فاست بیت کوین‌‌ چیست؟

اگر به دنبال کسب درآمد از طریق بیت کوین یا به دست آوردن بیت کوین رایگان هستید، احتمالا با اصطلاح فاست بیت کوین آشنایی دارید یا با آن برخورد داشته‌اید. در این مطلب به تعریف فاست بیت کوین پرداخته و بررسی می‌کنیم که آیا می‌توان از طریق فاست ها سود آوری کرد و آیا فعالیت در این زمینه، ارزش زمان و هزینه ما را دارد؟

0 180

اگر تا به حال در فضای اینترنت به دنبال کسب درآمد اضافی بوده باشید، احتمالا نام فاست‌‌ (faucet) بیت کوین‌‌ به گوشتان خورده است. فاست های بیت کوین‌‌ وبسایت‌‌هایی هستند که به شما در صورت تکمیل یک کپچا (برای تایید اینکه ربات نیستید) و ریفرش کردن صفحه، بیت کوین‌‌ پاداش می‌‌دهند. اولین فاست بیت کوین‌‌ با عنوان ” The Bitcoin Faucet ” توسط گاوین اندرسن در سال 2010 تولید شد. این فاست در اصل به هر نفر 5 بیت کوین‌‌ می‌‌داد. البته قبل از برداشت مبلغ پاداش، می‌‌بایست به حد معینی بیت کوین‌‌ می‌‌رسیدید.

فاست‌‌ها از بازدید تبلیغات در صفحات، کسب درآمد می‌‌کنند و به شما بخشی از درآمد خود را می‌‌پردازند. افراد زیادی با خود فکر می‌‌کنند که این روش برای کسب درآمد جزیی مناسب است و آیا اصلا ارزش این همه اذیت را دارد؟!

آیا می‌‌توانید از فاست‌‌ها سود به دست آورید؟

نکته‌‌ای که باید بدانید این است که هیچ‌‌کس بدون انجام کار به شما پول نخواهد داد و میزانی که این فاست ها می‌‌توانند از تبلیغات به دست آورند، بسیار کم است. فاست‌ ها حداکثر می‌‌توانند چیزی در حدود 1 تا 2 دلار به صورت هفتگی به شما پرداخت کنند و این مبلغ هم به میزان استفاده شما بستگی دارد.

فاست‌‌های کوچکتر هم وجود دارد اما هیچ‌‌کدام از آن‌‌ها به شما مبلغ بالایی نخواهد داد. سود آن‌‌ها در ترغیب مردم با قول کسب درآمد است، اما تنها افرادی که از فاست ها سود قابل توجهی به جیب می‌‌زنند، صاحبان فاست ها هستند. دیگر افرادی که می‌‌توانند به سود برسند افرادی هستند که می‌‌توانند دیگران را به استفاده از لینک‌‌های دیگر و کسب درآمد از آن‌‌ها تشویق کنند. اگر شخصی به شما گفت که فاست‌‌های بیت کوین‌‌ سود فراوانی برای شما به همراه دارد و سپس برایتان یک لینک دیگر فرستاد، می‌‌توانید با اطمینان تصور کنید که سود زیادی برایتان ندارد و این فرد فقط می‌‌خواهد از شما سوءاستفاده کند تا به سود شخصی برسد.

محدودیت‌‌هایی که فاست ‌ها برای برداشت‌‌های خود قرار می‌‌دهند برای تشویق شما است. آن‌‌ها شما را تشویق می‌‌کنند تا زمان بیشتری را برای تبلیغات آن‌‌ها صرف کنید. اگر پیش از اینکه بفهمید این تبلیغات ارزشی ندارند، زمان زیادی صرف کنید، احتمالا به استفاده خود ادامه می‌‌دهید تا به حداقل میزان برداشت برسید. این حرکت یک اقدام هوشمندانه از سوی صاحبان فاست‌‌ها می‌‌باشد اما از شما و هزینه‌‌های غیرقابل بازگشتتان کاملا سوءاستفاده می‌‌کند.

از طرف دیگر، کاربردهایی هم برای فاست های بیت کوین‌‌ وجود دارد. آن‌‌ها معمولا برای رسیدن به چند پنی باقی مانده، سریع عمل می‌‌کنند. بنابراین اگر می‌‌خواهید به میزان مشخصی بیت کوین‌‌ برای برداشت یا خرید و فروش برسید و فقط به میزان کمی نیاز دارید، می‌‌توانید از یک فاست استفاده کنید تا به تراز مورد نظر خود برسید. فراموش نکنید که همیشه احتمال بالا رفتن قیمت بیت کوین‌‌ وجود دارد، پس از نظر فنی ممکن است میزان‌‌های کم بیت کوین‌‌ هم ارزش بالایی پیدا کند و نگه داشتن آن‌‌ها برای آینده، شاید مفید باشد. همچنین اگر کمی باهوش باشید، می‌‌توانید فاست خود را ایجاد کنید تا کمی پول اضافی به جیب بزنید. اما به طور کلی انتظار زیادی از کسب درآمد فاستی نداشته باشید. بسیاری از افراد متوجه شده‌‌اند که نمی‌‌توانند از فاست‌‌ها سود بالایی کسب کنند و در حال خروج از این فعالیت هستند.

اگر بخواهیم نتیجه‌‌گیری کنیم، باید بگوییم که اگر به دنبال کسب درآمد هستید، فاست های بیت کوین‌‌ یک وقت‌‌کشی تمام و کمال برای شما خواهند بود. فقط در صورتی فاست بیت کوین‌‌ ارزش استفاده دارد که به دنبال رسیدن به حداقل میزان برداشت باشید. فاست‌‌ها به برق قابل توجهی نیاز دارند و شاید حتی از سود آن‌‌ها فراتر هم باشد.

می‌‌توانید پول نسبتا زیادی از دیگر روش‌‌های موجود به دست بیاورید و نیازی نیست که زمان ارزشمند خود را برای میزان بسیار کم پول از این فاست‌‌ها صرف کنید.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.