چگونگی معامله بیت‌کوین با ارزهای فیات

کوین‌بیس و جمینی نام دو صرافی معتبر در حوزه رمز ارزها است، این دوصرافی امکان تبدیل بیت‌کوین و فروش و معامله بیت کوین به ارزهای فیات مانند دلار و یورو را دارا هستند؛ در صرافی کوین‌بیس می‌توانید مستقیما بیت‌کوین‌تان را به ارزهای فیات تبدیل کنید اما بر خلاف کوین‌بیس در صرافی جمینی قبل از آنکه بتوانید وجه را در حساب بانکی خود انتقال دهید اول باید بیت‌کوین خود را با ارزهای فیات معامله کنید.

0 279

تبدیل کردن بیت‌کوین به پول نقد

برای تازه واردان دنیای ارز دیجیتال، یکی از معمول‌ترین چیزهایی که می‌خواهند بدانند نحوه نقد کردن بیت‌کوین یا تبدیل بیت‌کوین به ارزهای فیات (دلار امریکا، یورو و…) است.

صرف نظر از دلایل، ممکن است زمانی فرا برسد که شما بخواهید بیت‌کوین خود را تبدیل به ارز رایج کشورتان کنید.

دقیقا چطور می‌توانید بیت‌کوین خود را به دلار یا ارزهای فیات دیگر تبدیل کنید؟

نحوه تبدیل بیت‌کوین به دلار امریکا و دیگر ارزهای فیات

وقتی می‌خواهید بیت‌کوین خود را بفروشید، شما اساسا دو انتخاب دارید و با اینکه هر کدام از آن‌ها معایب و مزایای خود را دارند هر دو آن‌ها ازچالشی مثل کمبود آگاهی کاربر و فرآیندهای نامشخص رنج می‌برند.

فروش بیت‌کوین به وسیله یک صرافی

تاکنون محبوب‌ترین روش تبدیل بیت‌کوین به ارزهای فیات از طریق مبادلات متمرکز مانند کوین‌بیس (Coinbase) و جمینی (Gemini) بوده است.

با استفاده از حساب کاربری مشخص و پروسه شناخت مشتری KYC)Know your customer) که برای تشکیل حساب لازم است، این صرافی‌ها به شما اجازه ارتباط با حساب مالی بانکی‌تان را برای برداشت آسان و بدون زحمت می‌دهند.

چگونه می‌توان از طریق کوین‌بیس بیت‌کوین را به دلار امریکا تبدیل کرد

خب، شما کیف پول کوین‌بیس (Coinbase) خود را که پر از بیت‌کوین است در اختیار دارید و می‌خواهید آن‌ها را به حساب بانکی خود انتقال دهید. این مراحل را دنبال کنید:

  • قسمت فروش را در کیف پول خود انتخاب کنید:
فروش بیت‌کوین
فروش بیت‌کوین

بعد از اینکه در قسمت فروش کیف پول خود قرار گرفتید، می‌توانید کیف پول مورد استفاده خود و حساب بانکی که قصد سپرده‌گذاری در آن را دارید انتخاب کنید.

  • تصمیم بگیرید که چقدر می‌خواهید نقد کنید:

مقدار دلاری که با فروش بیت‌کوین‌های خود می‌خواهید دریافت کنید را وارد کنید. وقتی که شما مبلغ را وارد کردید کوین‌بیس به طور خودکار مقدار بیت‌کوینی را که برای آن مقدار دلار لازم است، حساب می‌کند.

اگر مقدار کافی بیت‌کوین نداشته باشید، کوین‌بیس ‌از شما می‌خواهد که مقدار جدید دلار را وارد کنید.

فروش بیت‌کوین
فروش بیت‌کوین
  • بعد از درخواست پرداخت پول منتظر چه باشیم

مبلغی که می‌خواهید بفروشید را تایید کنید، کارمزدهای معامله خود را یادداشت کنید (قبل از فروش نمایش داده خواهند شد) و بعد روی فروش بیت‌کوین (sell Bitcoin) کلیک کنید.

سیستم ACH که توسط کوین‌بیس مورد استفاده قرار می‌گیرد، معمولا بعد از ثبت، چند روزکاری برای برداشت یا فروش زمان لازم دارد.

فروش بیت‌کوین
فروش بیت‌کوین

چگونگی تبدیل بیت‌کوین به دلار از طریق جمینی

یکی دیگر از روش‌هایی که کاربران می‌توانند بیت کوین خود را خرید و فروش یا مبادله کنند جمینی (Gemini) است.

جمینی نیز مانند کوین‌بیس به شما جهت نقد کردن بیت‌کوین‌هایتان در یک روش سریع کمک می‌کند.

  • برای فروش بیت‌کوین خود اماده باشید
فروش بیت‌کوین
فروش بیت‌کوین

به بخش فروش جمینی بروید تا روش فروش بیت‌کوین و قیمتی که می‌خواهید به ازای ان ارز فیات دریافت کنید را انتخاب کنید. بر خلاف کوین‌بیس قبل از آنکه بتوانید وجه را در حساب بانکی خود انتقال دهید اول باید بیت‌کوین خود را با ارزهای فیات معامله کنید.

