عضویت پلتفرم Chainstack در بزرگترین ائتلاف بلاک چین جهان

طی سال‌های اخیر، جهان مشغول یافتن راه‌های جدیدی برای استفاده از فناوری بلاک چین بوده است. میلیاردها دلار از طریق استارتاپ‌های DLT با هدف ایجاد تحول در بخش‌های گوناگون اقتصاد جهانی صرف شده است. یکی از این موارد زنجیره تامین می‌باشد که بلاک چین می‌تواند در آن تراکنش‌ها، قراردادها و محموله‌ها را به صورت دیجیتال شناسایی و پیگیری کند و این باعث می‌شود که فعالیت‌ها شفاف‌تر و قابل اعتمادتر شوند.

0 71

Chainstack، یک پلتفرم چند ابری و چند پروتکلی مستقر در سنگاپور و سرویسی که از شبکه‌های غیر متمرکز استفاده می‌کند، به عضویت شبکه بلاک چین ائتلاف حمل و نقل (BiTA) در آمده است. BiTA در حوزه تعیین بهترین روش‌ها برای حمل و نقل، لجستیک و زنجیره تامین فروشگاه‌ها از طریق بلاک چین فعالیت می‌کند.

به گزارش Freight Waves به نقل از کریس بوروس (Chris Burrus)، رییس BiTA، با استفاده از سیستم‌های دفتر کل توزیع شده، تجربه مشتریان بهبود یافته و جریان‌های درآمدی جدیدی به واسطه بهبود فرآیندهای متعدد خلق می‌شود.

«بلاک چین می‌تواند با بهبود شفافیت و ابتکارات جدید زنجیره تامین را متحول کند. ما خرسندیم از این که Chainstack به ائتلاف پیوسته است و من اعتقاد دارم که تجربه آن در حوزه فناوری به BiTA کمک می‌کند تا استانداردهای بلاک چین را توسعه داده و به کار گیرد.»

بوروس همچنین گفت: «فناوری بلاک چین پتانسیل آن را دارد تا عملکرد تمامی شرکت‌های فعال در این صنعت و مهم‌تر از آن، تجربه مشتریان این شرکت‌ها را بهبود بخشد. اعضای ائتلاف در حال همکاری با یکدیگر برای دستیابی به این هدف هستند.»

بنا بر اظهارات لاورنت ددنیس (Laurent Dedenis) مدیر عامل این شرکت Chainstack، این شرکت که APIهای آن به شرکت‌ها کمک می‌کند تا شبکه‌های غیر متمرکز را پیاده کرده و در مورد کاربرد (use case) خود از اثبات مفهوم (proof of concept) به تولید برسند، قصد دارد تا کسب و کار خود را در حوزه لجستیک گسترش دهد.

« راهکارهای مبتنی بر بلاک چین صنایع مدیریت زنجیره تامین و حمل و نقل را بهبود می‌دهند. دورنمای بهینه‌سازی و فرآیندها وسیع به نظر می‌رسد، و برای درک پتانسیل واقعی بلاک چین،‌ بازیگران این عرصه به بستری مانند Chainstack احتیاج خواهند داشت که سهولت استفاده در به کارگری و انعطاف در گزینه‌های ابری و پروتکل را به همراه داشته باشد.

BiTA بیش از ۴۵۰ عضو دارد که مجموعا سالانه بیش از هزار میلیارد دلار درآمد تولید می‌کنند، که آن را به بزرگترین ائتلاف تجاری بلاک چین در دنیا بدل می‌سازد. اعضای این ائتلاف که عمدتا از صنایع باربری با کشتی، لجستیک و صنایع مرتبط هستند، قصد دارند تا بازار را آموزش داده و چارچوبی استاندارد توسعه دهند.

بلاک چین در ائتلاف حمل و نقل شامل نام‌های بزرگی است که از فناوری بلاک چین با هدف بهبود امنیت و شفافیت صنعت حمل و نقل استفاده می‌کنند. FedEx، حمل و نقل GE، و لجستیک JD، شرکت United Parcel Service، شرکت Bridgestone و شرکت نرم‌افزاری آلمانی SAP همه به عضویت BiTA درآمده‌اند.

در فوریه ۲۰۱۸، راه‌ آهن وارن بافت (Warren Buffet) نیز به این ائتلاف پیوسته است. خط آهن BNSF نیز به استانداردهای بازار پیوسته است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.