علی‌‌رغم ضررهای مالی زیاد در سال ۲۰۱۸، پاداش استخراج شرکت‌‌ GMO Internet افزایش چشمگیری داشته است

شرکت GMO در سال ۲۰۱۸ ضررهای بسیار زیادی را در بخش تولید سخت‌‌افزارهای استخراج خود متحمل شد. از سوی دیگر، افزایش چند برابری پاداش استخراج بیت کوین‌‌ توجه بسیاری از رسانه‌‌ها را به خود جلب کرده است. به همین دلیل، این شرکت در نظر دارد بخش تولید سخت‌‌افزار خود را تعطیل کند، اما همچنان به استخراج خود ادامه خواهد داد.

0 80

شرکت ژاپنی GMO Internet Group آخرین گزارش مربوط به فعالیت‌‌های ماهیانه خود را منتشر کرده است و بر اساس آن درآمدهای استخراج این شرکت کاهش داشته‌‌اند. GMO این گزارش را به صورت رسمی در ۸ ژانویه منتشر و همچنین عنوان کرد که پاداش‌‌های ماهیانه استخراج بیت کوین‌‌ شرکت افزایش چشمگیری داشته است.

همانطور که قبلا گزارش شد، ضررهای GMO در سه‌‌ماهه چهارم سال ۲۰۱۸ برابر با ۳۵.۵ میلیارد ین (۳۲۰ میلیون دلار) بودند. همچنین مجموع کلی ضررهای مالی این شرکت در همین دوره برابر با ۳۸ میلیارد ین (۳۳۴ میلیون دلار) می‌‌باشد.

در نتیجه، GMO اعلام کرد که به زودی بخش تولیدی سخت‌‌افزار خود را خواهد بست، اما فعالیت‌‌های استخراج خود را ادامه خواهد داد. آن‌ها همچنین در نظر دارند تجهیزات استخراج خود را به منطقه‌‌ای منتقل کنند که هزینه‌‌ برق کمتر است.

همانطور که در گزارش ماهیانه GMO نشان داده شده است، حتی با وجود کاهش درآمدهای استخراج، پاداش استخراج آن با گذشت زمان افزایش ثابتی داشته است – از ۲۱ بیت کوین‌‌ در دسامبر ۲۰۱۷ تا ۵۲۸ بیت کوین‌‌ در ژوئن ۲۰۱۸ و سپس ۹۶۰ بیت کوین‌‌ در دسامبر ۲۰۱۸. این شرکت در اعلامیه خود توضیح می‌‌دهد که “با کاهش نرخ هش بازار، سهم استخراج ما افزایش پیدا کرد و پاداش استخراج بسیار بیشتر شد”.

گزارش GMO همچنین داده‌‌های مربوط به نرخ هش را نشان می‌‌دهند که به صورت PH/s (پتاهش بر ثانیه) نوشته شده‌‌اند – این واحد نشان می‌‌دهد که میزان محاسبه برابر با ۱ پتا (۱۰۰۰ تریلیون) بار به ازای هر ثانیه است.

در دسامبر ۲۰۱۷، نرخ هش شرکت برابر با ۲۲ PH/s بود و در ژوئن ۲۰۱۸ به ۳۸۴ PH/s و در دسامبر به ۶۷۰ PH/s افزایش پیدا کرد. با این وجود، افزایش نرخ هش در ماه‌‌های اخیر فراز و نشیب داشته است و در بین ۶۷۴ PH/s در اکتبر، ۶۶۸ PH/s در نوامبر و ۶۷۰ PH/s در دسامبر تغییر یافته است.

همانطور که GMO توضیح می‌‌دهد، افزایش نرخ هش ضرورتا باعث افزایش پاداش استخراج نمی‌‌شود، “چرا که برای هر زوج معاملاتی، سودآوری نوسان دارد و تخصیص نرخ هش بر اساس الگوریتم است”.

GMO همچنین داده‌‌های کامل پاداش‌‌های استخراج و نرخ هش مربوط به رمز ارز استخراجی دیگر خود یعنی بیت‌کوین‌‌ کش (BCH) را منتشر کرده است – که ظاهرا در دسامبر ۲۰۱۸ هیچ استخراجی از جانب GMO نداشته است. در مورد بیت‌کوین‌‌ کش، پاداش‌‌های استخراج به شیوه‌‌ای چشمگیر فراز و نشیب داشته‌‌اند، از ۲۱۳ بیت‌کوین‌‌ کش در دسامبر ۲۰۱۷ تا ۶۲ بیت‌کوین‌‌ کش در ژوئن ۲۰۱۸، که در اکتبر به ۸۷۵ بیت‌کوین‌‌ کش افزایش داشت و در نوامبر به ۴۰۰ بیت‌کوین‌‌ کش کاهش پیدا کرد. نرخ هش بیت‌کوین‌‌ کش نیز در طول زمان افزایش و کاهش‌‌های زیادی داشته است.

GMO امروز اعلام کرد که در سال ۲۰۱۹ گزارش‌‌های استخراج خود را به صورت ماهیانه منتشر نخواهد کرد، بلکه آن‌ها را به عنوان بخشی از گزارشات سه‌‌ماهه خود به دست عموم خواهد رساند.

شایان ذکر است که GMO عملکردی تاریخی را در پروژه‌‌های کریپتوی خود در سه‌‌ماهه سوم ۲۰۱۸ گزارش داد، که شامل فروش سخت‌‌افزارهای استخراج نیز بود. سودآوری در این دوره برابر با ۲.۶ میلیارد ین (۲۲.۸ میلیون دلار) بوده است.

بازیگران دیگر صنعت استخراج نیز فشار بازار خرسی سال ۲۰۱۸ را احساس کردند: Bitmain مرکز فعالیت‌‌های خود در اسرائیل را تعطیل کرد و از آن زمان گزارش‌‌های زیادی در مورد تعدیل نیرو توسط این ابرشرکت منتشر شده‌‌اند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.