فینتک باعث افزایش رشد در صنعت مالی بهداشت و درمان می‌شود

ما در این مقاله به شما خواهیم گفت که چطور صنعت فینتک در حین اضافه کردن نقدینگی به بازار، توانایی جذب سرمایه‌گذاران، وام‌دهندگان و وام‌گیرندگان را بهبود می‌بخشد.

0 80

در سال‌های اخیر، صنعت فینتک (ترکیب کلمات Finance و Technology) به اکوسیستم سرویس‌های مالی تزریق شده به طوری که واژه فینتک به استفاده روزانه ما تبدیل شده است. در حالی که ادراک عمومی از فینتک محصولات و شرکت‌هایی است که از تکنولوژی‌های آنلاین و دیجیتالی توسعه‌یافته در صنایع بانکداری و سرویس‌های مالی استفاده می‌کنند، ما اعتقاد داریم که صنعت فینتک به کارایی بسیار استراتژیک‌تر و نقش متمرکزتری تکامل یافته است. هدف بزرگتر فینتک سرویس‌دهی به آن قسمت‌هایی از جمعیت است که نیازهای مالی آنان با هدف اصلی مدل‌های سرویس‌های مالی سنتی نمی‌خواند. در نتیجه، فینتک عموما بر یک هدف اصلی تمرکز دارد، اینکه مشارکت کند در راه رسیدن به هدف بزرگتر راه‌حل یکباره و همیشگی مالی.

تلاش‌ها در این زمینه دارای فاکتور‌های کلیدی زیر هستند:

  • ترقی قابل توجه استارتاپ‌های فینتک با فراهم‌آوردن راه‌حل‌ها و سرویس‌ها
  • همکاری‌های استراتژیک بین صنعت و فراهم‌آورندگان سرویس‌های مرتبط
  • راه‌اندازی محصولات دیجیتالی جدید یا تاسیس بانک‌های تمام دیجیتالی
  • دخالت دولت و ترغیب

با ایجاد اکوسیستم پایدار، هدف نهایی صنعت می‌تواند تاثیر بسزایی در تولید ناخالص داخلی (GDP) یک کشور داشته باشد. اگر چه موج اول نوآوری‌هایی در تمامی فازهای سبک‌زندگی مشتریان به ارمغان آورد، درصد نفوذ به قسمت‌های محدودی از جامعه محدود شده بود.

ایجاد پل ارتباطی برای از بین بردن شکاف

فینتک ۲.۰ حالا می‌خواهد که باتوم را برداشته و تمرکزش را بر ۵۰۰ میلیون جمعیت بعدی کند. این جمعیت شامل مناطق شهری و روستایی از شهر‌های سطح ۱ و ۲ را شامل می‌شود. نفوذ به این ۵۰۰ میلیون نفر بعدی چالش‌های خود را خواهد داشت. برای ایجاد اکوسیستمی مقرون به صرفه و مداوم برای سرویس‌دهی به مناطق فوق، نیاز به تعدادی مداخلات است.

با در نظر گرفتن سبک زندگی و نوع تغذیه مردم، تعداد زیادی بیماری است که به زندگی مردم وارد می‌شود. امروزه بیمارستان‌ها به آن ارزانی نیستند که مبلغ غیرقابل توجهی برای جراحی‌ها پرداخت شود، که خیلی از ماها قادر به پرداخت آن‌ها نیستیم. خانواده‌هایی هستند که نمی‌توانند این مبلغ را پرداخته و در نتیجه آن بیمار آسیب می‌بیند یا شاید حتی اگر شرایط بدتر شود نتواند زنده بماند. نبود سرمایه برای مداواهای پزشکی دلیل مرگ در برخی خانواده ها است. خیلی از این خانواده‌ها سقفی بالای سرشان نیست، و نمی‌توانند سرمایه قرض گرفته از دوستان و فامیل خود را پس دهند. ما انتخاب می‌کنیم که از وام برای خرید ماشین، خانه، دستگاه‌های الکترونیک و یا حتی گوشی موبایل استفاده کنیم، اما متاسفانه هیچ وقت به فکر امنیت زندگانی خود نیستیم.

داده‌های تحقیقاتی

با توجه به تحقیقات صورت گرفته بوسیله آژانس‌ها و بازیگران مختلف صنایع، تنها ۱۰ درصد از مردم در هند دارای بیمه پزشکی هستند. سازمان‌های متفاوتی در هند در حال ظهور بوده و خواهان بهبود وام‌دهی به خانواده‌های بیمار‌ها هستند، که از لحاظ مالی شکننده‌اند. آن‌ها از ۲۰۰۰۰INR تا حدود ۵ Lack برای مدت ۶ ماه تا یک سال وام می‌گیرند. بانک‌ها وام را از ۰ تا ۶ درصد نرخ سود به مردم می‌دهند. وام پزشکی بلافاصله بعد از ایجاد صورتحساب به بیمارستان پرداخت می‌شود تا از سوءاستفاده‌‌ها جلوگیری صورت گیرد. احتیاج به ایجاد مدل مالی مراقبت‌های سلامتی مناسب به عنوان کاتالیزور عمل می‌کند که باعث وجود وام‌های پزشکی می‌شود که ناامن هستند. وام‌های پزشکی در صورت ارسال مدارک حاوی درآمد قابل قبول قابل دسترسی بوده و برای جراحی‌های انتخابی قابل استفاده خواهند بود.

