فاست ( Faucet ) بیت کوین چیست؟ راهنمای مقدماتی کامل

فاست ها ( Faucet ) وبسایت‌ها و یا نرم افزارهایی هستند که در ازای انجام دادن کارهای کوچک و ساده به شما بیت کوین و یا رمز ارز رایگان می‌دهند. فاست ها این کار را برای رواج استفاده از ارزهای رمزنگاری شده و کسب درآمد از راه تبلیغات انجام می‌دهند.

1 1,756

فاست ( Faucet ) بیت کوین

بیت کوین، بزرگترین ارز رمزنگاری‌‌ شده دنیا از نگاه وبسایت مارکت کپ، بخشی از یک موضوع محبوب است که هیچ نشانی از سقوط زودهنگام را در خود ندارد. بیت‌ کوین یک ارز رمز محبوب و شکلی از پول دیجیتالی محسوب می‌‌شود که از زمان آغاز به کارش در سال ۲۰۰۹، هرگز از سوی یک نهاد یا دولت مرکزی توزیع یا پشتیبانی نشده‌‌است. امروزه این ارز به عنوان مشهورترین و پرفروش‌‌ترین ارز رمزنگاری ‌‌شده در جهان شناخته می‌‌شود.

چیزی که شاید اغلب افراد از آن اطلاع نداشته باشند این است که بیت‌ کوین بسیار فراتر از چیزی که نشان می‌‌دهد، عمل می‌‌کند. برای تازه‌‌ واردین باید بگوییم که آیا عبارت فاسِت ( Faucet )‌ بیت‌ کوین به گوشتان خورده است؟ این منابع چه چیزهایی هستند و چرا در حال حاضر روز به روز به شهرتشان افزوده می‌‌شود؟ این‌‌ها فقط چند سوال هستند که ما می‌‌خواهیم به دنبال پاسخ آن‌‌ها برویم.

فاست های بیت کوین چه هستند؟

اگر بخواهیم ساده بگوییم، فاست ‌های بیت‌ کوین، وبسایت ها یا نرم ‌‌افزارهای آنلاینی هستند که به کاربرانشان پاداش می‌دهند. این پاداش‌‌ها به کاربرانی داده می‌‌شود که هدف یا فعالیت مورد نظر وبسایت یا نرم‌‌افزار را محقق می‌‌کنند. اولین فاست بیت‌ کوین با عنوان The Bitcoin Faucet از سوی گاوین آندرسن در سال ۲۰۱۰ توسعه یافت. این فاست به هر نفر ۵ بیت‌ کوین می‌‌داد. کاربران در عوض کامل‌‌کردن یک وظیفه یا یک کپچا ( همان وارد کردن کد امنیتی که ثابت می‌کند شما ربات نیستید ) ، به عنوان پاداش ساتوشی دریافت می‌‌کردند. برای کسانی که اطلاع ندارند باید بگویم، هر ساتوشی برابر با یک صد میلیونیوم یک بیت کوین است.

۱ Satoshi = ۰.۰۰۰۰۰۰۰۱ ฿
۱۰ Satoshi = ۰.۰۰۰۰۰۰۱۰ ฿
۱۰۰ Satoshi = ۰.۰۰۰۰۰۱۰۰ ฿ = ۱ Bit / μBTC (you-bit)
۱,۰۰۰ Satoshi = ۰.۰۰۰۰۱۰۰۰ ฿
۱۰,۰۰۰ Satoshi = ۰.۰۰۰۱۰۰۰۰ ฿
۱۰۰,۰۰۰ Satoshi = ۰.۰۰۱۰۰۰۰۰ ฿ = ۱ mBTC (em-bit)
۱,۰۰۰,۰۰۰ Satoshi = ۰.۰۱۰۰۰۰۰۰ ฿ = ۱ cBTC (bitcent)
۱۰,۰۰۰,۰۰۰ Satoshi = ۰.۱۰۰۰۰۰۰۰ ฿
۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰ Satoshi = ۱.۰۰۰۰۰۰۰۰ ฿

ساتوشی به دست آمده معمولا به طور مستقیم وارد کیف یا میکرو والت ( Micro Wallet ) فرد می‌‌شود.

