فروپاشی معاملات مربوط به صندوق‌‌های سرمایه گذاری خطرپذیر در کریپتو

طبق گفته بری سیلبرت، بنیانگذار و مدیرعامل (Digital Currency Group (DGC، بسیاری از معاملات مربوط به صندوق‌‌های سرمایه گذاری خطرپذیر در بخش کریپتو در چند ماه گذشته و به دلیل بازار خرسی 12 ماهه به هم خورده‌‌اند.

0 86

سیلبرت بر فعالیت‌‌های یکی از بزرگترین شرکت‌‌های سرمایه گذاری خطرپذیر در کریپتو نظارت می‌‌کند، شرکتی که در کوین بیس، بیت‌‌فلایر، بلاکچین، ChainAnalysis، کوین‌‌ها، ErisX، اترسکن، کاراکن، لجر، ریپل و بسیاری از شرکت‌‌های بزرگ دیگر در فضای رمز ارزها سرمایه گذاری می‌‌کند. به گفته‌‌ وی:

“ما شاهد برهم خوردن تعدادی از معاملات در ماه گذشته بوده‌‌ایم. فضای سرمایه گذاری‌‌های خطرپذیر زمان خوبی را سپری نمی‌‌کند و لازم است که به سرمایه‌‌گذار‌‌ها یادآوری کنم که امضا‌‌ء برگه‌‌ی توافقنامه به معنی پول نقد در حساب بانکی شما نیست”.

دوره‌‌ بدی برای شرکت‌‌های کریپتو است

چرخه‌‌های بازار خرسی و گاوی برای شرکت‌‌های سرمایه‌‌گذاری خطرپذیر نیز به مانند سرمایه‌‌گذاران دیگر کار می‌‌کنند. همانطور که مدیرعامل ShapeShift اریک وورهس توضیح داد، شرکت‌‌های سرمایه گذاری خطرپذیر هنگام بد شدن اوضاع سعی می‌‌کنند از جو بازار دور مانده و زمانی برمی‌‌گردند که موجی از سرمایه گذاری‌‌ها، تقاضا، پوشش رسانه‌‌ای و فعالیت کاربران به راه افتاده است.

بعضی از شرکت‌‌های سرمایه گذاری خطرپذیر، مانند Andreessen Horowitz، به اهداف خود پایبند مانده و سعی کرده‌‌اند که در طول سیر نزولی بازار سرمایه‌‌گذاری‌‌ها را هدایت کنند. با این وجود، اکثریت شرکت‌‌های سرمایه‌‌گذاری خطرپذیر به محض بد شدن اوضاع صنعت به سمت خروجی‌‌ها رفتند.

barry silbert bitcoin price

به گفته‌‌ بنیانگذار DCG بری سیلبرت، وی شاهد برهم خوردن چندین معامله‌‌ی کریپتو بوده است که به دلیل بازار خرسی بیت کوین بوده است. | منبع: یوتیوب و کنفرانس DLD

وورهس گفت، “هنگام سیر نزولی بازار سرمایه گذاری‌‌های خطرپذیر ناپدید شده و در هنگام رشد بازار دوباره پدیدار می‌‌شوند. مگر قرار نیست آن‌ها افراد هوشمند این ماجرا باشند؟ چنین به نظر می‌‌رسد که شم سرمایه گذاری آن‌ها کمی بهتر از Coors باشد که سه هفته قبل از ترکیدن حباب بازار بسیار هیجان‌‌زده بودند”.

در دو یا سه ماه گذشته، برخی شرکت‌‌ها سرمایه‌‌گذاری‌‌های چندمیلیون دلاری را در استارت‌‌آپ‌‌های کریپتو انجام داده‌‌اند که باعث تقویت شدن زیرساخت‌‌های اطراف بیت کوین شده‌‌اند.

برای مثال، Nasdaq and Fidelity حدود 27.5 میلیون دلار در ErisX سرمایه گذاری کرد، یکی از صرافی‌‌های حوزه‌‌ی رمز ارز و همچنین از بازارهای معاملات آتی که در ایالات متحده قرار دارد.

در آن زمان، مدیرعامل ErisX توماس چیپاس گفت که حمایت نهادهای مالی بزرگ برای رشد بلندمدت کسب و کارهای نوپا بسیار سرنوشت‌‌ساز است:

“با استفاده از حمایت‌‌های مالی در حال افزایش از طرف شرکت‌‌های بزرگ، ErisX در نظر دارد قوی‌‌ترین، ایمن‌‌ترین و منظم‌‌ترین پیشنهادات دارایی دیجیتال را برای شرکت‌‌کنندگان سازمانی و شخصی فراهم آورد. نزدیک شدن به این مرحله‌‌ی دوم تامین سرمایه ما را قادر می‌‌سازد پلتفرم مدرن خود را ساخته و تیم خود را گسترش دهیم”.

تا زمانی بازار در سیر نزولی خود قرار دارد دست به کار شوید

در ماه‌‌های آتی، بخش کریپتو ممکن است شرکت‌‌های سرمایه‌‌گذاری خطرپذیر و موسسات مالی زیادی را به خود ببیند که به دنبال تقویت زیرساخت‌‌های کلاس دارایی هستند، در حالی که اکثریت شرکت‌‌های سرمایه گذاری خطرپذیر دست به هیچ سرمایه‌‌گذاری بیشتری نخواهند زد.

با این وجود، رمز ارزها بازاری را فراهم می‌‌آورند که مطمئنا از بازارهای سرمایه‌‌ای بانک‌‌های بزرگ مانند JPMorgan کوچک‌‌تر است. اما سرمایه گذاری باید زمانی انجام گیرد که بعد از یک دوره‌‌ی طولانی کاهش ارزش شرکت‌‌ها و پرو‌‌ژه‌‌ها، بازار نشانه‌‌هایی از بهبودی را از خود نشان می‌‌دهد، مخصوصا برای شرکت‌‌های سرمایه گذاری خطرپذیر که نقش راه‌‌اندازی سرمایه‌‌گذاری‌‌های پرخطر و پربازده را در بازارهای نوظهور و در حال توسعه بر عهده دارند.

با این حال، در حالی که بازار خرسی رمز ارزها تاثیر بدی را بر تمامی شرکت‌‌کنندگان این بخش گذاشته است، گزارشات نشان می‌‌دهند که سرمایه‌‌گذاری شرکت‌‌های سرمایه‌‌گذاری خطرپذیر در شرکت‌‌های نوپا در سال گذشته به شدت کندتر شده است، که می‌‌تواند به این معنی باشد که کاهش سرمایه گذاری کریپتو ممکن است با تغییر در گرایشات جهانی سرمایه گذاری‌‌های پرخطر هماهنگ باشد”.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.