبال تایید ETF های مبتنی بر دارایی‌‌های کریپتو نیستیم”.

همچنین کارمندان این سازمان به Cointelegraph گفتند که شخص نزدیک به بلومبرگ را نمی‌‌شناسند.

در دسامبر 2018، خبرهایی منتشر شد که FSA در نظر دارد رمز ارزها را در یک طبقه‌‌بندی جدید با نام “دارایی‌‌های کریپتویی” قرار دهد. با طبقه‌‌بندی کریپتو به این شکل، دولت امیدوار است که “معامله‌‌کنندگان رمز ارزها را با این باور خریداری نخواهند کرد که آن‌ها پول قانونی (Legal Tender) بوده و توسط دولت به رسمیت شناخته می‌‌شوند”.

در آن زمان، یکی از مشاورین FSA از مقامات درخواست کرد که برای جلوگیری از چنین سردرگمی‌‌هایی اصطلاح “ارز مجازی” را تغییر دهند.

همانطور که Cointelegraph روز پنجشنبه گزارش داد، سازمان FSA در نظر دارد به منظور جلوگیری از شکاف امنیتی موجود در مقررات فعلی، قوانین مشخصی را برای شرکت‌‌های ثبت‌‌نشده‌‌ای وضع کند که در بخش کریپتو سرمایه گذاری می‌‌کنند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.