باید به یاد داشت که فاست‌‌ها، طرحی برای سریعا ثروتمند شدن نیستند زیرا پاداشی که از این روش به دست می‌‌آید بسیار کوچک بوده و در مقاطع مختلف با نوسان قیمت بیت کوین، پایین و بالا می‌‌رود. از این رو، بسیاری از کاربرانی که در فاست های بیت‌ کوین شرکت می‌‌کنند، پاداش‌‌های خود را در ابتدا دریافت نمی‌‌کنند. آن‌‌ها کمی صبر می‌‌کنند تا مبلغ پاداش‌‌ها به حد معینی برسد و ارزش ارسال به کیفشان را داشته باشد. این کار باعث می‌‌شود که کارمزدهای استخراج هم به حداقل برسد. اما ایده فاست بیت‌ کوین چگونه آغاز شد؟

هدف فاست ( Faucet) بیت کوین

بیت‌ کوین همچنان یک موضوع نسبتا جدید محسوب می‌‌شود. از این رو افراد زیادی در اقصی‌‌نقاط جهان، هنوز درباره موارد ابتدایی این ارز رمزنگاری شده، مطالعه می‌‌کنند. یکی از مباحثی که افراد روی آن مطالعه می‌‌کنند، سرمایه گذاری در بیت کوین یا وارد کردن آن به سبد سرمایه گذاری شخصی‌‌شان می‌‌باشد. فاست های بیت کوین به همین علت ایجاد شدند. آن‌‌‌‌ها به عنوان روشی از معرفی بیت کوین به افراد فعالیت می‌‌کنند. این معرفی شامل موارد بی‌‌خطر سرمایه گذاری در بیت کوین و موضوعات مرتبط با آن می‌‌شود. بسیاری از فاست ها قصد دارند اطلاعاتی را درباره بیت کوین به کاربران جدید ارائه کنند. به طور خلاصه، فاست ها روش‌‌های خوبی برای یادگیری درباره بیت کوین هستند و به کاربران اجازه می‌‌دهند تا بدون خطر از دست دادن پول، سکه کسب کنند. امروزه، فاست ها در بین هواداران بیت کوین به محبوبیت زیادی رسیده‌‌اند و فاست‌‌های مختلفی برای استفاده کاربران وجود دارد.

ساتوشی شما به کجا می‌‌رود؟

حالا شما تصمیم گرفتید که فاست های بیت کوین را امتحان کنید و کمی ساتوشی به دست آورید. این ساتوشی‌‌ها به کجا می‌‌روند و شما می‌‌توانید با آن‌‌ها چه کنید؟ برای افراد تازه‌‌کار، تمام ساتوشی‌‌های کسب‌‌شده به وسیله تکمیل فعالیت‌‌های فاستی، به کیف‌‌ها وارد می‌‌شود. به این کیف‌‌ها عبارت حساب دیجیتالی ایمن گفته می‌‌شود. در نهایت کل موضوع با کارت یا کلید بیت کوین تکمیل می‌‌شود. به بیان ساده، کیف بیت کوین شما همانند کیف‌‌های سنتی عمل می‌‌کنند و کلیدهای بیت کوین را می‌‌توان به صورت مستقیم به حساب بانکی متصل کرد.

برای افزایش امنیت و برقراری نظم بین افراد، انواع مختلفی از کیف‌‌ها وجود دارند که می‌‌توان از بین آن‌‌ها گزینه مناسب را انتخاب کرد. این گزینه‌‌ها شامل تلفن همراه، کیف‌‌های دسکتاپ و آنلاین می‌‌شود. گزینه مورد نظر شما فقط به سلیقه‌‌تان بستگی دارد. اما ریزکیف ها (میکرو والت ها) چگونه هستند؟

میکرو والت ( Micro Wallet) چیست؟

میکرو والت نسخه‌‌ای از کیف سنتی بیت کوین است که به شما اجازه می‌‌دهد میزان کمی بیت کوین را پیش از انتقال به کیفتان، ذخیره کنید. زیرا کارمزد انتقال مبالغ کم بیت کوین، تقریبا تمام سود شما را از بین خواهد بود. گاهی اوقات وقتی که فاست‌‌ها میزان کمی ساتوشی پرداخت می‌‌کنند، این مبلغ کوچک در میکرو ولت کاربر ذخیره می‌‌شود. از نگاه یک کاربر، هیچ مرحله اضافی برای گرفتن یک میکرو ولت وجود ندارد. در حقیقت، هنگامی که کاربر یک حساب همراه با فاست ایجاد می‌‌کند، یک میکرو ولت هم برای او ایجاد می‌‌شود. البته باید در نظر داشت که میکرو ولت‌‌ها، محدودیتی بین ۵۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ ساتوشی دارند. وقتی که میکرو ولت به بیشترین حد مجاز رسید، ساتوشی به صورت مستقیم به کیف بیت کوین کاربر منتقل خواهد شد.

