فیس بوک به دنبال استعدادهای بلاک چین برای پنج جایگاه شغلی جدید

فیس بوک در طی سه هفته‌‌ گذشته، پنج جایگاه شغلی جدید مرتبط با بلاک چین را در صفحه کاری خود معرفی کرده است. دو مورد از آن‌ها در تاریخ 5 و 6 دسامبر اعلام شده است.

0 82

موقعیت‌‌هایی که در حال حاضر فیس بوک برای آن‌ها نیرو می‌‌پذیرد عبارتند از: دو مهندس نرم افزار، یک متخصص علم داده و یک مهندس داده. همگی این مشاغل به صورت تمام وقت و در دفتر مرکزی شرکت در منلوپارک، کالیفرنیا قرار دارند.

آین آگهی در توصیف شغل مهندس بلاک چین در تیم مهندسی اطلاعات بلاک چین فیس بوک، این موقعیت را به عنوان یک کار “فنی” و ” چالش برانگیز از لحاظ فکری” که “تاثیرات گسترده جهانی خواهد داشت” تعریف می‌‌کند.

نقشی که اخیرا عنوان شده – مدیر بازاریابی محصول برای تیم بلاک چین فیس بوک – نشان می‌‌دهد که وجود این تیم برای ماموریت شرکت در حل مسائل و ایجاد جامعه، و به ویژه در “بررسی فرصت‌‌هایی که بلاک چین به ارمغان خواهد آورد” ضروری است.

با وجود اینکه جزئیات دقیق نوآوری بلاک چین با برنامه‌‌ –یا گسترده‌‌‌‌ی – فیس بوک فاش نشده است، تبلیغ “متخصص علم داده، بلاک چین” عنوان می‌‌کند که:

ما در حال بررسی حوزه‌‌های مورد علاقه در تمام جنبه‌‌های فناوری بلاک چین هستیم. هدف نهایی ما این است که به میلیاردها نفر کمک کنیم تا به چیزهایی دسترسی داشته باشند که در حال حاضر ندارند – این چیزها می‌‌تواند مواردی مانند خدمات مالی صحیح، راه‌‌های جدید ذخیره سازی یا روش‌‌های جدید اشتراک گذاری اطلاعات باشد.

تبلیغات صورت گرفته برای دو جایگاه شغلی ” مهندس نرم افزار، بلاک چین” نشان می‌‌دهد که مشارکت متخصصان بلاک چین با تیم فعلی مهندسی نرم افزار (اینفراستراکچر، Infrastructure) به ساخت “اجزای توزیع شده‌‌ی بزرگی که فیس بوک را اجرا می‌‌کند”. لازم به ذکر است که فیس بوک باید برای اینکه بتواند “در هر ثانیه میلیون‌‌ها درخواست را پردازش کند ، “و این کار را ” با کمتر از یک ثانیه تاخیر و در حالت تحمل خطا ” انجام دهد، مقیاس گذاری شود.

مهارت‌‌های مورد نظر این شغل‌‌ها عبارتند از “سابقه‌‌ انجام محاسبات توزیع شده (Hive / Hadoop)” (برای نقش “متخصص علم داده، بلاک چین”) و تجربه‌‌ برنامه نویسی در طیف وسیعی از زبانها مانند “C، C ++، جاوا، C #، پرل، پی اچ پی، هک و / یا پایتون “(” برای نقش مهندس نرم افزار، بلاک چین “).

در اوایل ماه می، دیوید مارکوس (David Marcus)، مدیر مسنجر (Messenger)، اپلیکیشن پیام رسان فیس بوک که تا سال 2017 یکی از اعضای هیئت مدیره اصلی کوین بیس در ایالات متحده بود، اعلام کرد که این کمپانی گروهی را تشکیل داده است “تا به دنبال بهترین روش استفاده از بلاک چین در فیس بوک بگردند و این کار را از صفر شروع کنند. ”

در ماه جولای، اوان چنگ (Evan Cheng)، که از سه سال پیش مدیر فیس بوک است، به تیم بلاک چین ملحق شد تا در کنار شغل خود به دنبال کاربردهای این فناوری نیز باشد.

همانطور که در ماه اکتبر گزارش شده است، میانگین درآمد یک مهندس بلاک چین به میزان 150،000 تا 175،000 دلار در سال افزایش یافته است که این میزان 400 درصد بیشتر از سال 2017 است. طبق گزارش “وضعیت حقوق‌‌های 2018” (2018 State of Salaries) که توسط هایرد (Hired) منتشر شد، این درخواست‌‌های شغلی از علاقه‌‌ غول‌‌های فناوری مانند فیس بوک، آمازون، IBM و مایکروسافت، که همگی آن‌ها در حال حاضر برای متخصصان بخش نوظهور تبلیغ می‌‌کنند، سرچشمه می‌‌گیرد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.