فورک بیت‌کوین کش موجب سردرگمی سرمایه گذاران جدید می‌شود

بری سیلبرت، بنیانگذار گروه ارز دیجیتال (دیجیتال کارنسی گروپ، Digital Currency Group) نیز وارد بحث‌های مربوط به وضعیت فعلی صنعت کریپتو شد. این سرمایه گذار و طرفدار بیت کوین از بین موضوعات مورد بحث این صنعت در مورد آخرین فورک بیت‌کوین کش اظهار نظر کرد.

0 83

سیلبرت: فورک BCH به این صنعت “خسارت” وارد کرد

امروز با یکی از طرفداران اولیه‌ی رمز ارز و بنیانگذار شرکت سرمایه گذاری و استارت آپ بلاکچین DCG، در مورد کریپتوکارنسی مصاحبه شد. بری سیلبرت در بخش “اسکواک باکس” Squawk Box حضور یافت تا درباره‌ هارد فورک بیت‌کوین کش و عوامل موثر بر قیمت فعلی بیت کوین صحبت کند.

سیلبرت در پاسخ به سوال مصاحبه کننده‌ در مورد تقسیم اخیر بیت‌کوین کش به بیت‌کوین SV و بیت کوین ABC اظهار داشت:

این فورک موجب سردرگمی است.

مدیر عامل DCG موافق است که این صنعت با اجرای این فورک‌ به خود آسیب رسانده است. هرچند، او پیش بینی کرد که چنین چالش‌هایی از سوی ارزهای رقیب برای بیت کوین (یا هر کوینی که در نهایت به عنوان موفق ترین ارز دیجیتال جهانی ظاهر می‌شود) سودمندند:

اگر بیت کوین از پس این چالش‌ها بربیاید معلوم می‌شود که رمز ارزی موثر و قابل اعتماد برای چالش‌ها و شرایط حساس است. این رمز ارز توسط رمز ارزهای رقیب به چالش کشیده شده است، توسط نزاع‌های داخلی به چالش کشیده شده است ... چه بیت‌کوین کش نامیده شود چه اتریوم یا زی کش. هر چیزی که باشد، چه در این راه موفق شود چه نشود، آن‌ها به این موقعیت دست یافته‌اند.

سرمایه گذاران نهادی از سقوط حباب ICO استقبال می‌کنند

سیلبرت در طول مصاحبه درباره‌ عواملی که در قیمت فعلی بیت کوین دخیل هستند نیز صحبت کرد. اولا، او از اینکه سقوط قیمت کالاهای تکنولوژیکی به میزان سرمایه‌ای که وارد فضای کریپتوکارنسی می‌شود مربوط است، اظهار شگفتی کرد. وی اظهار داشت که وقتی ارزش سهام فناوری رایج پایین است، اشتیاق سرمایه گذاران برای ریسک کردن افت می کند. از آنجایی که بسیاری از سرمایه گذاران مانند اپل یا آمازون نیز در مورد دارایی‌های دیجیتال فکر می‌کنند، این امر به نظر قابل قبول می‌آید.

به نظر سیلبرت یکی دیگر از عوامل کاهش قیمت، ترکیدن حباب ICO است:

چیزی که اکنون شاهدش هستیم باز شدن کامل بازار ICO است. من فکر می‌کنم چیزی که باعث افزایش قیمت در اواخر سال گذشته شد، همین جنون ICO بود ... بازار ICO مرده است. تمام.

وی توضیح داد که بسیاری از پروژه‌هایی که در سال گذشته مبالغ هنگفتی به دست آوردند سهام خود را به فروش رسانده‌اند و این همان منشا فشاری است که برای فروش به سرمایه گذاران وارد می‌شود. چیزی که این اوضاع را تشدید می‌کند این واقعیت است که صندوق‌های کریپتو مختلف درخواست‌های بازخرید از سرمایه گذاران دریافت می‌کنند و آنها را مجبور به فروش می‌کنند.

جالب است که بخش زیادی از این سرمایه، پول‌ نهادی است. با این وجود،‌ از آنجاییکه بسیاری از افزایش قیمت‌ها در محل‌های تجارت فرابورس (OTC) رخ می‌دهد، زمان زیادی برای این افزایش قیمت لازم است. گرچه سیلبرت می گوید که بورس‌ها و بازارهای OTC روی یکدیگر تاثیر می‌گذارد، اما خرید عمده‌ی OTC بلافاصله در قیمت مبادله‌ی بیت‌کوین منعکس نمی‌شود:

رکود شدیدی رخ داده است ، اما آنچه که من طی چند هفته گذشته مشاهده کرده‌ام ائتلاف‌های عمیق‌تر موسسات هستند که درگیر این فضا می‌شوند. آنها بدون تردید از فرصت‌ها استفاده می‌کنند .

در نهایت، سیلبرت به سوال چند تریلیون دلار پول بالقوه اشاره کرد: کف کجاست؟ این مدیر عامل بدون اینکه مشخصا به آن بپردازد گفت که:

تمام کاری کا می‌توانیم انجام دهیم نگاه کردن به عملکرد گذشته - حباب ها و اصلاحات- است. این پنجمین، ششمین یا هفتمین باری است که این اتفاق می‌افتد و ما به آن عادت کرده‌ایم. ما آن را به عنوان یک فرصت فوق العاده می‌بینیم.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.