موسسات فینتک و NBFC وام‌های پزشکی را در طی یک یا دو روز ایجاد می‌کنند. حالت استاندارد آن از درخواست‌کننده درخواست واریز ۲ EMI به صورت یکباره می‌کند و پرداختی باید بعد از ۱۰ قصد به طور کامل بازگشت داده شود، در حالی که بیمارستان ۷ تا ۹ درصد از وام را به عنوان کمک هزینه پرداخت می‌کند. مقیاس گفته‌شده از سازمان به سازمان تفاوت دارد. مقامات NBFC از این مورد مطمئن می‌شوند که پروتکل‌های گفته‌شده را بیمارستان‌ها دنبال می‌کنند.

فرآیندی شفاف

شخص با حقوقی که خواهان وام باشد، باید درآمد حداقلی ۲۰۰۰۰ روپیه داشته باشد و چک بکشد یا از RTGS استفاده کند. اسنادی مانند مدارک هویتی، آدرس خانه، توضیحات بانکی شامل کم‌شدن حقوق را برای درخواست باید داشته باشد. شخصی که هزینه‌اش پرداخت شده، و به صورت محدود درخواست وام دارد نیاز به دراختیار قراردادن جزئیاتی مانند ITR و توضیحات بانکی با مدارک آدرس خانه، مدارک آدرس اداره، مدارک وجود کسب و کار و مالکیت خانه را برای گرفتن وام داشته باشد. نمره اطلاعات اعتباری یا نمره CIBIL فاکتوری کلیدی برای مشخص شدن واجد شرایط بودن به جای اسناد درآمدی استاندارد استفاده می‌شود.

در خصوص مزیت‌هایی که فینتک دارد، تنها دیجیتالی کردن پول نیست، بلکه درآمدزا کردن داده‌ها است. درباره این است که ما چطور ارزش افزوده از داده ایجاد می‌کنیم. این دومین افزایش ارزش است که حالا در حال گسترش در اقتصادی دیجیتالی‌شده است. فینتک می‌تواند راه‌حلی کارا و موثر ارائه دهد که به کسب و کارهای کوچک مفید واقع شده و گزینه‌های سرمایه گذاری را افزایش دهد. محصولات فینتک شامل قرض محل کار، امور مالی تجارت الکترونیکی، امور مالی صورتحساب‌ها و حتی تجارت آنلاین می‌شوند.

کمک به کسب و کارهای کوچک و بازار

راه‌حل‌های نوآورانه می‌توانند کسب‌وکارهای کوچک را با فراهم‌آوردن گردش پولی بهتر کمک کرده، مدیریت پول را بهبود بخشیده و سرمایه‌گذار جذب کنند. به مردم اجازه می‌دهد که تراکنش‌ها را از طریق گوشی‌های موبایل پرداخت کنند که تجربه کاربری بهتری در پی خواهد داشت. همچنین هزینه‌های انطباق‌پذیری را برای کسب و کارها کمتر می‌کند.

صنعت فینتک نقدینگی را به بازار اضافه کرده و سرمایه‌گذاران، وام‌دهندگان و وام‌گیرندگان جدید به بازار دعوت می‌کند. سرویس‌های مالی نوآورانه مانند مشاوره robo پتانسیل این را دارند که مشاوره مالی را به سرمایه‌گذاران مهمتر و اشخاص دیگر و در کل جامعه بزرگتری تعمیم ببخشد. فینتک در حال کاهش دادن تعادل در بازار است و همچنین به کاهش ریسک و ترویج تخصیص منابع کمک می‌کند.

تراکنش‌های دیجیتالی شده از قابلیت حسابرسی، شفافیت در پرداختی‌ها و امنیت در تراکنش‌ها بوسیله کاهش ریسک پشتیبانی می‌کنند. صنعت فینتک به طور گسترده‌ای باعث کاهش نیروی‌ کار شده به طوری که همه‌ چیز دیجیتالی شده است.

شگفتی‌هایی که می‌تواند برای اقتصاد به ارمغان آورد

قسمت فینتک می‌تواند کمک به انتقال مثبتی داشته باشد که هم‌اکنون در اقتصاد ملی ما در حال وقوع است. سیاست‌های رقابتی و اصلاحات ریزاقتصادی بوسیله نوآوری‌ها در هند اتفاق خواهند افتاد.

خلاصه، فینتک می‌تواند هم باعث بهبود‌هایی در سرویس‌های مالی سنتی داشته باشد و هم ترویج تغییرات بنیادین از طریق محصولات نوآورانه و سرویس‌ها داشته باشد که می‌تواند منفعت‌هایی برای مصرف‌کنندگان و بخش‌های مختلف اقتصاد داشته باشد.

بخش مراقبت‌های پزشکی در حال تغییر است. همانطور که نوآوری‌های موجود در سیستم مالی به اشخاص، کسب و کارها و موسسات کمک می‌کند، انتظارات مشابهی از دسترسی به اطلاعات، قدرتمندسازی، کارایی، سرویس‌ها و شخصی‌سازی از فراهم‌آورندگان سرویس‌های مراقبت‌ پزشکی مورد تقاضا قرار خواهد گرفت.

توانمندساز کلیدی در رسیدن به اشخاص محتاج داشتن پلتفورم با معماری هزینه پایین است که از تکنولوژی متن باز استفاده کرده و اکوسیستم مالی دیجیتال مبتنی بر فینتک تمام هندی را پایه‌گذاری کند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.