علی‌‌رغم ضررهای مالی زیاد در سال 2018، پاداش استخراج شرکت‌‌ GMO Internet افزایش چشمگیری داشته است

شرکت GMO در سال 2018 ضررهای بسیار زیادی را در بخش تولید سخت‌‌افزارهای استخراج خود متحمل شد. از سوی دیگر، افزایش چند برابری پاداش استخراج بیت کوین‌‌ توجه بسیاری از رسانه‌‌ها را به خود جلب کرده است. به همین دلیل، این شرکت در نظر دارد بخش تولید سخت‌‌افزار خود را تعطیل کند، اما همچنان به استخراج خود ادامه خواهد داد.

0 80

شرکت ژاپنی GMO Internet Group آخرین گزارش مربوط به فعالیت‌‌های ماهیانه خود را منتشر کرده است و بر اساس آن درآمدهای استخراج این شرکت کاهش داشته‌‌اند. GMO این گزارش را به صورت رسمی در 8 ژانویه منتشر و همچنین عنوان کرد که پاداش‌‌های ماهیانه استخراج بیت کوین‌‌ شرکت افزایش چشمگیری داشته است.

همانطور که قبلا گزارش شد، ضررهای GMO در سه‌‌ماهه چهارم سال 2018 برابر با 35.5 میلیارد ین (320 میلیون دلار) بودند. همچنین مجموع کلی ضررهای مالی این شرکت در همین دوره برابر با 38 میلیارد ین (334 میلیون دلار) می‌‌باشد.

در نتیجه، GMO اعلام کرد که به زودی بخش تولیدی سخت‌‌افزار خود را خواهد بست، اما فعالیت‌‌های استخراج خود را ادامه خواهد داد. آن‌ها همچنین در نظر دارند تجهیزات استخراج خود را به منطقه‌‌ای منتقل کنند که هزینه‌‌ برق کمتر است.

همانطور که در گزارش ماهیانه GMO نشان داده شده است، حتی با وجود کاهش درآمدهای استخراج، پاداش استخراج آن با گذشت زمان افزایش ثابتی داشته است – از 21 بیت کوین‌‌ در دسامبر 2017 تا 528 بیت کوین‌‌ در ژوئن 2018 و سپس 960 بیت کوین‌‌ در دسامبر 2018. این شرکت در اعلامیه خود توضیح می‌‌دهد که “با کاهش نرخ هش بازار، سهم استخراج ما افزایش پیدا کرد و پاداش استخراج بسیار بیشتر شد”.

گزارش GMO همچنین داده‌‌های مربوط به نرخ هش را نشان می‌‌دهند که به صورت PH/s (پتاهش بر ثانیه) نوشته شده‌‌اند – این واحد نشان می‌‌دهد که میزان محاسبه برابر با 1 پتا (1000 تریلیون) بار به ازای هر ثانیه است.

در دسامبر 2017، نرخ هش شرکت برابر با 22 PH/s بود و در ژوئن 2018 به 384 PH/s و در دسامبر به 670 PH/s افزایش پیدا کرد. با این وجود، افزایش نرخ هش در ماه‌‌های اخیر فراز و نشیب داشته است و در بین 674 PH/s در اکتبر، 668 PH/s در نوامبر و 670 PH/s در دسامبر تغییر یافته است.

همانطور که GMO توضیح می‌‌دهد، افزایش نرخ هش ضرورتا باعث افزایش پاداش استخراج نمی‌‌شود، “چرا که برای هر زوج معاملاتی، سودآوری نوسان دارد و تخصیص نرخ هش بر اساس الگوریتم است”.

GMO همچنین داده‌‌های کامل پاداش‌‌های استخراج و نرخ هش مربوط به رمز ارز استخراجی دیگر خود یعنی بیت‌کوین‌‌ کش (BCH) را منتشر کرده است – که ظاهرا در دسامبر 2018 هیچ استخراجی از جانب GMO نداشته است. در مورد بیت‌کوین‌‌ کش، پاداش‌‌های استخراج به شیوه‌‌ای چشمگیر فراز و نشیب داشته‌‌اند، از 213 بیت‌کوین‌‌ کش در دسامبر 2017 تا 62 بیت‌کوین‌‌ کش در ژوئن 2018، که در اکتبر به 875 بیت‌کوین‌‌ کش افزایش داشت و در نوامبر به 400 بیت‌کوین‌‌ کش کاهش پیدا کرد. نرخ هش بیت‌کوین‌‌ کش نیز در طول زمان افزایش و کاهش‌‌های زیادی داشته است.

GMO امروز اعلام کرد که در سال 2019 گزارش‌‌های استخراج خود را به صورت ماهیانه منتشر نخواهد کرد، بلکه آن‌ها را به عنوان بخشی از گزارشات سه‌‌ماهه خود به دست عموم خواهد رساند.

شایان ذکر است که GMO عملکردی تاریخی را در پروژه‌‌های کریپتوی خود در سه‌‌ماهه سوم 2018 گزارش داد، که شامل فروش سخت‌‌افزارهای استخراج نیز بود. سودآوری در این دوره برابر با 2.6 میلیارد ین (22.8 میلیون دلار) بوده است.

بازیگران دیگر صنعت استخراج نیز فشار بازار خرسی سال 2018 را احساس کردند: Bitmain مرکز فعالیت‌‌های خود در اسرائیل را تعطیل کرد و از آن زمان گزارش‌‌های زیادی در مورد تعدیل نیرو توسط این ابرشرکت منتشر شده‌‌اند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.