چرا وارد قضیه فاست های بیت کوین شویم؟

به جز ارائه آموزش‌‌هایی درباره بیت کوین، برخی از وبسایت‌‌ها از فاست بیت کوین برای اهداف دیگری استفاده می‌‌کنند. این اهداف شامل افزایش بازدید وبسایت و کسب درآمد می‌‌شود. فاست‌‌ها معمولا باعث کسب بازدید بالای وبسایت می‌‌شوند. با دانستن این موضوع، اگر یک کسب و کار یا یک وبسایت، خدمات یا محتوای دیگری برای تبلیغ کردن داشته باشد، یک فاست با بازدید بالا روش خوبی برای تبلیغ و آشنا کردن بیشتر افراد با شرکت یا برند خواهد بود. بسته به محتوایی که ارائه می‌‌شود، وبسایت‌‌ها می‌‌توانند درآمد هم کسب کنند. رسیدن به این موضوع در بازار رقابتی، شدیدا سخت خواهد بود.

چرا فاست ها (Faucet) کوین های رایگان ارائه می‌‌کنند؟

شنیده‌‌ها حاکی از آن هستند که بیت کوین رشد بالایی داشته و افراد خوش‌‌شانس از آن درآمدهای سنگینی به جیب زده‌‌اند. پس چرا فاست ها کوین های رایگان ارائه می‌‌کنند؟ آیا آن‌‌ها فقط بخشنده و مهربان هستند؟! حقیقت موضوع این است که با ارائه پاداش ساتوشی به کاربران، فاست ها درآمد کسب می‌‌کنند. چگونه این اتفاق می‌‌افتد؟ از طریق تبلیغات!

بسیاری از وبسایت‌‌های فاستی موفق و مشهور، تبلیغات فراوانی را می‌‌پذیرند. تبلیغ‌‌ها یا به ازای کلیک هستند، یا به ازای نمایش یا فقط به ازای قرار گرفتن بنر یا تبلیغ در سایت هستند. در هر صورت وبسایت‌‌های فاستی می‌‌توانند پول خوبی از تبلیغات در صفحه خود به دست آورند. وبسایت‌‌های فاستی به جز تبلیغات، ممکن است لینک‌‌های وابسته‌‌ای داشته باشند که با ورود به آن‌‌ها یا خرید کالایی، درآمد اضافی به آن‌‌ها افزوده شود.

متاسفانه اغلب وبسایت‌‌های فاستی، تبلیغات وسیعی در صفحه خود دارند که تجربه کاربری را با مشکل مواجه می‌‌کند. در هر صورت این مسئله یکی از موارد ناگزیر در کسب کوین های رایگان می‌‌باشد.

نتیجه گیری

آیا به فاست ‌‌های بیت کوین علاقه‌‌مند هستید؟ کاربران معمولا در فاست‌‌ها فعالیت می‌‌کنند تا بتوانند اطلاعات بیشتری درباره صنعت به دست آورند و البته از سکه‌‌های رایگان بهره‌‌مند شوند. همچنین فعالیت در فاست‌‌ها، روشی بدون نگرانی و بدون خطر برای شروع فعالیت در صنعت رمزنگاری ‌شده محسوب می‌‌شود. با این روش، برای سرمایه گذاری نیازی به خرج کردن از جیب شخصی وجود ندارد.

به علاوه، این فرایند به خاطر بی‌‌نام بودن کلیدهای بیت کوین، ایمن می‌‌باشد. بنابراین اگر به دنبال امتحان کردن چیز جدیدی هستید و همیشه می‌‌خواسته‌‌اید درباره بیت کوین بیشتر بدانید، زمان فعالیت شما فرا رسیده است. مگر چه چیزی برای از دست دادن دارید.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. amir

    سلام خسلس ممنون از تئضیحات ارزشمندت.