فروشگاه Google Play کیف پول رمز ارز Samourai را مجبور کرد چندین ویژگی امنیتی خود را حذف کند

کیف پول‌‌ Samourai یکی محبوب‌‌ترین نرم‌‌افزارهای مدیریت کریپتو است. اخیرا گوگل از توسعه‌‌دهندگان آن خواسته است که سه ویژگی امنیتی این نرم‌‌افزار را حذف کنند، در غیر این صورت Samourai از فروشگاه گوگل کنار گذاشته خواهد شد. مقامات این نرم‌‌افزار اعلام کرده‌‌اند که تلاش می‌‌کنند راه‌‌های دیگری را برای عرضه این کیف پول‌‌ محبوب فراهم آورند.

0 89

بر طبق یکی از پست‌‌های وبلاگی منتشر شده در 7 ژانویه، ارائه‌‌کننده کیف پول‌‌ بیت کوینی Samourai اعلام کرد که چندین ویژگی امنیتی خود را به دلیل هشدارهای گوگل مبنی بر بلاک کردن این نرم‌‌افزار حذف کرده است.

 Samourai

Samourai که در نظر دارد تجربه بیت کوینی مناسبی را از طریق افزودن گزینه‌‌های ناشناس ماندن و همچنین عدم نیاز به ارز فیات فراهم آورد اکنون این خبر را تایید کرده است که در بروزرسانی بعدی خود در روز پنجشنبه سه ویژگی امنیتی خود را حذف خواهد کرد.

بر طبق این پست، “باز هم به خاطر مشکلات پیش‌‌آمده عذرخواهی می‌‌کنیم، اما به خاطر الزامات گوگل کاری از دست ما برنمی‌‌آید” و اضافه می‌‌کند:

“امیدواریم که بتوانیم این ویژگی‌‌ها را در بروزرسانی‌‌های بعدی در Google Play ارائه دهیم و همچنین تلاش می‌‌کنیم که آن‌ها را در عرض چند ماه آینده از طریق روش‌‌های جایگزین مانند دانلود مستقیم و F-Droid در اختیار کاربران قرار دهیم”.

گوگل از سال گذشته درجه‌‌ای خاص از شفافیت را برای افزونه‌‌های مختلف اجباری کرده است.

Samourai با ارائه دادن ویژگی‌‌های “حالت نهان”، دستورات پیام کوتاه از راه دور و راهی برای کاهش ریسک حمله “تعویض سیم‌‌کارت” واکنش گوگل را برانگیخت. البته شایان ذکر است که تمامی این ویژگی‌‌ها از زمان عرضه اولیه این نرم‌‌افزار در سال 2015 در آن موجود بودند.

این شرکت همچنین ادعا کرد که مدارک کافی را در مورد ضرورت ویژگی محافظت در مقابل تعویض سیم‌‌کارت به مقامات گوگل ارائه داده است، چرا که این ویژگی می‌‌تواند در زمان این حمله کاربران را آگاه کند. Samourai عنوان کرد:

ما به داشتن چنین ویژگی کوچکی در نرم‌‌افزار خود بسیار مفتخر بودیم، چرا که‌‌ می‌‌توانست به محض انجام این نوع از حملات کاربران را آگاه سازد. با این حال، گوگل به هیچکدام از این ویژگی‌‌ها اهمیتی نمی‌‌دهد و کیف پول‌‌ Samourai در صورت عدم پیروی از این دستور احتمالا از Google Play کنار گذاشته می‌‌شد

همچنین حذف کردن ویژگی “حالت نهان” باعث به وجود آمدن شک و شبهه‌‌های زیادی در مورد سیاست‌‌های گوگل شده است. طبق گفته Samourai، این ویژگی به کاربران اجازه می‌‌داد نرم‌‌افزار کیف پول‌‌ را در صفحه اصلی لانچر گوشی‌‌های خود پنهان کنند. بسیاری از نرم‌‌افزارهای دیگر Google Play چنین قابلیتی را در اختیار کاربران قرار می‌‌دهند.

مقامات اجرایی شرکت Samourai اضافه کردند: “از گوگل تقاضا کردیم که ما را از این قانون مستثنی کند و در نهایت چند روز قبل رد شد، علی‌‌رغم اینکه به آنها یادآوری کردیم برداشتن چنین قابلیتی می‌‌تواند باعث شود بسیاری از کاربران احساس امنیت کمتری کنند”.

کاربران باید قبل از بروزرسانی نرم‌‌افزار Samourai این ویژگی را غیرفعال کنند.

Samourai خاطرنشان کرد که نسخه ارائه‌‌شده در F-Droid (یکی از فروشگاه‌‌های نرم‌‌افزاری) بدون تغییر خواهد ماند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.