فروش بیت‌کوین
فروش بیت‌کوین

دلارخود را دریافت کنید و برای انتقال آن به بانک متصل به جمینی آماده باشید.

حالا زمان ارسال دلار به بانک متصل است:

یک مقصد خروجی آشنا را انتخاب کنید و مبلغی از دلار را که می‌خواهید به طور رسمی انتقال دهید، وارد کنید.

همانند کوین‌بیس برای جمینی هم چند روز کاری برای این انتقال زمان لازم است.

فروش بیت‌کوین
فروش بیت‌کوین

تمام چیزی که نیاز دارد همین است. هنگامی که بیت‌کوین را در صرافی‌هایی مثل کوین‌بیس و جمینی دارید می‌توانید آن‌ها را بدون زحمت بفروشید.

با LocalBtcoins.com، بیت‌کوین‌های خود را تبدیل به پول کاغذی کنید

برای کسانی که به دنبال کاغذی کردن بیت‌‌کوین‌های خود هستند سایت LocalBitcoins.com گزینه‌ی خوبی است.

LocalBitcoin یک سایت مبادله فرد با فرد است که کاربران می‌توانند برای خرید و فروش بیت‌کوین‌های خود و تبدیل آن‌ها به دلار و دیگر ارزهای فیات مزایده بگذارند.

در این سایت نه تنها هویتی وجود ندارد، بلکه گاها فرصت‌هایی برای افراد ناامید برای خرید و فروش بیت‌کوین وجود دارد و تعداد دیگر فروشنده‌ها را در همان منطقه نشان می‌دهد که به شما توانایی فروختن بیت‌کوین‌هایتان به قیمتی بالاتر از ارزش بازار را می‌دهد.

فروش بیت‌کوین
فروش بیت‌کوین

عملکرد آن چیست؟

معامله خود را پیدا یا ارسال کنید. پس از تعیین مقدار بیت‌کوینی که می‌خواهید بفروشید، معامله‌ای را که مناسب روش پرداخت (ارز متعارف) شما است، پیدا کنید یا لیست خود را ارسال کنید.

LocalBitcoin به شما یک نمره بازخورد می‌دهد و کاربران می‌توانند تاریخ و تعداد تراکنش‌هایی را که خریدارها در LocalBitcoin تکمیل نموده‌اند، مشاهده نمایند.

فروش بیت‌کوین finmag.ir
فروش بیت‌کوین finmag.ir
فروش بیت‌کوین finmag.ir
فروش بیت‌کوین finmag.ir

شروع معامله

حالا که دقیقا خریدار را می‌شناسید، جزییات دقیقی از آنچه را که از آن‌ها می‌خواهید، برایشان ارسال کنید و از اینکه تمام شرایط معامله را رعایت کرده‌اید اطمینان حاصل کنید. به شما خواهند گفت که کجا و چگونه شما می‌توانید دلارهای خودتان را تحویل بگیرید.

همچنین به یاد داشته باشید که کیف پول بیت‌کوین خود را پر کرده باشید تا بتوانید معامله را بر اساس حداقل بیت‌کوین اشاره شده در درخواست تبادل انجام دهید.

اگر به اندازه کافی بیت‌کوین در کیف پول LocalBitcoins خود ندارید، قادر به انجام مبادله نخواهید بود؛ در نتیجه شما مجبور به ارسال کردن بیت‌کوین‌های خود به یک حساب سپرده خواهید شد.

فروش بیت‌کوین finmag.ir
فروش بیت‌کوین finmag.ir

 

فروش بیت‌کوین finmag.ir
فروش بیت‌کوین finmag.ir

تراکنش را پایان دهید

حالا که همه طرفین در مورد معامله موافقت کردند و جزییات را در صندوق inbox) LocalBitcoins) حذف کردند، بیت‌کوین‌هایتان از کیف پول شما به حساب سپرده شما منتقل می‌شود.

در اینجا خریدار جزییات پرداخت شما را دریافت می‌کند (نحوه پول گرفتن شما برای بیت‌کوین‌هایتان چگونه است) و از طریق روش توافق شده معادل آن دلار به شما داده می‌شود.

هنگامی که پول خود را دریافت کردید، باید برای LocalBitcoins تاییدیه بفرستید که پرداخت انجام شده است و بیت‌کوین به حساب سپرده خریدار ارسال می‌شود. اینگونه مبادله به اتمام می‌رسد.

فروش بیت‌کوین finmag.ir
فروش بیت‌کوین finmag.ir

نتیجه‌گیری

چنانچه که بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال در بین مردم گسترش یابند، بیش از پیش سرویس‌های آنلاین به وجود خواهند آمد تا به مردم برای دریافت بیت‌کوین و تبدیل سریع و موثر ان به دلار و دیگر ارزهای فیات کمک کنند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.