فقط دو ریگ استخراج ASIC بیت کوین در بازار فعلی سودبخش مانده‌‌اند

طبق داده‌‌های منتشرشده توسط( ASICMinerValue.com (AMV در روز 11 دسامبر، در میان سقوط بازار رمز ارزها، حتی جدیدترین ماشین‌‌های استخراج کریپتو به سختی در حال سودزایی برای اپراتورهای خود هستند.

0 89

AMV وب‌‌سایتی است که نرخ‌‌های واقعی سودآوری را برای استخراج‌‌کنندگان ASIC (مدارهای مجتمع با کاربرد خاص) محاسبه می‌‌کند، که به رمز ارزهای استخراجی مرتبط بوده و بر اساس الگوریتم‌‌های هشینگ ویژه‌‌ای می‌‌باشند. این سایت هر دقیقه بروزرسانی می‌‌شود و بازده سود را برای استخراج‌‌کننده‌‌های مختلف بر اساس هزینه‌‌های فعلی برق، دشواری شبکه، پاداش بلاک و قیمت رمز ارزها محاسبه می‌‌کند.

این سایت نشان می‌‌دهد که در میان ماشین‌‌های استخراج AISC بسته‌‌ شده برای استخراج کوین که بر اساس رویکرد هش رمزنگاری “SHA-256” می‌‌باشند – مانند بیت کوین (BTC) و بیت‌کوین کش (BCH) – تنها دو عدد از آن‌ها در حال سودآوری هستند. هردوی این مدل‌‌ها در اکتبر 2018 عرضه شدند و میزان 0.58 و 0.21 دلار به صورت روزانه سودآوری می‌‌کنند.

ASIC

استخراج‌‌کنندگان ASIC مرتبط با رمز ارزهای مبتنی بر SHA-256 به ترتیب سودآوری، 11 دسامبر

سودآورترین ماشین کنونی، Ebit 11++، توسط سازنده‌‌ی سخت افزار چینی Ebang Communication ساخته شد و اکنون قیمتی بالغ بر 2,024 دلار دارد.

همانطور که در این هفته گزارش شد، تولیدکننده‌‌ بزرگ دستگاه‌‌های استخراج Bitmain اعلام کرد که مرکز توسعه‌‌ خود را در اسرائیل خواهد بست و کارمندان محلی را اخراج خواهد کرد، که بر اساس گزارشات محلی به دلیل “وضعیت فعلی” و “آشفته” بازار جهانی کریپتو است.

این اکتبر، حتی قبل از نزول اخیر بازار، یک گزارش از Diar نشان داد که استخراج کریپتو تنها برای دارندگان بزرگ سودمند باقی مانده است، کسانی که ثروت زیادی دارند و می‌‌توانند هزینه‌‌های تحمیل‌‌شده را به خوبی کنترل کنند.

یک گزارش از Cointelegraph که در نوامبر منتشر شد، تاثیر بازار نزولی (خرسی) را بر روی چشم‌‌انداز استخراج تحلیل کرد که در میان آن‌ها تاثیر وارد شده به واحدهای پردازنده‌‌ گرافیکی (GPU) بسیار چشمگیر است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.