فرد ویلسون: کریپتو بهشت امن ۲۰۱۹ نیست، سرمایه گذاران باید در مورد بخش استارت‌آپ محتاطانه‌تر عمل کنند

بر اساس پستی در یک وبلاگ که در ۱ ژانویه منتشر شد، فرد ویلسون (Fred Wilson)، سرمایه گذار ریسک پذیر، گفت که در این وانفسای “ضعف” اقتصادی، کریپتوکارنسی بهشت امن ما نخواهد بود.

0 83

ویلسون یک سرمایه گذار ریسک پذیر و تاجر آمریکایی است که طبق گزارشات‌ صورت ‌گرفته شرکت‌هایی مانند توییتر، تامبلر (Tumblr)، زینگا (Zynga) و السی (Elsy) را پشتیبانی کرده است. او یکی از مؤسسان شرکت سرمایه گذاری ریسک پذیر یونیون اسکوئر ونچرز (Union Square Ventures) مستقر در نیویورک و یک سرمایه گذار ارز دیجیتال نیز هست.

ویلسون در یک پست وبلاگ تحت عنوان « در سال ۲۰۱۹ چه اتفاقی خواهد افتاد

توضیح می‌دهد که طیف وسیعی از رویدادها از قبیل بازار خرسی در سهام، ضعف اقتصادی و برخی از مسائل بزرگ مربوط به اقتصاد جهانی باعث می‌شود که سرمایه گذاران در مورد بخش استارت‌آپ محتاطانه‌تر عمل کنند. ویلسون کریپتوکارنسی را به عنوان یک بهشت امن نمی‌بیند، هرچند این‌نکته را ذکر می‌کند که در سال ۲۰۱۹ نشانه‌هایی از زندگی در سرزمین کریپتو وجود خواهد داشت

با توجه به انگیزه‌ای که برای ورود به فاز بعدی بازار گاوی وجود دارد، ویلسون به وعده‌هایی اشاره می‌کند که در سال ۲۰۱۷ عنوان شدند. در میان آن‌ها، پروژه نرم افزار استخراج فایل‌کوین (Filecoin) از پروتکل لبز (Protocol Labs)، پروژه پرداخت مبتنی بر بلاک‌چین آلگوراند (Algorand) و همچنین تعدادی از ” پلتفرم‌های هوشمند قرارداد “نسل بعد” (next gen) که می توانند با اتریوم (ETH) رقابت کنند.

طبق گفته وییلسون، استیبل کوین‌ها امسال با پیشرفتی قابل ملاحظه‌ و پذیرش چشمگیر توسط مصرف کنندگان، توکن‌های غیر قابل تعویض، بازی‌ کریپتو (cryptogaming) و فرصت‌های کسب و خرج مواجه خواهند شد. ویلسون در ادامه عنوان می‌کند که:

بخشی که من بیشتر نگران آن هستم، اقداماتی است که توسط رگولاتورهای متخلف که هدفشان آسیب رساندن به پروژه‌هایی با کیفیت بالا است صورت می‌گیرد. و ما در آینده شاهد انواع خرابی‌ها، کلاهبرداری‌ها، هک‌ها، پروژه‌های شکست خورده و از دست دادن‌سرمایه در این‌ بخش خواهیم بود

علاوه بر این، ویلسون معتقد است که دونالد ترامپ، در پی گزارش رابرت مولر (Robert Muller)، ششمین مدیر اداره تحقیقات فدرال (FBI)، که سابقه فعالیت‌های غیرقانونی رئیس جمهور ترامپ و کمپین‌های انتخاباتی او را منتشر کرده است، تا آخر سال ۲۰۱۹ به دادگاه احضار شده و از کاخ سفید اخراج خواهد شد.

در سال ۲۰۱۷، ویلسون گفت که سرمایه گذاران متوسط باید سه تا پنج درصد از دارایی‌های خود را تبدیل به رمز ارز کنند. وی اضافه کرد که خود او نیز حدود ۵ درصد از اموال خود را روی کریپتو سرمایه گذاری کرده است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.