فعالیت بیش از ۱۰۰ نفر بر روی پروژه رمز ارز فیسبوک

اگرچه مقامات شرکت فیسبوک قبلا خبر داده بودند که پروژه رمز ارز این شرکت در ماه ژوئن عرضه خواهد شد، اما جزئیات زیادی از آن در دسترس نبود. اکنون CNBC گزارش داده است که بیش از ۱۰۰ نفر بر روی این پروژه کار می‌‌کنند و می‌‌توان کاملا به عظیم بودن پروژه رمز ارز این شرکت امیدوار بود که قرار است در سیستم پرداختی نرم‌‌افزارهای فیسبوک، واتس اپ و اینستاگرام مورد استفاده قرار گیرد.

0 89

بر اساس گزارش CNBC در روز ۶ ژوئن، اکنون جزئیات بیشتری در مورد مدیران اجرایی پروژه رمز ارزی شرکت فیسبوک منتشر می‌‌شود.

طبق این گزارش و همچنین پروفایل‌‌های مشاهده شده در پلتفرم LinkedIn، اکنون بیش از ۱۰۰ نفر بر روی این پروژه رمز ارزی فعالیت می‌‌کنند. همچنین شرکت فیسبوک قصد دارد افراد دیگری را استخدام کند و هنوز هم حدود ۴۰ پست خالی در تیم تجاری این پروژه مشاهده می‌‌شود.

بر اساس تبلیغات صورت گرفته، هدف فیسبوک از این پروژه رمز ارزی فراهم آوردن یک سرویس عمومی و مبتنی بر دسترسی برای همه است:

هدف نهایی ما کمک به میلیاردها نفر است تا به چیزهایی دسترسی پیدا کنند که اکنون در اختیار ندارند – در میان آنها می‌‌توان به بهداشت، خدمات مالی برابر یا شیوه‌‌های جدید برای ذخیره یا اشتراک اطلاعات اشاره کرد.

دیوید مارکوس (David Marcus)، رئیس پروژه رمز ارزی فیسبوک، تا چند ماه قبل در صرافی رمز ارز و سرویس کیف پول کوین بیس (Coinbase) فعالیت می‌‌کرد و پیش از آن نیز رئیس شرکت PayPal بوده است.

به علاوه، اریک ناکاگاوا (Eric Nakagawa)، توسعه‌‌دهنده فیسبوک، پست “رئیس توسعه منبع باز” را در اختیار خواهد گرفت. بر اساس گزارشات، ناکاگاوا پیش از این چندین پروژه منبع باز را در نرم‌‌افزار هوش مصنوعی PyTorch رهبری کرده است. همچنین ناکاگاوا به عنوان بنیان‌‌گذار و مدیرعامل وب‌‌سایت معروف “I Can Has Cheezburger?” شناخته می‌‌شود که در دهه اول هزاره سوم مشغول به کار بود.

همانطور که قبلا نیز توسط کوین‌‌تلگراف گزارش شده است، فیسبوک ممکن است رهبری پروژه رمز ارزی خود را در اختیار شرکت‌‌های دیگر قرار دهد تا غیرمتمرکزسازی پروژه خود را افزایش دهد. به علاوه، فیسبوک پروژه خود را در ماه جاری به صورت رسمی اعلام خواهد کرد و کارمندان آن می‌‌توانند از آن زمان حقوق خود را به صورت کوین‌‌ اختصاصی این شرکت دریافت کنند.

در کنفرانس بلاک چینی Consensus 2019، مدیرعامل شرکت Polychain Capital اذعان داشت که فیسبوک بهتر است استیبل کوین خود را بر روی یک زیرساخت بلاک چین عمومی و باز به وجود آورد. اولاف کلارسون وی (Olaf Carlson-Wee) عنوان کرد که چنین کاری نگرانی‌‌های عمومی را کاهش خواهد داد:

فکر می‌‌کنم با توجه به تمام مشکلاتی که فیسبوک در مورد نظارت بر پلتفرم خود و چیزهای دیگر داشته است، بهترین راهکار این باشد که این شرکت یک زیرساخت عمومی به وجود آورد. این زیرساخت عمومی می‌‌تواند با تمامی پلتفرم‌‌های فیسبوک ادغام شود که البته می‌‌دانیم خصوصی هستند. اما این زیرساخت عمومی، اگر تلاش نکنند آن را به صورت اختصاصی درآورند، فکر می‌‌کنم بیشترین موفقیت را در اختیار آنان قرار خواهد داد.

 

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.