فروشگاه بازی Fortnite از این پس رمز ارز مونرو را نیز می‌پذیرد

Fortnite یکی از محبوب‌‌ترین بازی‌‌های رایانه‌‌ای است که مخاطبین بسیار زیادی را در اختیار دارد. اکنون Retail Row، فروشگاه این بازی، اعلام کرده که کاربران می‌‌توانند پس از رمز ارزهایی مانند بیت کوین و لایت کوین، از مونرو نیز برای پرداخت‌‌های خود استفاده کنند. به گفته متخصصین این حوزه، کاربران باید در مورد پرداخت‌‌ها و لینک‌‌های مشاهده‌‌شده بسیار محتاط باشند، چرا که بدافزارهای زیادی برای کلاهبرداری ساخته شده‌‌اند.

0 97

بر اساس توییت مونرو (Monero) در ۱ ژانویه، Retail Row که به عنوان فروشگاه بازی آنلاین Fortnite شناخته می‌‌شود از این پس مونرو را به عنوان یکی از گزینه‌‌های پرداخت به حساب می‌‌آورد.

بازی Fortnite در ژوئیه ۲۰۱۷ معرفی شد و توسط Epic Games توسعه یافته است. بر اساس گزارشات، این بازی هم‌‌اکنون دارای ۱۲۵ میلیون کاربر در سراسر جهان است. در اکتبر ۲۰۱۸، ارزش سهامEpic Games چیزی حدود ۱۵ میلیارد دلار تخمین زده شد.

Retail Row از سرویس پرداختی GloBee پشتیبانی می‌‌کند، که رمز ارزهای بیت کوین، لایت‌‌کوین و ریپل را شامل می‌‌شود و اکنون مونرو نیز به این لیست اضافه شده است. مشتریان همچنین می‌‌توانند با استفاده از روش‌‌های قدیمی‌‌تر مانند PayPal و کارت‌‌های اعتباری از آن خرید کنند.

همانطور که Cointelegraph در اکتبر گزارش داد، شرکت امنیت اینترنتی Malwarebytes به این نتیجه رسیده که تبهکاران اینترنتی در حال سوءاستفاده از آدرس والت‌‌های بیت‌‌کوین گیمرهای Fortnite می‌‌باشند. “کلاهبرداران” در حال وارد کردن داده‌‌های مخصوص به دانلود کاربران هستند و به کاربران وعده می‌‌دهند فصل شش نسخه اندروید را به صورت “رایگان” در اخیتار آنان قرار خواهند داد. از موارد دیگر می‌‌توان به “کد تقلب بازی، کرک و بات‌‌های مختلف” نیز اشاره کرد.

بر طبق تحقیقات صورت‌‌گرفته، وی‌‌-باک‌‌های رایگان (ارز داخل بازی) نیز باعث وارد شدن کدهای مختلفی به بازی شده‌‌اند. Malwarebytes به این نتیجه رسید که لینک‌‌های گمراه‌‌کننده از طریق کانال یوتیوب کلاهبرداران پخش می‌‌شوند و کاربران را به سمت دانلودهایی هدایت‌‌ می‌‌کنند که بدافزارها را در خود پنهان کرده‌‌اند.

در ماه ژوئن، شرکت امنیت شبکه Palo Alto Networks فهمید که ۵ درصد از تمامی مونروهای در گردش به صورت “کریپتو ربایی” (Cryptojcking) به دست آمده است. بر اساس گزارشات، مونرو در میان رمز ارزهای هدف برای کلاهبرداری کاملا “انحصاری” است، چرا که نزدیک به ۱۷۵ میلیون دلار از این رمز ارز به صورت غیرقانونی استخراج شده است.

این گزارش همچنین خاطرنشان می‌‌کند که این داده‌‌ها شامل استخراج‌‌کنندگان مونرو مبتنی بر وب و همچنین استخراج‌‌کنندگان دیگر نمی‌‌شوند، به این معنی که ۵ درصد احتمالا محاسبه بسیار پایینی است.

طبق CoinMarketCap، مونرو دیروز ۳.۲۷ درصد افزایش قیمت داشت و در زمان نوشتن این گزارش با قیمت ۴۷.۴۶ دلار معامله می‌‌شود.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.